Přejít na obsah

Seiko Presage 100th Anniversary LE


Doporučené příspěvky

Po SEIKO náloži od Matthiase mi to nedalo a zabrousil jsem na JP aukce a dopadlo to takto:

Seiko Presage SARW005 100th Anniversary of Laurel je limitovaná edice 500ks vydaná  v roce 2013 pro japonský trh na počest 100 let od prvních Seiko náramkových hodinek tzv. Laurel.

post-17216-0-69795400-1494453277_thumb.jpg

 

Zvláštností této limitky oproti běžné produkci je smaltovaný ciferník a červené indexy na XII a 1 u datumového subciferníků. Limitka byla ihned vyprodána a nedá se moc sehnat.

 

 

Několik technických parametrů:

 

Pouzdro:

  • rozměr 40,5 x 13,3 x 48 ? na oblekovky je to hraniční, zejména výška pouzdra (škoda že nejsou velikostně jako SARB035). Nicméně tvar pouzdra tomu trochu pomůže a i na ruce 16,5 a 17cm se dají nosit
  • komplet leštěnky
  • zadní průhled na strojek (asi safír)
  • mírně klenutý safír
  • signovaná korunka
  • WR 10

Ciferník:

 

  • ručně vyráběný smaltovaný ? mírně plastický/zahloubený ve stření části a u ?subciferníků?
  • barva bílá - je to taková zvláštní příjemná bílá, slovy těžko popsatelná ani leskla ani matná, prostě akorát ?
  • díky ukazateli rezervy nátahu na 9h a ukazateli dne na 6h je ciferník vyvážený a působí trochu ?chronografově?
  • Římské indexy moc rád nemám, ale v tomto případě mi sem sedí a celkový dojem  ?velkých oblekovek? zjemňují a červené indexy na XII a 1 ciferník oživují
  • listové ručičky  krásně doplňuje vteřinovka s měsícem na konci

 

Stojek:

  • spolehlivý automatický 6r27
  • 29 kamenů a 28 800 bph ? (vyšší frekvence proti 6r15, který má 21 600 bph
  • vlásek Spron 510
  • rezerva nátahu 45h
  • lehce zdobený rotor (pruhy, zlaté popisky)

 

Řemen:

  • 20mm
  • OEM černý Seiko řemen, je snad nejslabší článek hodinek (vidno na fotkách) - určitě by si zasloužily daleko kvalitnější a pohlednější, než tu bídu, co k tomu dodávali (už vybírám nějakého aligátora na Strapshopu ? asi tmavě hnědého). Původní nechám jako relikvii a odstrašující případ pro další generace :-)
  • na druhou stranu překlápěcí signovaná přezka se jim povedla

 

Několika fotkami z telefonu se pokusím dokreslit povídání výše. Bohužel smalt na fotkách jde zachytit dost špatně.

 

 

post-17216-0-57110700-1494453332_thumb.jpg

post-17216-0-77944700-1494453345_thumb.jpg

post-17216-0-98991800-1494453358_thumb.jpg

post-17216-0-36186400-1494453397_thumb.jpg

Upraveno uživatelem xbraj19
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo... pamatuji si, když byly na cwatch za méně než kolik činila doporučená retail price. A společně s nimi i tříručkový model. Tenkrát jsem si o tom myslím i psal s instantem. Moc se mi líbily a měl jsem přebytečnou cash přesně na takovouhle hezkou a zábavnou investici, protože bych je nejspíš moc nenosil. Koukal jsem na to v práci, prst byl na spoušti, ale řekl jsem si, že to ještě počká. Večer už byly fuč a během pár týdnů cena vystřelila do nehezkých výšin. Takže jsem rád, že tu alespoň jedny nakonec jsou :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krásné univerzály.

I pod košili, trochu na hraně, ale ještě na pohodu.

Strojovna skvělá- prosím foto, provedení, jak je zvykem u Seika bezchybné.

Ta kůže taky nevybočuje ze Seiko produkce, je to pro ně prostě spotřebka, uplně tam vidím nějakou zlatohnědou krásu ze Strapshopu.

Jen si postesknu- celkově nad Seikem, jejich produkce a produktové řady jsou pro mě značně nepřehledné. Potom se stane, že takovou krásu jeden přehlédne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně se tyto hodinky nelíbí. Nevyvážený ciferník, vykouslé indexy, což u římských působí zvlášť debilně. Navíc jsou ty indexy "vzhůru nohama", to ty spodní mohli raději vynechat...To normální provedení s číslicemi je super.

Upraveno uživatelem zbuddy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně se tyto hodinky nelíbí. Nevyvážený ciferník, vykouslé indexy, což u římských působí zvlášť debilně. Navíc jsou ty indexy "vzhůru nohama", to ty spodní mohli raději vynechat...To normální provedení s číslicemi je super.

Normální provedení má ale úplně stejně "nevyvážený" cifr a ukouslou šestku. Mě teda daleko víc vadí ukousnuté klasické čísla, než římské. Pokud bys nechal římské index nohama dolů, tak se ti v 3 a 9 "lámou" na druhou stranu, což mi příjde daleko horší než je nechat plynout souvisle dál (i když jsou vzhůru nohama). Když se podíváš na klasické značky (Brueguet, VC, IWC, Rolex), tak většina se drží stejné linie jako Seiko.

 

Ještě jedna mizerná fotka strojovny, v klasické industriálním Seiko stylu. Mohli si s tím trochu víc vyhrát, ale to si asi nechávají na GS.

post-17216-0-64133100-1494530631_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Normální provedení má ale úplně stejně "nevyvážený" cifr a ukouslou šestku. Mě teda daleko víc vadí ukousnuté klasické čísla, než římské. Pokud bys nechal římské index nohama dolů, tak se ti v 3 a 9 "lámou" na druhou stranu, což mi příjde daleko horší než je nechat plynout souvisle dál (i když jsou vzhůru nohama). Když se podíváš na klasické značky (Brueguet, VC, IWC, Rolex), tak většina se drží stejné linie jako Seiko.

 

Ještě jedna mizerná fotka strojovny, v klasické industriálním Seiko stylu. Mohli si s tím trochu víc vyhrát, ale to si asi nechávají na GS.

attachicon.gifIMG_0324.jpg

 

Já se špatně vyjádřil. Tím normálním provedením jsem myslel ten originál z r. 1913. U toho výročního provedení s arabskými číslicemi bych zkousl tu ukousnutou 6, je z logiky věci čitelná. Vykousnuté římské číslice ještě k tomu vzhůru nohama jsou nečitelná pi.ovina. Pokud jsou všechny "souvisle" umístěny a kompletní (popř. s vynecháním lichých), dejme tomu OK. Jde to ale i jinak: 

post-16236-0-73187000-1494578757_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...