Přejít na obsah

Prim Elegant


Doporučené příspěvky

Jsem velmi potesen, ze Elton zareagoval na reakci zakazniku a prichazi s novym modelem mechanickych hodinek v cenove relaci, ktera je dle meho soudu akceptovatelna jak pro nas, tak pro zahranicni trh (vzhledem k relativni neznamosti znacky, respektive jejimu zprofanovani masovou vyrobou z dob ne az tak davno minulych).

 

Moje kriticke reakce na na tomto foru ohledne TdB limitovane edice sice stale pretrvavaji (zejmena ohledne pomeru cena/vykon/vehlas znacky), ale mechanickou variantu Elegant povazuju za dulezity krok spravnym smerm. Hodinky se mi velmi libi. Osobne preferuju hodinky s jednoduchym designem (ala NOMOS, Stowa,..) a presne tato kriteria splnuje i nova rada Elegant. Jen jedna vec mne cini velice smutnym..na muj osobni vkus, prilis maly prumer pouzdra :( Pokud by byla varianta s pouzdrem min. 42mm, nevaham ani chvili. Tedy chvili ano..porad se nemuzu tak nejak rozhodnout, ktera varianta se mi libi vic..bila nebo cerna? ;) Naprosto dokonala by byla varianta s bezovym cifernikem a mozna modryma rucickama (ovsem ne barvenyma, ale tepelne zihanyma!). K tomu safirove konkavni sklo (samozrejme i pruhledna zadni strana) a strojek dekorovany min. modryma sroubkama..hmm..okamzite kupuju! :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 47
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Nemůžu se zbavit dojmu, že jsem tyto hodinky viděl ve firemním katalogu firmy PRIM pod názvem STANDARD. Je to katalog formátu A5 vytisklý podélně, hnědé barvy a na titulním listě s fotkou hodinek PRIM PREMIÉR. To by nám zástupce výrobce mohl vysvětlit?????

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

42mm průměr pouzdra? To už je sakra hodně...:-) Relativně nejblíže ke splnění tohoto požadavku má model Spartak o.e. s průměrem 39,7mm (průměr safírového skla je 34mm). Safírové sklo je ostatně v seznamu možných modifikací hodinek ELEGANT také. Co se týče pasivovaných ruček, tak i tomuto přání se dá vyhovět, jen se člověk nesmí stydět zeptat.:-) Mohl bych ukázat provedení modelu Premier se stříbřeným číselníkem a pasivovanými ručkami typu Breguet.

 

Spartak je samozřejmě poněkud dražší záležitost, ale v nelimitované verzi stojí 21.000,-Kč. Jinak modely řady ELEGANT mají skleněné dýnko zahrnuté v základní ceně. Přiznám se, že pasivované šroubky ve strojku jsme zatím nedělali, ale neměl by v tom být problém. Vše je jen otázka zákazníkova přání a ochoty za svá přání něco zaplatit.:-)

 

Myslím, že zákazníci od nás můžou odejít s pocitem, že nás práce pro ně těšila a že je hodinky budou na ruce hřát.

 

Jsme česká firma. Vyrábíme hodinky, ale prodáváme především radost. Radost z jemné mechaniky, kusu poctivého řemesla a individuální péče.

 

Přál bych si, aby se lidé nebáli zeptat na to, co jsme schopni vyrobit. Asi nesplníme každé přání, ale věřím, že jsme schopni všechny něčím uspokojit.

 

K poznámce od Otty:

Pravda je taková, že jsme se rozhodli zredukovat celkový rozsah nabídky a v důsledku toho vznikl současný model ELEGANT kombinací velmi úspěšného designu pouzdra z doposud quartzových modelů (například 38-492 nebo 38-596, známých jako Sv.Václavské hodinky) a velmi dobře hodnocených číselníků z řady Standard Linea/Numera. To byly mechanické náramkové hodinky v přibližně stejné cenové relaci jako nový model ELEGANT, ale protože byl jejich průměr na poměry současných požadavků příliš malý (34mm přes pouzdro), nebyl objem jejich prodejů odpovídající našim očekáváním. Hodinky Standard navíc měly akrylátové konkávní sklíčko, zatímco nový model má již minerální (alternativně safírové).

