Přejít na obsah

Odolné potápky k moři a na windsurfing


Doporučené příspěvky

Zdravím, 

 

téměř po roce mě chytá zase moribundus a ke svým Orient Starům bych rád pořídil něco letního, ale řeším dilema:

 

1) Vzít něco třeba kolem 20k, co bude sloužit spíše jako hodinky, kterým nevadí skočení do vody, ale zároveň bych o ně nerad přišel, nebo je nějak závažně poškodil, takže by ve finále byly spíše na vysedávání u kafe v plážových barech u moře.

2) Vzít něco max do 10k u čeho by mi nevadil nějaký ten škrábanec a hodinky by si prošly třeba dvoutýdenním windsurfingem (podotýkám, že jsem začátečník, takže hodně často padám do vody a lezu zpátky na prkno  :sweatdrop:  ) a zkrátka by mohly utrpět nějaký ten šrám občas.

 

Takže řeším primárně funkční stránku věci - hodinky, kterým skutečně nebude vadit několikrát denně spadnout do slané vody (nevím, jak se vyrovnávají s nárazama na hladinu..), budou mít dostatečně funkční tah, který nijak neupadne nebo se nerozepne a hodinky neztratím někde v moři. A případně jakýkoliv další problém, který by mohl nastat a napadne vás.

 

Obecná představa je zhruba taková: potápky, ideálně modrej cifr, na tahu, automat. Vzhledově se mi líbí třeba Certina DS Action Diver, Steinhart Ocean One Premium, TAG Heuer Aquaracer... Zkrátka klasický modrý potápky :) Další řešení je vzít nějaký starší klasický Steiny O1 black jen k moři a časem někdy dokoupit vyloženě modrý letní leštěnky..

 

Zároveň se nebráním jakýmkoliv nápadům, tak zkuste prosím něco nadhodit, případně pomoct vyřešit dilema, jestli dražší a risknout, že se jim nic nestane, nebo levnější a moc se o ně nebát, případně tolik neřešit (samořejmě pokud bych o ně přišel, tak by to taky zamrzelo..).

 

Předem děkuji za různé tipy a rady :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 47
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Být tebou vemu jedny nenáročný quartzky do pěti litrů na gumě na dovádění, něco jako Citizen BN0151-09L..

 No a pak leštěnky dle libosti. Tydlety kompromisy jinak většinou moc nefungujou, aspoň já se teda blbnout s automatama v moři vždycky spíš bál. Nebo ne bál, ale už jsem na to musel myslet, no.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

Já si na léto pořídil Citizen BN0176. Právě na tu vodu a jako hodinky o které se nebudu bát.

Proto jsem nebral automaty, ale solary.

Nějaké info o nich je tady:http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/92990-nové-ecozilla-black-bn0175-19e/

A další ak moje fotky tady na konci: http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/34707-marovo-obrázky-nebo-tak-nějak/

 

Sakum prdum mě vyšly na 10.500 plus trojka pošťák a celník.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzal bych třeba Suma, Monstra nebo Želvy.

Naprosto presne a nemusis je nejak setrit.

Ja teda beru vsechny me hodinky kamkoliv a bez obav :)

Pady do vody z prkna? Zadnej strach.

Edit: spis je domlatis o stul u pc.

Upraveno uživatelem tano
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Být tebou vemu jedny nenáročný quartzky do pěti litrů na gumě na dovádění, něco jako Citizen BN0151-09L..

 No a pak leštěnky dle libosti. Tydlety kompromisy jinak většinou moc nefungujou, aspoň já se teda blbnout s automatama v moři vždycky spíš bál. Nebo ne bál, ale už jsem na to musel myslet, no.

 

Nad quartzem jsem taky už přemýšlel, ale tak nějak se bojím, že jakmile se vrátím, tak budou ležet na stole nevyužité, protože budu zkrátka radši nosit svoje OS :(

 

Já bych šel nekompromisně cestou Casio G Shock, GAX-100, co má na surf i Bells

 

Zajímavá možnost, jít úplně jinou cestou. O ty bych se nebál vůbec, na druhou stranu bych je taky po návratu asi odložil a nevyužil dál.

 

Vzal bych třeba Suma, Monstra nebo Želvy.

 

Vím, že tady asi dostanu od místních, ale mně se zkrátka Suma, Monstra ani Želvy nelíbí :(

 

Jak na to tak koukám, tak to bude složitý.. Kompromis moc nepůjde takže buďto koupit něco levnýho, čeho mi nebude líto, nebo něco dražšího a pěknýho, co bych si do vody sundával a nechával ležet někde v batohu na pláži (taky na ho*no řešení). A nebo se na to vykašlu úplně, přežiju dovolenou bez hodinek a koupím nějaký divery po návratu, který budou odsouzeny ke kancldivingu :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Šel bych přesně tou cestou, kterou ti psal Frostie a ve které mě zmiňoval. Řeknu ti k tomu ještě své a bude to to a samé, co jsem tady psal i jinému členovi, který řešil hodinky pro surfaře. Když jsem obdobný problém s výběrem sám před časem řešil, tak jsem za každou cenu chtěl automaty, víceméně to tak i dopadlo, akorát byl problém, že jsem se bál jak o ně, že je zničím, tak i o sebe, že si s ocelovými hodinkami akorát ublížím (takový náraz hodinek do hlavy je nic moc), takže hodinky během dovádění na surfu ležely na pláži = hodinky na danou aktivitu totálně k ničemu. Chvíli mi to trvalo a pak jsem konečně přišel na to, že jediné, co je na takové aktivity použitelné, jsou Gshocky. Poté už jen stačilo vybrat model a hotovo. U mě to byl právě model GAX-100, protože k surfu má hodně blízko, proporcemi jsou to jedny z menších G, takže ani tolik nepřekáží a jsou za pár šupů a přitom mají vše, co využiju.

