Přejít na obsah

Vyber vysavace


Doporučené příspěvky

Mame tady pracky i susicky, ale nejak se mi nezdalo rozumne ptat se v tech vlaknech, tak zakladam vlastni...

 

Potreboval bych poradit s vyberem vysavace. Mame cca. 6 let stary Zelmer Jupiter 2100 W (jako novy stal cca. 3500 Kc) a uz s nim jsou problemy, tak z neho chceme udelat zalozni stroj a poridit nejaky novy. Se Zelmerem mame pomerne pozitivni zkusenosti, ale chtel bych poptat alternativy a pripadne, zda ma smysl jit do drazsiho vyrobce (specificky Miele) nebo naopak do jineho vyrobce?

 

Nepozaduju zadne cool featury, spis aby byl kvalitni, vydrzel, dobre vysaval a daly se na nej sehnat pytliky (pripadne dalsi prislusenstvi) i za nekolik let. Vysavac budeme sice tahat i po schodech, ale nemusi byt extra lehky, preferuju bytelnou konstrukci (vysavam vetsinou ja, takze ho unesu :)). Radeji bych se vyhnul sofistikovane hubici s rotacnim nastavcem (a kabelem navic), radeji bych koupil funkcni jednoduchou hubici. Vysavat se budou koberce, hladke tvrde povrchy a obcas i ve sklepe (hruby beton, spina, bordel), kdyz tam kocky rozcupujou ptaka a nechaj pericka vsude.

 

Cenovy strop v tuto chvili nemam, protoze neznam nabidku, ale prijde mi rozumne byt v rozmezi 3500 Kc (stavajici vysavac) a 5000 Kc. Pokud dostanu za dalsi penize navic nejakou hodnotu, ktera bude pro me zajimava, je horni limit variabilni.

 

Predem diky za rady a doporuceni!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 232
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Takový ryze orintační info. Před nějakou dobou jsme řešili to samý a nakonec koupili Electrolux UltraOne. Musím říct, že je u nás v permanentním provozu (pes, děti, resp, život na vsi, kdy od jara do podzimu je u nás furt otevřeno a různě pendlujeme mezi zahradou a vnitřkem). Výkon, resp. celková funkčnost stále v pohodě, měnili jsme tuším jen praskou koncovku. Sáčky se taky dají sehnat v poho, ať už origo či nějaký repliky.

 

V současný době se už pochopitelně dělá nějakej nástupce, resp. víc nástupců z řady UltraOne, takže tam už pátrání nechám na tobě.

 

Více info např. zde: http://www.electrolux.cz/search/?q=ultraone.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

my mame tento https://www.expert.cz/electrolux-zspcsilent/ a muzu doporucit. Clovek sice musi cistit filtry, ale pokud chce opravdu posbirat prach a ne jen na jedne strane nasat hromadu a na druhe strane do mistnosti pustit mikroprach, tak to jinak nejde...a tennhle vysavac funguje precizne, bez sacku a je i celkem maly a skladny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

po 2 VAX strojích ...  několika electroluxech ...... zakotvil YPO + máma u tohodle stroje ..... vydrží všechno .... smraďoch na něm i jezdí ...... stará dobrá klasika s pytlíkem a dobrým tahem na tvrdé podlahy ..... koberce nemáme ...... jsme chudí

 

https://www.miele.cz/domacnost/vysavace-1784.htm?mat=10238740&name=Complete_C3_Boost_EcoLine_-_SGSG1

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky radím Miele. Máme C3 ve verzi Cat&Dog, kde si připlatíš za turbokartáč, který bezvadně žere kočičí a psí chlupy z koberce.

Jednou jsem vyzkoušel Rowentu a zase jsem se rád vrátil k Miele. Já vím, že je to trochu omleté, ale Miele je vážně v mnoha detailech někde jinde (jasně, bohužel i cenou, ale podle mě to stojí za to). Sací výkon velký, přitom hlučnost přijatelná. Od toho, že všechno krásně do sebe zaklapne a drží, až po pořádné navíjení šňůry. 

A taky se mi líbí, že nástavce jsou schované přímo ve vysavači pod krytem, takže jsou hned po ruce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemějte mě za blba,nebo vejtahu.

Po před časem absolvované předváděčce Rainbow, jsem se do vodníků doslova zamiloval. Jenže ta cena je neakceptovatelná.

Existuje alternativa z Německa značka Vivenso. Je to v podstatě to samé a asi i lepší,má dvoustupňový separátor. Dá se sehnat kolem 20k,nový. Je tu i oficiální zastoupení a tedy i servis.

Potřebujete jenom asi 2 litry vody a cirka 600W elektrické energie.

Žádné filtry,žádný pytlík. Do vody kápnete trochu nějaké vůně/osvědčila se obyčejná ústní voda po vysávání máte vyloženě osvěžené bydlení.

Vysavač nekvílí,jede konstantním výkonem je mnohem tišší,než ty pytlíkové a hlavně nesmrdí.

Kdo má psa tak ví.

Náklady na provoz jsou téměř nulové.Žádná reklama,jen více než roční zkušenost.

