Přejít na obsah

Citizen Promaster NY0040


Opiss

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 479
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po 3 týdnech...

kdyz uz se tu pred rokem resilo to skakani vterinovky..co rikate na tohle..?

To skákání vteřinovky je IMHO vlastnost kalibru. Miyoty 82xx to tak mají a není to chyba, je to tak schválně, vyrovnávají se tím s otřesy. Nedělá to pořád.

 

Citizen NY0040 mám a jsou to úplně nejlepší hodinky v mojí sbírce.

 

To "tečení" vteřinovky, jsem neviděl ani jednou, a nosil jsem je několik let. Přesnost +/- necelá sekunda za den (bez seřizování, z fabriky), neskutečná odolnost.

 

 

Odesláno z mého Pixel pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no prave, to se neda. a riskovat ze chytnu takovejdle kus, to se na to raci vyprdnu. tyve to je v riti, seika zase pro zmenu nakrivo.. si pak vyber.. achjo.

Já je mám asi tři dny. To skákání tam vidím, dá se najít na internetu přesný popis příčiny i s fotkami součástek. Mně to nedělá tolik, jako na tom videu, ale dělá. Záleží hodně na poloze hodinek, nejvíc je to patrné, když jsou postavené jako na tom videu a vteřinovka běží "z kopce". Naopak, když je položím na dýnko na stůl do vodorovné polohy, neděje se to nikdy. V běžném provozu na ruce to neregistruju. Ale jsem v tomhle hnidopich, tak mě to sere. Naštěstí je ve hře faktor cena a díky němu těm hodinkám ledacos odpustíte. Jinak provedení je bez připomínek, absolutní čitelnost, přehlednost, chod lunety. Přesnost zatím tak 1 - 2 sekundy do plusu za 24 hodin, stále na ruce. Chvíli je ponosím a uvidíme.

 

Existuje ještě modrá varianta a ta je na kovovém tahu. Já bych raději kov, tak jsem se zajímal o možnost koupit samotný origo tah. Jenže cena originálu je 2600 korun, což je polovina ceny hodinek - a to se i zdá dost. Takže chvíli ponosím na té gumě a pokud bychom si tak padli do oka, že si je budu chtít nechat, koupím modrou variantu na tahu, přehodím tah a gumák a modrou variantu na gumě prodám - nebo si nechám pak obě a bude. 

 

Musím říct - ty hodinky se mi fakt líbí, proto jsem je taky zcela impulzivně koupil.  Až na ten zkurvenej strojek, to je za mně jediná slabina.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

diky za vam obema za info.

jak pises Bushmane, me se taky moc libej. prijde mi trochu zbytecny tech 24mm, nicmene mel jsem v planu dat je na nato, gumu trvale nesnesu. momentalne osciluju mezi nh8380-15, orient ray a nejakejma petkama. vidim to na nejapis ty raye, za podobnou cenu clovek dostane aspon sroubovaci korunku a tah. a s orientimi kalibry jsem byl dycky spokojenej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

diky za vam obema za info.

jak pises Bushmane, me se taky moc libej. prijde mi trochu zbytecny tech 24mm, nicmene mel jsem v planu dat je na nato, gumu trvale nesnesu. momentalne osciluju mezi nh8380-15, orient ray a nejakejma petkama. vidim to na nejapis ty raye, za podobnou cenu clovek dostane aspon sroubovaci korunku a tah. a s orientimi kalibry jsem byl dycky spokojenej.

24mm? Nožky mají 20mm.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to nemají. Rozteč je 24 mm a jak jsem zjistil já osobně, gumák musím urychleně nahradit něčím jiným, protože se mi pod tou gumou normálně dělá vyrážka - to se mi u kůže, kovu nebo ani u plastových géček nestává. Ale hned jak jsem tu gumu viděl, bylo mi jasný, že do budoucna to bude chtít něco jiného. Už jsem snad i ve fázi počínající rezignace, že objednám ten nekřesťansky drahej origo tah. Bohužel verze na tahu je jen modrá a z modré jsem celkem vyléčený - hrozně rychle se mi okouká.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

my se vam kluci malicko sereme do vlakna s jinejma hodinkama, abyste pochopili. se za to omlouvam, rec byla o 100m modelu nh83xx se stejnym strojkem jaky maji vase diversky.

edit: diky Bushmane za postrehy, i kdyz ne zrovna pozitivni.. asi tenhle typ necham bejt. ale skoda, no, moc povedeny jsou.

Upraveno uživatelem lub
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...