 

Takže to je má odpověď. Jde o nový model, který kombinuje to nejlepší z dosavadních řad, odsouzených do muzea.:-)

 

Samozřejmě, není to žádná revoluce, ale podstatné je to, že to v lidech budí asociaci s jejich dříve vlastněnými hodinkami a zároveň si hodinky uchovávají všechny vlastnosti původních primek, které se v poslední době snažíme dále kultivovat v souladu s novou firemní filozofií.

 

Konec konců revoluční modely se na trhu prosazují daleko hůře. Dokladem tohoto tvrzení jsou hodinky Prim Rider, které se zatím prodávají více v zahraničí, než u nás. A Ridery jsou nějaká revoluce!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na první pohled nejsou rozdíly moc zřejmé, a to proto, že fotka je jen fotka. Na živo je rozdíl hodně patrný. Potvrzujete ale fakt, že zákazníci vybírají vpodstatě pouze podle číselníku.

 

Hodinky ELEGANT mají průměr pouzdra 36mm a délku přes nožky 43,5mm.

 

Hodinky Standard mají průměr pouzdra 34mm a délku přes nožky 39mm.

 

Oboje hodinky mají rozteč nožek shodný - 18mm.

 

Zásadnější rozdíl je i v bočním profilu a konstrukci. ELEGANTy mají již zmiňované závitové dno s průhledem z minerálního skla a vodotěsnost 50M. Standardy měly naklapávací plechové dýnko a pouze prachotěsnou konstrukci.

 

Jakkoliv se skrze číselníky zdá, že jsou hodinky totožné, rozhodně se nesnažíme prodat starý model jako novinku. Poslední zásadní změna je i v použitém kalibru. Standardy měly 21 kamenový kalibr 72 a nové ELEGANTy používají kalibr 73. Zástavbové rozměry strojku jsou tedy také jiné, takže z původních konstrukcí zůstal jen jejich duch.

 

Snad jsem Vás tímto přesvědčil, že z Vás nechceme dělat ....:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na první pohled nejsou rozdíly moc zřejmé, a to proto, že fotka je jen fotka. Na živo je rozdíl hodně patrný. Potvrzujete ale fakt, že zákazníci vybírají vpodstatě pouze podle číselníku.

 

Hodinky ELEGANT mají průměr pouzdra 36mm a délku přes nožky 43,5mm.

 

Hodinky Standard mají průměr pouzdra 34mm a délku přes nožky 39mm.

 

Oboje hodinky mají rozteč nožek shodný - 18mm.

 

Zásadnější rozdíl je i v bočním profilu a konstrukci. ELEGANTy mají již zmiňované závitové dno s průhledem z minerálního skla a vodotěsnost 50M. Standardy měly naklapávací plechové dýnko a pouze prachotěsnou konstrukci.

 

Jakkoliv se skrze číselníky zdá, že jsou hodinky totožné, rozhodně se nesnažíme prodat starý model jako novinku. Poslední zásadní změna je i v použitém kalibru. Standardy měly 21 kamenový kalibr 72 a nové ELEGANTy používají kalibr 73. Zástavbové rozměry strojku jsou tedy také jiné, takže z původních konstrukcí zůstal jen jejich duch.

 

Snad jsem Vás tímto přesvědčil, že z Vás nechceme dělat ....:-)

O.K. to beru. Jěště jedna věc. Kalibr 72 prý je modifikovaný strojek MYIOTA nebo jak se to píše, zkrátka Asie.

