Přejít na obsah

Fotka

Orient potápky

orient divers

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12 odpovědí na toto téma

#1 Vaenefic

Vaenefic

Začátečník

• Members
  • 30 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Zlínský kraj
  • Fanoušek značky:Citizen, Seiko, Orient, Casio, Prim

Publikováno 6.duben.2017 - 13:22

Zdravím,

chtěl bych se zeptat, jestli Orient vyrábí potápky s kompasem, něco na styl 

https://www.amazon.c...h/dp/B002UG0RWS

Díky!

CITIZEN  AT9080-57E, SEIKO 7002 DIVER, TISSOT T-CLASSIC PR50, CASIO G-SHOCK GA-100L-8AJF

#2 Vaenefic

Vaenefic

Začátečník

• Members
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 11.duben.2017 - 10:43

Předpokládám, že asi nic takového nebude, takže se to "zjednodušuje" na Mako vs Ray vs Mako XL

CITIZEN  AT9080-57E, SEIKO 7002 DIVER, TISSOT T-CLASSIC PR50, CASIO G-SHOCK GA-100L-8AJF

#3 Liqid

Liqid

"Závislák"

• Member_50
  • 7 419 příspěvků(y)
  • Bydlí:Na cestě
  • Fanoušek značky:Ω ♛

Publikováno 18.duben.2017 - 21:18

Něco by se našlo

orient_ffe06001b_side.jpg?w=800

IMG_5368.jpg

466957685_841720336b.jpg

#4 lucid

lucid

• Member_50
  • 3 745 příspěvků(y)
  • Bydlí:Hanácké Athény

Publikováno 18.duben.2017 - 21:55

Zdravím,
chtěl bych se zeptat, jestli Orient vyrábí potápky s kompasem, něco na styl

https://www.amazon.c...h/dp/B002UG0RWS

Díky!

A k čemu by potápky s kompasem měly být? To aby si na dně rybníka neztratil orientaci a šlapal správným směrem? Seiko Atlas, na které odkazuješ, sice mají WR200, ale nejsou to potápky.

Speciální jednotka MACV-SOG a hodinky Seiko 

Zde je mé hodnocení, za které děkuji.

#5 Vaenefic

Vaenefic

Začátečník

• Members
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 18.duben.2017 - 23:05

@Liqid - diky, tyhle jsem nenasel, co to je prosim za typy?
@Lucid - kdyz maji wr 200m, sroubovaci korunky a vydatnou lumi, ale nejsou to potapky, co to teda je?

#6 lucid

lucid

• Member_50
  • 3 745 příspěvků(y)

Publikováno 19.duben.2017 - 05:26

@Liqid - diky, tyhle jsem nenasel, co to je prosim za typy?
@Lucid - kdyz maji wr 200m, sroubovaci korunky a vydatnou lumi, ale nejsou to potapky, co to teda je?

Tak samozřejmě že jsem to zlehčil. Podobné hodinky se vyrábí, nicméně to, že hodinky mají šroubovací korunku a WR200 automaticky neznamená, že jsou to potápky. To je jako kdyby si řekl, že všichni, kdo chodí v sukních, jsou automaticky ženský. Aby se daly hodinky označit za potápky, je nutné aby splňovaly normu  ISO 6425. O rozdílu třeba zde, ale vygooglit si můžeš i jiné stránky. Atlasy jsou to, za co jsou označeny, tzn. "Sports", tedy hodinky určené pro různé volnočasové aktivity včetně rekreačního plavání a občasného potápění. Kromě toho u Atlasů ta korunka na pozici 9, která slouží k ovládání kompasové stupnice, není šroubovací. Podobné parametry jako chceš ty splňují u Seika např. již nevyráběné Landmonster - viz obrázek. Pokud chceš potápky případně kombinaci kompas + potápěcí luneta, pak jak z hlediska dlouhodobé zkušenosti, tak i lumi apod. je Seiko lepší volba než Orient.

Přiložený soubor (y)

#7 lucid

lucid

• Member_50
  • 3 745 příspěvků(y)

Publikováno 19.duben.2017 - 07:32

S WR200, šroubovací korunkou, kompasovou lunetou a dokonce i s GMT má Orient např. model FFE06002D. Nedávno proběhly téměř nové v Sbazaru. Ty, které postoval Liqid, jsou model FFE06001B.

Přiložený soubor (y)

Tento příspěvek byl upraven od lucid: 19.duben.2017 - 07:37

#8 Vaenefic

Vaenefic

Začátečník

• Members
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 19.duben.2017 - 12:30

Diky za postrehy, asi to trosku prehodnotim, preci jen nejsem potapec, abych nutne musel mit hodinky s ISO, ten kompas se mi spis libil jako neco netradicniho, nez ze bych ocekaval extra pridanou hodnotu.
Co se tyka lumi - opravdu jsou na tom Seika o tolik lepe nez Orienty? V podstate jsem byl rozhodnuty pro Raye I, mozna II kvuli novejsimu strojku, ale lumi mi prijde natolik zasadni, ze o tom asi budu muset jeste pouvazovat...

#9 number.beast

number.beast

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 241 příspěvků(y)
  • Bydlí:Bohumín
  • Fanoušek značky:No tak tu ještě hledám :) Je jich tolik...

Publikováno 19.duben.2017 - 12:47

Tak zrovna raye I, jsem měl a lumi svítila jak baterka, udajně je dokonce možná o chlup lepší než na SKX. Oproti Mako, kde byla slabší na ní zapracovali. Čas jde bezproblemu odečíst po celou noc, takže  na nějaké obecnosti, Orient vs Seiko bych se vykašlal a řešil konkretni modely ;)

Tento příspěvek byl upraven od number.beast: 19.duben.2017 - 13:07

#10 lucid

lucid

• Member_50
  • 3 745 příspěvků(y)

Publikováno 19.duben.2017 - 13:17

Diky za postrehy, asi to trosku prehodnotim, preci jen nejsem potapec, abych nutne musel mit hodinky s ISO, ten kompas se mi spis libil jako neco netradicniho, nez ze bych ocekaval extra pridanou hodnotu.
Co se tyka lumi - opravdu jsou na tom Seika o tolik lepe nez Orienty? V podstate jsem byl rozhodnuty pro Raye I, mozna II kvuli novejsimu strojku, ale lumi mi prijde natolik zasadni, ze o tom asi budu muset jeste pouvazovat...

Tak pokud srovnáváš SKX a Raye I, pak ta lumi vyjde cca na stejno.

Tento příspěvek byl upraven od lucid: 19.duben.2017 - 13:17

#11 Liqid

Liqid

"Závislák"

• Member_50
  • 7 419 příspěvků(y)
  • Bydlí:Na cestě
  • Fanoušek značky:Ω ♛

Publikováno 19.duben.2017 - 17:18

Lumi na Ray vydrží do rána. Pokud je pro tebe lumi zásadní, tak bych možný koukal ještě po hodinkách s tritiem.

#12 Vaenefic

Vaenefic

Začátečník

• Members
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 19.duben.2017 - 21:13

Do rana to naprosto staci, dulezita je citelnost, coz bylo z mnoha zdroju u SKX potvrzeno. Navic kvalitni tritiovky to cenove posunuji zase vys, do cehoz se mi nechce

#13 Vaenefic

Vaenefic

Začátečník

• Members
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 10.květen.2017 - 19:03

Koupeny nakonec Orient Ray II, snad to bude trefa do černého!

Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:orient, divers