Přejít na obsah

Tisell pilot 43mm


Trebus

Doporučené příspěvky

post-35331-0-26358100-1491162753_thumb.jpg

 

Nějaké řeči na začátek
Nějakou dobu jsem váhal, zda psát recenzi na tak ?pokleslou? značku, jako je Tisell, ale fórum to snese a třeba to někomu pomůže :)
Pilotní hodinky jsem dlouho chtěl, stále jsem váhal mezi Archimede a Steinhartem, ale hlavně se nedostávalo peněz v mém hodinkovém fondu  :)  Až jednoho dne mi došla trpělivost a odklikl jsem objednávku za krásných $150.
Tisell je jihokorejská značka, známá spíše kvůli svým potápkám, kopiím subů. Výroba je samozřejmě čínská, ale údajně kompletace a kontrola kvality probíhá v Koreji. Balíček přišel do Prahy za 3 dny, pak jsem samozřejmě musel počkat pár dní na proclení. Docela mě překvapila krabice, respektive její absence :rolleyes: Hodinky přišly v obyčejné poštovní krabici vyplněné molitanem. Vlastně je mi docela sympatické, že výrobce zbytečně neutrácí z mahagonový box.

Pouzdro
Pouzdro je broušené, zhotoveno z klasické oceli 316L. Průměr bez korunky činí 43 mm, výška 12.5 mm. To beru jako drobné negativum, uvítal bych výšku blíže 1 cm. Korunka není šroubovací, velikost má tak akorát a je dostatečně vysoko, takže při nošení netlačí do ruky. Safírové sklíčko s vnitřním antireflexem je lehce klenuté, naopak průhled na strojek je z obyčejného minerálního skla.
Snad ještě dodám vodotěsnost, ta je 50m

Ciferník
Ciferník je takový ? pilotní :) Líbí se mi jeho čístý vzhled bez jakýchkoliv nápisů nebo loga. Za velký klad považuji modřené ručky, které často nemají ani o dost dražší hodinky. Krásně mění barvu dle okolního světla od téměř černé až po jasně modrou, což jsem se neúspěšně snažil zachytit i na fotkách. Luminiscence je průměrná, po nasvícení září docela jasně, pak zeslábne, ale čas lze s trochou snahy odečíst celou noc. Na Watchuseek byla kolem luminiscence docela vášnivá diskuse, asi záleží na štěstí nebo sérii hodinek, ale já si nemůžu stěžovat.

Strojek
Srdcem hodinek je čínský strojek Seagull ST25, což kupodivu není kopie, ale vlastní konstrukce Seagullu. Strojek má jednosměrný automatický nátah plus samozřejmě ruční nátah a hacking. V dané cenové kategorii je docela hezky zdobený a má modřené šroubky. Udávaná rezerva chodu je 40h a přesnost +- 40s denně, což hodinky bez problému splňují, já jsem naměřil odchylku do 10s za den. Strojek má trochu hlasitější automatický nátah, když rychle pohybuji rukou, je to slyšet, ale to beru jako vlastnost, ne chybu.
Nevím, jak je to se servisovatelností čínského strojku u našich hodinářů, ale snad to u nových hodinek nebudu muset řešit.

Nějaké řeči na konec
Kožený řemen od výrobce byl takový standard, určitě by se dal nosit, ale já jsem nasadil Rios Chesterfield, který hodinkám náramně sluší (a je na všech fotkách). Celkově hodinky působí solidně, jsou docela masivní a těžké (i s řemenem 98g), nastavování času korunkou je přesné, nemám z nich pocit ?levnosti?.
Se všemi poplatky vyjdou na 5100 Kč, což považuji za výbornou cenu a v této cenové hladině nemám k hodinkám žádnou větší výtku. Kdo chce vyzkoušet levnější pilotky (před koupí IWC  :) ), můžu jen doporučit.

 

Odkaz na stránky Tisellu:
http://tisellkr.com/product/tisell-43mm-pilot-type-a-st25-movement-super-lume-c1/23/?cate_no=1&display_group=2

 

post-35331-0-51893900-1491162771_thumb.jpg

 

post-35331-0-04483800-1491162835_thumb.jpg

 

post-35331-0-19772600-1491162913_thumb.jpg

 

post-35331-0-78537100-1491162919_thumb.jpg

 

post-35331-0-72165200-1491162956_thumb.jpg

 

post-35331-0-42238700-1491162962_thumb.jpg

 

post-35331-0-18679300-1491162970_thumb.jpg

 

post-35331-0-23461700-1491162976_thumb.jpg

 

A nakonec moje asijské kvarteto:

post-35331-0-95239900-1491162982_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za reakce.

 

Pěkná recenze, taky o nich přemýšlím. A pěkná, minimalistická, ale přitom vlastně velice komplexní sbirka.

 

Jestli se pro ně rozhodneš, tak dej vědět, jsem zvědav na tvůj názor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jaký máš obvod zápěstí? Já mám cca 16,5-17 cm (podle aktuální teploty, tlaku, rosného bodu atd.). největší hodinky, co mám, mají 42 mm... Vím, že 1 mm není až tak rozdíl, ale u hodinek s takto čistým ciferníkem a subtilní lunetou se to může projevit. A rozhodnu se pro ně, pokud se mi podaří nějak výhodně opravit momentálně nepojízdné auto. Jinak budu spíše prodávat :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Lehce toto téma reinkarnuji. Tak jsem nakonec neodolal ani já a tyhle hodinky si koupil. Na e-shopu Tisellu byly ale až do července vyprodané. Naštěstí jsem trefil den, kdy je znovu naskladnili a ihned je objednal. Do týdne byly doma i s proclením. V mezičase než dorazily, byly hodinky na stránkách už zase vyprodané. Když je mám teď na ruce, tak se tomu vlastně vůbec nedivím: za málo peněz hodně muziky!