Kalibr 73 je zase upravený kalibr ETA 2824-2. Vlastní strojky ze starých zásob už nemáte???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vlastní strojky ještě nějaké máme, ale šetříme s nimi pro fajnšmekry.:-) Dáváme je prakticky jen do individuálních staveb. Nevím teď jak to jinak nazvat. Nechceme zkrátka diskvalifikovat ty lidi, kteří už v zásuvce žádné staré primky nemají a přesto jim záleží na tom, aby jejich hodinky byly pokud možno 100% české. Zásoby nejsou velké! Počítáme s tím, že jestli je použijeme v sérii, tak rozhodně v nějaké exkluzivní limitované sérii. Jinak samozřejmě vyjdeme vstříc těm, kdož budou chtít zabudovat svůj původní strojek do nového pouzdra, ale tato služba už dávno není novinkou. Nabízíme jí dva roky a co do objemu výkonů celé firmy to není nezajímavé číslo. Tím spíše, že zakázky tohoto druhu dělají ze zákazníků vpodstatě součást "rodiny". Jsou to lidé, se kterými je pak k oboustranné radosti udržován velmi osobní kontakt. Lidé, kteří se upřímně zajímají o vše, co se nám podaří.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máte vôbec nejaké hranice čo sa týka úprav? Alebo je jediným obmedzením solventnosť potencionálneho zákazníka?

 

Takisto by ma zaujímalo či je v pláne aj niečo ako kvalitnejšia verzia PRIM SPORT (tých klasických čo mali akrylátové sklíčko).

 

Našiel som ich napr. tu:

 

http://www.zlato-stribro-hodinky.cz/Detail...72-399-268-00-3

 

 

Niečo v zmysle: lepší strojček + lepšie sklíčko + dizajn v podobnom duchu -> červená sekundovka nesmie chýbať :).

Dovolím si opýtať sa takto verejne: Bolo by možné dodať Prim Sport aj s týmito úpravami (tažko to nazývať úpravy v podstate zostane len púzdro a ciferník + ručičky ;) ) ?

 

"Úpravy" :

 

1/ akrýlátové sklíčko vymeniť za safírové

2/ Vodotesnosť miesto 5 ATM -> 10 ATM

3/ Mechanický automatický strojček (nič extra napr. nejaká lacnejšia ETA)

4/ Otočná jednosmerná luneta (Oceľ alebo hliník)

5/ Kaučukový remienik

 

-----------------------------------------------

Bolo by to možné vyhotoviť alebo je to už silná káva (resp. už uplne nové hodinky :D)?

 

Mne osobne sa dizajn Prim Sport veľmi pozdáva je taký zvláštne nadčasový. (Volakedy dávno som aj jedny nefunkčné mal. Ked som sa dočítal že by bolo možné ich renovovať tak som sa ich snažil nájsť ale nezadarilo sa :( )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naše možnosti samozřejmě mají limity, ale do nich se pohodlně vejdou všechny Vaše požadavky. Je to, jak jste správně odtušil, jen o možnostech Vaší peněženky.

 

Ale dobrá správa pro všechny milovníky těchto sportovních hodinek. Model Sport je zahrnut v seznamu "rodinného stříbra" a jeho odkaz tedy budeme také dále kultivovat.

 

V současné době připravujeme model, který by měl splnit všechny Vaše požadavky už jako sériový model. Akorát to sklíčko bude v základu jen minerální. Safírové bude k dispozici za příplatek.

 

Ještě letos by se měly objevit v quartzovém provedení (u sportovních hodinek je to žádaná varianta, kvůli hmotnosti), ale v plánech je i mechanická varianta. Design pouzdra bude vycházet ze současného modelu Codenis, ale jinak by číselníkem měly připomenout právě "legendární" cca 40 let vyráběné Sporty.

 

Pokud byste si žádal design ve tvaru typického soudku, tak ty bychom museli vyrobit na zakázku, ale možné to je!

 

To proč prostě neoprášíme design Sportů, tak jako jsem se o tom zmiňoval v předchozích příspěvcích, je dáno tím, že změny v konstrukci jsou ještě zásadnější. Kroužek původních sportů byl plastový, akrylátové sklíčko mělo výrazné klenutí (tvar obráceného písmene U), které by v případě výroby z minerálního skla bylo velmi drahé. Natožpak ze safíru.

