Přejít na obsah

Možnosti IGENů


Doporučené příspěvky

Lamiczka, prepac ale budem ti oponovat. Opotrebenim to 1000% nie je, lebo opotrebuvavt sa ti vec nebude rovnomerne na mikrometre presne. Som strojar, viem o com hovorim. Ale kazdy mame svoj nazor a nejdem sa tu skriepit. Podla mna, je ta plastova luneta na vzor tej duralovej, co mali na zaciatku vyroby.Mozno tak isto tie plastove vyrobili na zaciatku a potom si to zjednodusili. My sa k pravde tazko dopracujeme, ked sam Elton neraz nema jasno v tom, co vyprodukovali za tie roky. Kazdopadne, mne sa paci viacej ta precizne "opotrebena".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 662
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

jojo, už vás vidím, jak jste to na mikrometry přesně měřili. Věřte laskavě těm, co doma ve sbírkách ty původní NOS kousky mají. Já to nejsem, ale Manta se Strašákem imho ano a napsal to zde i vývalý výrobní ředitel Eltonu, tak co víc potřebujete? Tady navíc jedny aktuální na antiku

https://www.antik-hovorka.cz/obchod/n-o-s-prim-sport-igen-6989.html

 

Je to stejná demence jako hádky jestli Seiko pandy 6138-8020 měly sklíčko oblé nebo s hranou. Měl jsem několik kousků od NOS po dost drasticky nošené a je evidentní, že sklo bylo jediné a to s hranou (je to vidět i na dobových fotkách), která se časem dost brutálně vyhladila až do obla a taky to sklo vypadá naprosto pravidelně. U lunety, která se volně točí je ta "pravidelnost" ještě méně divná...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tys mi tu chyběl :D

 

U lunety, která se otáčí (u igenů jde fakt celkem lehce a navíc nemá aretaci) mě to pravidelné ošoupání překvapuje míň, než u sklíčka, které je fixně - chtěl jsem předcházet fabulacím ve stylu rukáv košile a pravidelný směr "šoupání" (nahrávka na smeč ;))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tys mi tu chyběl :D

 

U lunety, která se otáčí (u igenů jde fakt celkem lehce a navíc nemá aretaci) mě to pravidelné ošoupání překvapuje míň, než u sklíčka, které je fixně - chtěl jsem předcházet fabulacím ve stylu rukáv košile a pravidelný směr "šoupání" (nahrávka na smeč ;))

Ja jen, ze jeste nikdy se mne nestalo, ze by se ta luneta hla kdyz sem nechtel. Ale treba se u vsech vostatnich igenu toci jak kolotoc a v tom pripade je Tva teorie naprosto v poradku.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jen, ze jeste nikdy se mne nestalo, ze by se ta luneta hla kdyz sem nechtel. Ale treba se u vsech vostatnich igenu toci jak kolotoc a v tom pripade je Tva teorie naprosto v poradku.

 

Já si s ní tradičně pootočím při natahování hodinek, ale já mám volšové ruky, tak se to možná nepočítá. Navíc si standardně hnu i s aretovanou lunetou na monstrech při voblíkání a tak...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych začal těma "většíma" Igenama pro začátek. Jde různé strojky řešit jen vložkou, nebo je potřeba zásadně víc? Předpokládám, že hlavní problém bude pozice díry na natahovačku vzhledem k výšce pouzdra, nebo se nějak pletu?

 

Osobně bych preferoval rozměr v rozmezí 39-41 max, ideálně 39-40 :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, dneska jsem to větší pouzdro viděl na živo a vypadá fakt dobře - té výšky bych se nebál, fotky zkreslují, záleží pak, co tam bude za sklo... a průměru taky ne, konkrétně tohle má lug to lug skoro stejné jako původní - záleží taky na nožkách, jaké budou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...