Přejít na obsah

Prim Elegant


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 47
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Pro Pavla: Hodinky ELEGANT budou mít svou verzi s nerezovým tahem, ale ta přijde trochu později. Nerezové tahy jsou jednou z těch věcí, kterou neumíme sami efektivně vyrábět (rozumějte sériově). Proto využíváme spolupráce s jednou renomovanou německou firmou, která se ne tento druh produktů naopak soustřeďuje. Nechceme zákazníky odbývat asijským zbožím. Zakládáme si na tom, že když už nemůžou být hodinky 100% české, tak ať jsou alespoň 100% evropské.:-) Čili tah bude, ale dejte nám nějaký čas.

 

Pro Odklízeče: Zapomněl jste na hodinky Tycho de Brahe s průměrem pouzdra 41mm.:-) Ale jinak máte pravdu. Otázkou je, kolik lidí by o takové těžkotonážní hodinky stálo. Špatné informace máte i co se týče pohonu hodinek. Ridery se nabízí jak v quartzovém, tak v mechanickém provedení. To pak má ve standardu i dno s průhledem z minerálního skla. Sám mám jedny takové pro osobní použití a prezentaci.

To, že Vás neoslovuje design mě sice mrzí, ale chápu to. Snad Vás poteší alespoň připravovaná série hodinek Extrem, které budou sice také značně revoluční, ale spíše po konstrukční stránce. Designově budou daleko blíže ke klasice. Naše filozofie nesměřuje pouze do oblasti letectví. S hodinkami Extrem se snažíme o oslovení nejen letců, ale i horolezců, plavců, snowboardistů, potápěčů a v neposlední řadě bezpečnostních složek ČR.

Co se týče diskuzních fór v zahraničí a zajímavých stránek, které by nám mohly poskytnout zajímavé informace, ocením každý tip zkušeného surfaře.:-) Sám nemám tolik času, abych je mohl aktivně vyhledávat, proto je pro mne tak cenné přijímat kritiku s diskuzního fóra na chronomag.info. Děkuji tímto za již zaslané odkazy!

Co se týče barev číselníků, tak ty u nás nejsou problém, stačí si říci a kromě zmiňovaných úprav nabízíme i vzhledové modifikace samotného pouzdra. Umožňuje nám to fakt, že jsme výrobcem těchto dílů a nikoliv jen "montážní firmou".

Hranaté hodinky zatím neplánujeme (i když designérské studie v tomto ohledu již máme a jsou úchvatné), ale pokud máte spády na potápěčské hodinky, tak počkejte na zmiňovaný model Extrem. Naše filozofie je trochu jiná, neočekávejte, že budeme hodinky prezentovat jako potápěčské, přestože budou ve všech parametrech na stejné ne-li vyšší, než obdobně klasifikované konkurenční modely. Domníváme se, že pro skutečné potápění si už dneska málokterý potápěč vezme klasické hodinky. Zvolí spíše computer, který mu kromě času ukáže i mnoho dalších důležitých informací, např. o stavu zásoby kyslíku atd. V kategorii klasických potápěčských hodinek už jde jen o image. My se snažíme si na nic nehrát. Naše hodinky jsou prezentovány tak, jak mají být využity. V našem případě pro všechny druhy extrémních nebo adrenalinových sportů. Samozřejmě nezastíráme, že hodinky si má zákazník koupit i pro radost, ale věříme, že svými parametry splní všechny smysluplné nároky. Na dokreslení: Kolik lidí využije klasické potápěčské hodinky s vodotěsností 200M? Kolik lidí vůbec fyzicky snese takové zatížení? S oblibou zákazníkovi říkám, že co se týče vodotěsnosti, tak naše hodinky vydrží víc než on sám a myslím si, že v 99,9% případů je to i pravda.:-)

 

Fotky Riderů z reálu samozřejmě máme, a to jak z motocyklového prostředí (sám je vozím na ruce), tak i z Mount Everestu, kde jsme Ridery s úspěchem testovali na extrémní klimatické podmínky a specifické požadavky himalájských horolezců. Počkejte ale prosím na nový web. Měl by být v dohlednu.:-) Nemůžu Mr. Chronomaga tak vytěžovat.:-)

S těmi motorkáři máte pravdu. Nejvíce bodujeme u těch, kteří se orientují na cestování. Ať už offroad nebo sliniční (majitelé Gold Wingů a podobných mašin). U majitelů cruiserů ale bodujeme možnostmi individuálních úprav (paint brush) a konstrukcí hodinek, které mají všechny kovové dílce vyrobené z nerezové ocele obráběním na CNC strojích. A to včetně jazýčku spony. Ti co kdy měli se strojařinou něco společného jsou tím uchváceni.