 

To jsou hlavní důvody. Navíc původní Sport neměl chráněnou korunku. NOvý model vyvíjíme ve spolupráci s několika sportovci, mezi nimiž nechybí ani přeborník v dálkovém otužileckém plavání pan Jan Novák (dvojnásobný pokořitel průlivu La Manche - s hodinkami Prim Sport na ruce).

 

Specifikaci hodinek jsme tak tvořili skloubením všech požadavků sportovců a profesionálních uživatelů s naší představou o budování kolekce a image značky Prim. Celá řada sportovních hodinek bude užívat stejného designového základu (obdobně, jako to dělá Omega s modely Speed Master, Sea Master, Rail Master) a lišit se budou stupněm výbavy. Vrcholné provedení, určené pro profesionální použití tak bude mít například i pneumatický tlumič rázu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne sa na Prim Sport páčil najmä ciferník v kombinácii s tvarom púzdra. Ale nebudem zatiaľ hádzať flintu do žita a nechám sa prekvapiť dizajnom nových Prim Sport.

 

Prinajhoršom sa ešte vždy dá predať oblička a následne zadať zákazka na pôvodné púzdro :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vlastní strojky ještě nějaké máme, ale šetříme s nimi pro fajnšmekry.:-) Dáváme je prakticky jen do individuálních staveb. Nevím teď jak to jinak nazvat. Nechceme zkrátka diskvalifikovat ty lidi, kteří už v zásuvce žádné staré primky nemají a přesto jim záleží na tom, aby jejich hodinky byly pokud možno 100% české. Zásoby nejsou velké! Počítáme s tím, že jestli je použijeme v sérii, tak rozhodně v nějaké exkluzivní limitované sérii. Jinak samozřejmě vyjdeme vstříc těm, kdož budou chtít zabudovat svůj původní strojek do nového pouzdra, ale tato služba už dávno není novinkou. Nabízíme jí dva roky a co do objemu výkonů celé firmy to není nezajímavé číslo. Tím spíše, že zakázky tohoto druhu dělají ze zákazníků vpodstatě součást "rodiny". Jsou to lidé, se kterými je pak k oboustranné radosti udržován velmi osobní kontakt. Lidé, kteří se upřímně zajímají o vše, co se nám podaří.

Díky za odpověď ohledně vlastních strojků, ale jak je to tedy s těmi kalibry 72 a 73???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ELEGANT nevypada spatne, ale momentalne mam zalibeni v ponekud jinych typech. Uvital bych nejaky typ s extra cifernikem pro sekundovku (jako u Spartaku) plus ukazatel mesicni faze (nekdo muze poznamenat "vzdyt je to k nicemu"... jiste, ale je to jisty vyraz odkazu k historii a k tradicim a zaroven i vyraz (dnes) netradicni "referencni baze" pro mereni casu, coz dodava hodinkam jakozto ukazateli behu casu dalsi dimenzi), s prumerem pouzdra cca 40-41mm. Modrene rucky (a treba i hodiny), safirove sklicko, uslechtila ocel, kvalitni kozeny reminek. Zalezi na cene, ale pokud by se mi jako celek libily, do toho bych sel...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

42mm průměr pouzdra? To už je sakra hodně...:-) Relativně nejblíže ke splnění tohoto požadavku má model Spartak o.e. s průměrem 39,7mm (průměr safírového skla je 34mm). Safírové sklo je ostatně v seznamu možných modifikací hodinek ELEGANT také. Co se týče pasivovaných ruček, tak i tomuto přání se dá vyhovět, jen se člověk nesmí stydět zeptat.:-) Mohl bych ukázat provedení modelu Premier se stříbřeným číselníkem a pasivovanými ručkami typu Breguet.