Ještě doplním: Není vhodný na likvidaci stavebního bordelu,jako je cihlový,vápenný a sádrový prach.

Upraveno uživatelem rejan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

Nemějte mě za blba.....

tak to snad ani ne :D

 

Rainbow měl/má soused .... funguje to no ... stálo to dohromady se všema možnejma píčovinama asi kilo ...... ale proč ne, když v tom vidí čistou domácnost

 

já v tom výrobku (Rainbow) vidím ještě větší nechuť k luxování než mám standardně (sraní s vodou a když jí tam necháš, tak to je hnijící feket)

 

prostě potřebuju vysovač vytáhnout, vysát a kopnout ho zpátky do kredence .... obvzlášť když to děláš s harantama několikrát denně .... s Duhou si to neumím moc přestavit

Upraveno uživatelem YPO
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doporučuji Miele. Máme aktuálně 4 kousky, první je někdy z roku 1992 - 93 a momentálně slouží v garáži, další dva S6000 z již nevyráběným výkonem 2 200W slouží asi 10 let doma v přízemí a v patře (no je to docela těžký krám, takže aby je nebylo potřeba přenášet) a další S6000/2200W má dcera ve studentském bytě asi 2 nebo 3 roky. Předtím tam byly krátce nějaké "levné" Rowenty, jedna umřela po cca roce a druhá leží doma po záruční opravě (byla nahrazena tím Miele a už se do Brna nevrátila). Za celou dobu nebylo ani jedno Miele opravované nebo nějak servisované.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řešil jsem to před půl rokem s podobným budgetem a vzal Electrolux SilentPerformer (díval jsem se, že v Německu stejný vysavače co u nás prodávají jako AEG). Proti předchozímu nebetyčnej rozdíl - krásně tichej, saje výborně, pytlíky jsou klasický, příslušenství dobře udělaný. Kdybych byl smířenej uvalit za vysavač 2x tolik, taky bych vzal Miele.

 

EDIT: několik lidí mi do domácnosti doporučovalo i karcher. Sice to vypadá jak vysavač do dílny, ale paní, kde mám pronajatej kancl říkala, že jediný co se za 5 let stalo byla překroucená šňůra. Standardní vysavače považuje za hračky, říkala, že nic nevydrželo, ale ne každej to má kam dát...

Upraveno uživatelem Lamiczka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Komu je zcela fuk design tak za mě tohle - měli jsme je na hotelu, tiché a neskutečný dříč, snad nezničitelná věc tohle,

protože pokud to vysává 5 let koberce denně v X pokojích a funguje bez závad, tak není co řešit. 

https://www.mall.cz/viceucelove-vysavace/eta-0467-90000?gclid=CJvPz-3CiNMCFSsz0wodM5cFaA&dclid=CLaFgO7CiNMCFcmWdwod9HUPkw

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Já koupil nějaký electrolux co byl druhý v Dtestu a funguje spolehlivě už tři roky, saje jako o dušu a to už jsem ho dvakrát zapálil. Jo a v Mallu byl doprodej asi za 1500,-. Je to nějaký základní jetmax. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za sebe muzu doporucit Dyson, mame ho 8 let a porad skvele vysava, mame doma 2x psa, takze bezi kazdy den a i kdyz je drazsi (cca 10), tak bych si jej koupil znovu...

Bonusem je, ze k nemu bylo spoustu nastvavcu, takze jde bez problemu vysat s ruznymi hubicemi i slusne cele auto... Navic je bezsackovy a filtry je mozne prat, takze temer bez udrzbovy...

V praci mame Karcher pro suche i vodni cisteni, cena kolem 6 a je to taky pekelna masina, ale velikost a hmotnost neprijatelna...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to snad ani ne :D

 

Rainbow měl/má soused .... funguje to no ... stálo to dohromady se všema možnejma píčovinama asi kilo ...... ale proč ne, když v tom vidí čistou domácnost

 

já v tom výrobku (Rainbow) vidím ještě větší nechuť k luxování než mám standardně (sraní s vodou a když jí tam necháš, tak to je hnijící feket)

 

prostě potřebuju vysovač vytáhnout, vysát a kopnout ho zpátky do kredence .... obvzlášť když to děláš s harantama několikrát denně .... s Duhou si to neumím moc přestavit

kdo neviděl neporozumí. Až to vyzkoušíš nic jiného už nebudeš chtít,věř mi. Všechny ty pytlíkáče stojí za h......

Asi jsi nezapsal,že nepíšu o Rainbow.

Upraveno uživatelem rejan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

kdo neviděl neporozumí. Až to vyzkoušíš nic jiného už nebudeš chtít,věř mi. Všechny ty pytlíkáče stojí za h......

ty asi neumíš číst co ? :D

 

píšu, že to má soused a předváděcí akci jsem absolvoval u něj ..... kýbl z vodou a vrtuli za šest pětek bez příslušenství fakt nepotřebuju .... to si rači koupím pořádnej smeták z koňskýho vocasu, ale jestli ses v tom našel tak směle do toho .... můžeš pak založit vlákno s testama

Upraveno uživatelem YPO
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...