Hodinky působí na první pohled skutečně robustně a překvapivě kvalitně. Pod všechno, co napsal Trebus, se klidně podepíšu.

Značka neznačka, tohle se jim povedlo.

Líbí se mi, že šetřili na správných místech: na co hogofogo krabice, tohle jsou hodinky do terénu. Na co drahý řemen, každý si stejně pořídí, jaký sám preferuje.

Co se skutečně povedlo, je ciferník. Jasně, je tam jen pár číslic, čárek, triangl a ručičky, o to víc by ale vynikla každá drobná nedokonalost. Tady je ale vše čisté, precizní. A modřené ručičky jsou vážně parádní. Až při odečítání času z těhle hodinek mi došlo, jak každá komplikace to odečítání komplikuje :-)  Skutečně si pohled na ciferník užívám.

K tolik diskutované lumi: tady jsem měl asi trochu pecháčka, moje výdrž (co se záře týká) není nic moc. Za 2 hoďky po nasvícení je po parádě. Sledoval jsem to ale jenom u umělého světla. Na druhou stranu, lumi nátěr je nanesen naprosto rovnoměrně.

Se strojkem zatím spokojenost. Průhledem v dýnku vypadá docela pěkně, dražší než ve skutečnosti je. Já mám zatím odchylku cca 20 sekund/den. Pohyb rotoru je skutečně hlasitý, úplně jsem takovému rachotu odvyknul. Ale vlastně mě to docela baví. Člověk v autě poslouchá rádio, klimatizace hučí, ale i přesto hned slyší, že má na ruce hodinky, jakmile pohne trochu volantem :-)

Ad výška hodinek - trochu jsem se toho bál, ale naprosto mi vyhovuje. Oblíbil jsem si vyšší hodinky a s těmito teď vypadám fakt jak drsňák...

A nutno dodat, že i vzhledem k mému malému zápěstí sedí a nosí se výborně.

Doporučuji.

Tolik mé laické postřehy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gratuluji k nákupu, už v tom nejsem sám :rolleyes: Jsem s hodinkami stále spokojen, pořád je pravidelně nosím.

A docela se těším na nějaký hodinkový sraz, až budu mít možnost srovnat Tiselly s jinými pilotkami.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Zdravím pánové, pořídil jsem si hodinky letecké hodinky Tisell 43 MM automat za 4 850,-Kč na těchto stránkách - https://www.nejpanskehodinky.cz/products/letecke-panske-naramkove-hodinky-tisell-pilot-navigator-ad22960/.

 

Původně jsem zvažoval, že si pořídím hodinky Aeromatic 1912 - A 1143 (http://www.extratime.cz/cs/hodinky-aeromatic-1912/22-aeromatic-1912.html), ale prodejce asi nepotřebuje peníze, neozval se mi kdy budou naskladněny ač to slíbil. Nakonec jsem rád. Přečetl jsem si výše uvedenou recenzi na sesterský typ hodinek a byla to jasná volba. Mám je krátce a tak zatím nemohu hodnotit, ale sedí mi. Hodinky jsem obdržel v pěkném koženém pouzdře s doklady a atestem na vodotěsnost. 

 

 

post-64174-0-73713100-1520780556_thumb.jpg

post-64174-0-55600300-1520780717_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem je také,jsou fajn. Bud´rád,že se prodejce neozval(Aeromatic) ta datumovka tam nemá co dělat. Tisell jsou čistější a přehlednější,atˇ slouží.

 

Děkuji, taky jsem nakonec opravdu rád a ano, to tam skutečně nepatří a proto zvítězily Tisellky. Hlavně na nich nejsou nápisy. Co mě zarazilo, že prodejce ty Aeromatic vydává za německý výrobek a přitom jsou také z Asie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzhledem k tomu, že na stránkách Tisellu jsou teď pilotky vyprodané, je hezké, že český eshop je má skladem navíc s pěknou krabičkou :)

 

Já si tam zavolal, schválně jsem se optal, reakce prodejce byla rychlá a solidní. Jeden den jsem je objednal, druhý den jsem je měl na ruce. 

 

Jinak ten "hlasitější" automatický nátah nějak neregistruji - neruší mě. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Zdravím, řekl jsem si, že se přidám s názorem na hodinky. Mám je už necelý rok a jsem s nimi naprosto spokojený. Hlasitější nátah mě zpočátku udivoval, časem jsem si na to ale zvykl a teď už to jako problém nevidím vůbec. Hned na začátku hodinky putovaly na pásek od Stowy, v poslední době už to ale střídám s páskem od výrobce a naprostá spokojenost. Přesnost je v řádech s/den a rezerva nátahu je u mě dokonce víc jak 48h. Jediná nevýhoda je v mých očích možná měkčí ocel pouzdra protože hrana kolem safíru hned ukazuje každé ťuknutí. Za ty peníze bych řekl, že super! 

post-35107-0-30643900-1562142900_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...