Přejít na obsah

IWC Aquatimer: základní pilíře řady


Daemonultimate

Doporučené příspěvky

Řada potápěčských hodinek Aquatimer značky IWC dosáhla od svého vzniku značné popularity. Připomeňme si v tomto vlákně její základní modely udávající směr vývoje potápěčských hodinek nejen této značky.

 

Vůbec první model Aquatimer spatřil světlo světa, nebo spíše temnotu hlubin, v roce 1967. Jednalo se o model označený Ref. 812AD s vodotěsností do 200 metrů a stal se základním kamenem úspěšných potápěčských hodinek ze Schaffhausenu:

 

IWC_Aquatimer_Ref_812AD_1967_560.jpg

Druhým modelem, který se zde sluší připomenout, je model z roku 1982 nazvaný Ocean 2000. V té době spolupracuje značka IWC s návrhářem Ferdinandem A. Porschem na hodinkách s označením Ref. 812AD vyrobených z titanu s vodotěsností do dvou tisíc metrů:

 

IWC_Ocean-2000_Ref_3500_1982_560.jpg

 

Rok 1998 znamená pro značku IWC i nový model jejich potápěčských hodinek a tím je Aquatimer GST Automatic 2000.

Model s označením Ref. 3536 předvádí nový designový směr s vodotěsností 2000 metrů:

 

IWC_Aquatimer-GST-Automatic-2000_Ref_353

V roce 1999 se objevuje další zajímavý model s označením Aquatimer GST Deep One.

Tyto potápěčské hodinky Ref. 3527 jsou z titanu a pomocí mechanické konstrukce depth gauge zobrazují na vnější straně lunety hloubku ponoru, na té vnitřní dobu ponoru.

 

IWC_GST-Deep-One_Ref_3527_1999_560.jpg

Píše se rok 2004 a značka představuje svůj další model, tentokrát Aquatimer Split Minute Chronograph.

Model má nezávislou minutovou ručičku, kterou lze samostatně nastavovat i pod vodou do hloubky 120 metrů.

 

IWC_Aquatimer-Split-Minute-Chronograph_R

 

Máme tu rok 2009 a společně s ním i představení nového modelu Aquatimer Deep Two Ref. 3547.

Hodinky zobrazují nejen aktuální hloubku ponoru, ale i maximální dosaženou hloubku do padesáti metrů.

 

IWC_Aquatimer_Deep_Two_Ref_3547_2009_560

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Daemonultimate diky moc za poctenicko. Aquatimer GST jsou paradni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně to se samo nabízí, vyjeli s původním ref. číslem a postupně se měnilo jak probíhaly změny. Každopádně v archivu máš zřejmě chybu, ale zmatek je i na WUS.

ref 3504 jsou tyhle

 

iwc-ocean-2000-titanium-ref.-3504.-3504-

 

nebo tyhle a teď se v tom vyznejme

 

13069253.jpg

 

3529

 

fce6402d.jpg

 

3519

 

IWC-Porsche-Design-Ocean-2000-Bund-3519.

Upraveno uživatelem Daemonultimate
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Daemonultimate:

Ty GST jsou Tvoje?

Kéž by, ale bohužel ne. Zaujaly mě, tak jsem si je chtěl prohlédnout na lepších fotkách, moc se mi líběj, vlastně všechny, dokonce i ty od Porsche Designu, vůbec se mi nelíbily, ale jak jsme kolem nich debatili vidím, že mají hodně co do sebe.

Upraveno uživatelem Daemonultimate
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...