Přejít na obsah

Charles Delon - Grandeur


Doporučené příspěvky

Tak jsem tu na foóru nováček, moc se mi tu líbí a z hodinek které se tu dají vidět jsem unešenej.

Nevydržel jsem, a vyrazil jsem si udělat levnou radost alespoň k vietnamcum.

Za 350,-Kč jsem si přinesl tyhle. Jak dlouho budou dobře fungovat a vypadat, to je otázka, každopádně si připadám děsně svátečně x-D

Na internetu jsem je našel třeba tady http://www.hodinky-panske-damske.cz/hodink...odej.php?II=680

 

Quartz, pouzdro 42mm.

Rozhodoval jsem se mezi těmito, a stejnými, ovšem v modrém provedení řemínku a číselníku. Ovšem nebyly tak elegantní, působily poněkud laciným dojmem a hlavně na první letmý pohled nebyly tak "čitelné".

Jsem spokojen. Co jim říkáte? A další věc, která mně po kontrole internetu, co jsem si to vlastně přinesl, mile překvapila, byla pořizovací cena.

post-2721-1201527678.jpg

post-2721-1201527713.jpg

post-2721-1201527723.jpg

post-2721-1201527733.jpg

post-2721-1201527755.jpg

post-2721-1201527780.jpg

post-2721-1201527789.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem tu na foóru nováček, moc se mi tu líbí a z hodinek které se tu dají vidět jsem unešenej.

Nevydržel jsem, a vyrazil jsem si udělat levnou radost alespoň k vietnamcum.

Za 350,-Kč jsem si přinesl tyhle. Jak dlouho budou dobře fungovat a vypadat, to je otázka, každopádně si připadám děsně svátečně x-D

Na internetu jsem je našel třeba tady http://www.hodinky-panske-damske.cz/hodink...odej.php?II=680

 

Quartz, pouzdro 42mm.

Rozhodoval jsem se mezi těmito, a stejnými, ovšem v modrém provedení řemínku a číselníku. Ovšem nebyly tak elegantní, působily poněkud laciným dojmem a hlavně na první letmý pohled nebyly tak "čitelné".

Jsem spokojen. Co jim říkáte? A další věc, která mně po kontrole internetu, co jsem si to vlastně přinesl, mile překvapila, byla pořizovací cena.

 

No za cenu 350,- to asi není tak špatný, Upřímně mě by na tom vadily podstatně asi jen 2 věci - to že to není ocel ale chromované a že ten tachymetr tam jednak nesedí a jednak je asi jen dekorační.... samozřejmě že by mi třeba vadil Quartz, značka... ale to už není tak podstatný. Pravdou ale je že podobné prachy se dají koupit třeba i jeté automaty v oceli, které slibují i slušnou výdrž do budoucna. Co se týká strojku tak bych se toho nebál, než ti sleze chrom tak strojek jistě vydrží a pak je prostě vyhodíš ... nicméně k tomu asi nedojde, protože pokud budeš sledovat tyhle stránky tak propadneš mechanickým hodinkám a dopadneš podobně jako my ostatní postižení....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

díky za reakce :-)

jistou závislost jsem již získal, ale vzhledem k mým předchozím zkušenostem se závislostí na nejmenovaném internetovém serveru, mi tady rozhodně nic strašného nehrozí x-D

 

Mám Primky po dědovi, http://forum.chronomag.cz/index.php?showtopic=10661

Jinak automaty jsou na ceste, kdysi jsem je měl slíbené od otce, dodnes leží ve skříni, tak jsem si o ně řekl. Brzo poinformuju. Naposled jsem je viděl tak před 10 lety, byl to tuším ruský stroj. Taky jsem před rokem našel nějaké malé dámské mechanické, možná jsou i zlaté, nebo alespoň pozlacené. Tak prohrabnu šuplíky a dám foto. Taky je šance, že někde najdu mechanické ruské, které jsem dostal tak kolem roku 82, plus mínus.

 

koblih69 -- ještě k poznámce o tachymetru - kde můžu prosím vyčíst, jak má vypadat a hlavně jak se správně používá?

Díky :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

koblih69 -- ještě k poznámce o tachymetru - kde můžu prosím vyčíst, jak má vypadat a hlavně jak se správně používá?

Díky :-)

Nejsem sice koblih, ale poradím:

http://www.chronomag.cz/clanek/2004-12-10/...-ciferniku.html

 

 

Ó děkuji a já furt přemejšlel kde jsem to čet abych to nemusel psát... Mimochodem mě velmi pobavil tento komentář "..... Tachymeter se ovšem dá použít i v praktickém životě. Například se dá odhadnout, kdy přijtede na řadu v dlouhé frontě; odhadnete počet lidí, naměříte čas za deset obsloužených a z nameřené ?rychlosti? víte kolik desítek lidí bude obslouženo za hodinu ..... "

 

Zavzpomínal jsem si na staré časy ležení v Brně před Elektrodomem když jsme potřebovali mrazák...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... díky za link ... tak já měl výbuch smíchu u toho návodu pro dělostřelce ... LOL

ale jinak mam ten pocit, že pokud nepojedu vlakem a neuvidím na kilometrovníky, tak mi je tachymetr k ničemu.

 

Umí mi někdo uvést praktický příklad kdy se dá použít?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... díky za link ... tak já měl výbuch smíchu u toho návodu pro dělostřelce ... LOL

ale jinak mam ten pocit, že pokud nepojedu vlakem a neuvidím na kilometrovníky, tak mi je tachymetr k ničemu.

 

Umí mi někdo uvést praktický příklad kdy se dá použít?

Nejčastější je právě jeho použití při výrobě hodinek, protože dovoluje výrobci umístit na ciferník další důležitě vypadající stupnici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... díky za link ... tak já měl výbuch smíchu u toho návodu pro dělostřelce ... LOL

ale jinak mam ten pocit, že pokud nepojedu vlakem a neuvidím na kilometrovníky, tak mi je tachymetr k ničemu.

Umí mi někdo uvést praktický příklad kdy se dá použít?

 

Zatím jsem to nezkoušel, ale šla by s ním asi kontrolovat přesnost tachometru v autě.

Zatím jsem to nezkoušel, ale představuju si to asi tak:

Dva lidi jedou po dálnici a řidič se snaží jet konstantní rychlostí, spolujezdec podle kilometrovníku stopuje dobu pro 1km a podle tachymetru určí zda je tachometr přesný či ne.

Hodinky s tachymetrickou stupnicí nemám, takže si to zkuste sami.

:angel:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zatím jsem to nezkoušel, ale šla by s ním asi kontrolovat přesnost tachometru v autě.

Zatím jsem to nezkoušel, ale představuju si to asi tak:

Dva lidi jedou po dálnici a řidič se snaží jet konstantní rychlostí, spolujezdec podle kilometrovníku stopuje dobu pro 1km a podle tachymetru určí zda je tachometr přesný či ne.

Hodinky s tachymetrickou stupnicí nemám, takže si to zkuste sami.

:angel:

Tak nějak to bylo původně myšleno.

Dnes je ovšem jednodušší a přesnější půjčit si GPS.

 

BTW: Jet po D1 celý kilometr konstatntní rychlostí rovná se zázraku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Tak po 17 dnech je odchylka +3s - tak to je slušné.

Jinak mne dost překvapilo, že po každodenním nošení prozatím nejeví známky otěru a i řemínek je stále pěkný.

To bych u zboží od vietnamského prodejce nečekal, tak jsem docela rád.

Btw už se těším na Alphy, které jsou na cestě :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...