Teď to mám tak, že automaty mám na normální nošení a Gshock na aktivity, kde bych se automaty bál a mám klid, jsem spokojený, vše vyřešeno :)

Za mě tedy klidně koupit hodinky, které se ti líbí, bez ohledu na windsurfing, klidně nějaké potápky, abys je alespoň na normální koupačku mohl vzít a k tomu přikoupit Gshock, o které se bát rozhodně nemusíš.

 

Edit: Ještě k tomu nevyužití po návratu, u nějakého levnějšího modelu Gshock tě to ani nemusí moc trápit, kdo ví jaké peníze v tom mít nebudeš a uvidíš, že se nakonec najde více příležitostí, kdy je vytáhnout. Sám to mám stejně, většinu času G leží v hodinkovnici, ale když jdu na surf, longboard, kolo, cokoliv takového, tak je vytáhnu a nic neřeším a jestli mi pak nějakou dobu zase leží v hodinkovnici je mi jedno, vesele běží dál, jsou bez údržby, bez starostí.

Upraveno uživatelem Bells
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Něco levného solárního s WR200 a šroubovací korunkou. A že budou jenom nečinně ležet po sezóně? Tak to přece ničemu nevadí, stačí je dát na okno, aby se samy dobíjely :) Já vzal pro tyto účely http://www.creationwatches.com/products/citizen-eco-drive-53/citizen-eco-drive-military-200m-aw1410-24e-mens-watch-9919.html a strčil je na Zulu strap http://www.monkeyswag.com/straps/mks-nato

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Šel bych přesně tou cestou, kterou ti psal Frostie a ve které mě zmiňoval. Řeknu ti k tomu ještě své a bude to to a samé, co jsem tady psal i jinému členovi, který řešil hodinky pro surfaře. Když jsem obdobný problém s výběrem sám před časem řešil, tak jsem za každou cenu chtěl automaty, víceméně to tak i dopadlo, akorát byl problém, že jsem se bál jak o ně, že je zničím, tak i o sebe, že si s ocelovými hodinkami akorát ublížím (takový náraz hodinek do hlavy je nic moc), takže hodinky během dovádění na surfu ležely na pláži = hodinky na danou aktivitu totálně k ničemu. Chvíli mi to trvalo a pak jsem konečně přišel na to, že jediné, co je na takové aktivity použitelné, jsou Gshocky. Poté už jen stačilo vybrat model a hotovo. U mě to byl právě model GAX-100, protože k surfu má hodně blízko, proporcemi jsou to jedny z menších G, takže ani tolik nepřekáží a jsou za pár šupů a přitom mají vše, co využiju.

Teď to mám tak, že automaty mám na normální nošení a Gshock na aktivity, kde bych se automaty bál a mám klid, jsem spokojený, vše vyřešeno :)

Za mě tedy klidně koupit hodinky, které se ti líbí, bez ohledu na windsurfing, klidně nějaké potápky, abys je alespoň na normální koupačku mohl vzít a k tomu přikoupit Gshock, o které se bát rozhodně nemusíš.

 

Edit: Ještě k tomu nevyužití po návratu, u nějakého levnějšího modelu Gshock tě to ani nemusí moc trápit, kdo ví jaké peníze v tom mít nebudeš a uvidíš, že se nakonec najde více příležitostí, kdy je vytáhnout. Sám to mám stejně, většinu času G leží v hodinkovnici, ale když jdu na surf, longboard, kolo, cokoliv takového, tak je vytáhnu a nic neřeším a jestli mi pak nějakou dobu zase leží v hodinkovnici je mi jedno, vesele běží dál, jsou bez údržby, bez starostí.

 

No když o tom tak přemýšlím, tak ono ty G-Shocky asi nebudou úplně špatná volba, rozhodně bych se o ně nebál, na pláži by nezůstávaly a i v tom baru na pláži by nebyly úplně mimo (z minulýho roku si tam pár hardcore windsurferů právě s různejma G-Shockama pamatuju) :) 

Můžeš mi ještě poradit, podle čeho jsi vybíral? Mně vlastně asi ani o žádný funkce kromě tý vodotěsnosti nejde. Nepotřebuju ani přílivy a odlivy, ani fáze měsíce atd. Takže jen podle vzhledu? Nebo jsou věci, na který si dát pozor, případně funkce, který by se mi mohly líbit a být užitečný? 

 

Kompromis fakt nefunguje- kup si gecka na prkno a casem bondovky do baru :-).

 

No zrovna ty Bondovky, nebo časem třeba Suby by se mi do toho baru líbily :) Ale zatím to budu muset vzít z tý druhý strany cesty a začít u těch Géček :D 

 

na aktivity ktoré popisuješ ja by som zobral Seiko SKX009 (pepsi) na gume (kúpil by som na tahu a dokúpil gumu) :snorkle:

 

Nad 009 jsem přemýšlel, dokonce jsou za cenu, která by mě třeba tolik nemrzela při rozflákání nebo ztrátě, ale po zvážení + a - to zatím vypadá, že nejlepší volba budou fakt ty Géčka i co se týče další možnosti využití třeba na to kolo atd. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně by bylo líto mít na windsurfu jakékoliv hodinky - asi bych je před tou lekcí nebo tréninkem vždycky sundal, popř. bych si na něj bral nějaké laciné plastové. Těm úderům se prostě nevyhneš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...