No to mate tak..vetsina lidi je historicky zvykla na prumer pouzdra 35-40mm. Ja jsem ale prisel na to, ze pokud clovek nema vylozene malou ruku, snese na ni i podstatne vetsi hodinky a ty se dobre nosi a rozhodne zaujmou. Takze hodinky s prumerem pouzdra pod 40mm u mne nenajdete :) Jedny mam dokonce 47mm a kdybych se na zkousku dostal i k vetsim, jako napr. nektera XXXL Zena, pripadne original WWII Tutimy nebo Laco s prumerem pouzdra 55mm, docela rady bych si je vyzkousel. Ale mam obavu, ze to uz by bylo moc i na muj vkus a zapesti :D Ale jeden nikdy nevi?.. drive jsem si myslel, ze cokoliv nad 40mm je moc.

 

Je nejaka sance, ze se v kolekci Prim objevi nejaky vetsi model? Specialne napriklad Orlik ve vetsim pouzdre by byl dokonaly a do spolecnosti napr Spartak (opet ve vetsim pouzdre) :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A náš model Rider s průměrem pouzdra 50mm a délkou přes nožky 69mm Vám příjde také malý?:-)

 

Ve větších velikostech už se exponovat nehodláme. Připravovaná série (L, XL, XXL) bude vrcholit modelem o průměru pouzdra shodném s modelem Ridera, tedy zmiňovaných 50mm.

 

Mám ale pocit, že je velmi škoda, že je model Rider tak málo znám veřejnosti. Je to naprosto výjímečný model. Jak po stránce designu, tak po stránce konstrukce. Dokonce samotná filozofie těchto hodinek je unikátní, přesto se o nich tak málo ví.

 

Zkusím poslat foto administrátorovi a poprosím ho o vložení do tohoto fóra.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám ale pocit, že je velmi škoda, že je model Rider tak málo znám veřejnosti. Je to naprosto výjímečný model. Jak po stránce designu, tak po stránce konstrukce. Dokonce samotná filozofie těchto hodinek je unikátní, přesto se o nich tak málo ví.

1. Jestli ty hodinky nejsou známé tak, jak byste si představovali, hledal bych příčinu někde u vás...

2. Vzhledem k zaměření je otázkou, zda o nich musí vůbec veřejnost vědět. Hlavně jestli o nich ví ti, kterým jsou určeny :-)

 

Nejsem motorkář a Rider nejsou hodinky pro mě, nicméně byl jsem nadšen z té promyšlenosti konceptu, návrhu i provedení. To se vám opravdu povedlo. A kdo ví, když může Breitling dělat hodinky Bentley, třeba se časem budou k Harleyům přibalovat Primky ;-)

 

Mimochodem, pokud bych měl konkrétní dotazy na individuální objednávku/y, na koho přesně se v Eltonu můžu obrátit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S prvníma dotazama na individuální objednávku se můžete klidně obrátit na mě. Tedy pokud Vám budu stačit.:-) Můžete i mimo fórum na adresu jan.prokop@prim.cz

 

Co se týče Riderů, je to tak, že koncept je tak revoluční, že si potenciální prodejci vůbec nevědí rady, zda by se to prodávalo, a to jsem si myslel, že motorkáři nejsou takové konzervy.:-) Alespoň já nejsem.

 

Představa Harleye je sice krásná, ale to je trochu jiná skupina lidí a zájmů. V současné době "oblékáme" klub majitelů mtocyklů Honda Gold Wing. To je zatím největší úspěch. Dále je vyvážíme do zahraničí, kde daleko rychleji pochopili, že jsou Ridery něčím výjimečné.

 

V ČR zatím nepomohla ani masivnější propagace v motocyklových médiích. A to jsem prosím ve volném čase redakotorem ČMN a Supermoto na volné noze.:-)

 

Lidé jsou neuvěřitelně konzervativní, fotky jim nic moc neřeknou, ale jejich první reakce, když je vidí naživo je nezřídka kdy takováto. "Ty vole, to je teda nářez." Málokdo si totiž dokáže představit, jak jsou veliké. Skutečnost je prostě o něčem jiném.

 

Marketing každé zásadně nové věci je hodně těžká záležitost a hodinek zvláště, pokud nemáte renomovanou švýcarskou ochrannou známku.:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, model Rider je vetsi, ale pokud vim, v soucasne kolekci Prim je to jediny model nad 40mm a jedna se o quartz. Navic se musim priznat, ze mne design vubec neoslovuje. Tim rozhodne nerikam, ze by byly nejak spatne, ale nejsem motorkar, takze mi jejich filozofie nic nerika. Sice nejsem ani pilot, ale "pilotni" hodinky mne berou proste vic ;)

 

Jsem docela zvedavy na vase dalsi kreace. Vsechno je samozrejme o nalezeni spravneho trhu. Ale ten tu podle meho je, jen by bylo treba se pokusit vice orientovat na zahranici. A kdyz zacnete studovat ruzna fora fanousku hodinek, najdete dost dobrych prikladu, co lidi momentlane chteji a po cem touzi ;) Dobry priklad je napriklad temer neznamy vyrobce (sestavovatel) "potapecskych" hodinek Orsa. Jde o malou kanadskou firmu, ktera prodava vyhradne pres ebay, ale inzeruje prodej na ruznych forech. A lidi zaujala predevsim barevnyma kombinacema ciferniku a rucicek. Nejdrive delali jen quartz s cenou do 150USD a uz delaji i automaty. A vsechno to zacalo nenapadnou kolekci 200m hodinek zajimavych barev.

78_1_b.JPG06_1_b.JPG

 

Dalsi zajimava firmicka je napriklad http://www.mkiiwatches.com/ ktera se zabyva upravama hodinek znamejsich znacek, kde cela uprava spociva ve vymene ciferniku, rucicek, lunet a cely projekt je mezi tzv. "watch nuts" velice oblibeny :) A hodinky, ktere fajnsmekr obejde bez povsimnuti maji najednou totalne jiny rozmer.

 

Tim jsem jenom chtel naznacit, ze je celkem dobre zeptat se lidi co vlastne chteji. Urcite by nebylo od veci zalozit si diskuzi na nejakych znamych zahranicnich forech jako www.mwrforum.net, www.pmwf.com a dalsich a tam napriklad hazet design drafty a ptat se na nazory lidi co milujou hodinky. Jak ja to vidim, tak lidi ani velmi nechteji velmi slozite hodinky plne ciferniku, i kdyz i ty maji sve misto v produktove rade kazdaho lepsiho vyrobce, ale duraz se dneska klade na jednoduchost a prehlednost, ktera ale nesmi byt na ukor vzhledu...rozumite, prilisna jednoduchost muze zacit "smrdet" lacinosti ;) Je asi dost tezke najit tu spravnou hranici.

 

BTW, vite co by dost ozivilo Prim kolekci? Pekne masivni a hranate pouzdro! Ale co je temer totalni jistota, jsou nejake zajimave potapecske hodinky! ;) Ovsem nesmi to byt jen dalsi kopie rolexek nebo omeg. A na to je treba dobry designer.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lidé jsou neuvěřitelně konzervativní, fotky jim nic moc neřeknou, ale jejich první reakce, když je vidí naživo je nezřídka kdy takováto. "Ty vole, to je teda nářez." Málokdo si totiž dokáže představit, jak jsou veliké. Skutečnost je prostě o něčem jiném.

BTW, existujou nejake fotky z realu? To je totiz vec, ktera tem hodinkam asi dost chybi..neco jako prakticka ukazka a srovnani velikosti! U motorkaru muze byt jeste jeden zasadni problem..harleyar se na hodinky nekouka, protoze je mu cas ukradeny..proste "born to be wild" a "japonci" zase nemaji cas koukat na hodinky.."too fast too furious"! :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...