 

Pro Sabotéra: problém je, že každý má jinak velké zápěstí. Jinak ale jsem ochoten fotku hodinek v akci ukázat. Už jen proto, aby bylo zřejmé, že se skutečně jedná o hodinky konstruované pro použití přes svrchní oblečení.

 

Administrátorovi patří velký dík. Mimochodem, jak tam dáváte ty fotky vy? (Pro Odklízeče)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro Odklízeče: Zapomněl jste na hodinky Tycho de Brahe s průměrem pouzdra 41mm.:-) Ale jinak máte pravdu. Otázkou je, kolik lidí by o takové těžkotonážní hodinky stálo. Špatné informace máte i co se týče pohonu hodinek. Ridery se nabízí jak v quartzovém, tak v mechanickém provedení.

No TdB jeste porad neberu jako Primky ;) A co se tyka Rideru..problem bude asi v tom, ze ja jeste porad vychazim z prvniho seznameni s temito hodinkami, kdy byla dostupna jen quartz verze. Mechanicky strojek do nich bud davate teprve od nedavna, protoze na strankach o tom neni ani zminka. Na hlavni strance o Riderech se zminuje pouze Quartz varianta! Az ted kdyz jsem se sel podivat do online obchodu, jsem nasel i mechanickou verzi ;)

 

Dve veci.. zkuste v obchode namisto "prumeru skla" uvadet mnohem jasnejsi a vsude jinde pouzivany prumer pouzdra (s korunkou nebo bez korunky). Vedet prumer skla je mozna fajn, ale mnohem dulezitejsi je vedet prumer pouzdra. Alespon pre mne teda urcite ;) A druha poznamka, zkuste si prohlidnout aktualizovanou stranku o Riderech. I kdyz mam charset nastaveny na 1250, nektere ceske znaky (š, ž) se ve firefoxu zobrazuji jako otaznik, v IE pak jako ctverecek. Kdyz se podivate na HTML zdrojak, jsou tyto znaky zapsany jako � Zrejme spatna konverze z wordu? ;)

 

Sám mám jedny takové pro osobní použití a prezentaci.

To, že Vás neoslovuje design mě sice mrzí, ale chápu to. Snad Vás poteší alespoň připravovaná série hodinek Extrem, které budou sice také značně revoluční, ale spíše po konstrukční stránce. Designově budou daleko blíže ke klasice. Naše filozofie nesměřuje pouze do oblasti letectví. S hodinkami Extrem se snažíme o oslovení nejen letců, ale i horolezců, plavců, snowboardistů, potápěčů a v neposlední řadě bezpečnostních složek ČR.

Ty letecke hodinky berte jen jako inspiraci co se tyka velikosti a jednoduchosti/ucelnosti ciferniku. Chtel jsem tim jen naznacit, ze soucasny trend v zahranici tihne zase spise k vetsim hodinkam. Tim ale myslim hodinky s prumerem do 43m. Cokoliv nad, je uz vetsinou extrem, ktery se libi napr. mi, ale souhlasim, ze pro nekoho je uz i 40mm moc. Ono je to ale otazka zvyku a moznosti si vetsi hodinky vyzkouset. Ja jsem zacinal na prumeru 35mm, ktery se mi zdal kapku mensi, ale jakmile jsem si poridil model 47mm, uz mi prestava stacit cokoliv pod 43mm! Jsem proste blazen :D

 

Co se týče diskuzních fór v zahraničí a zajímavých stránek, které by nám mohly poskytnout zajímavé informace, ocením každý tip zkušeného surfaře.:-) Sám nemám tolik času, abych je mohl aktivně vyhledávat, proto je pro mne tak cenné přijímat kritiku s diskuzního fóra na chronomag.info. Děkuji tímto za již zaslané odkazy!

Tipu by bylo hodne, otazke je, co s nimi? Jednoznacne je dobre podivat se na ty fora, o cem se lide bavi, jake hodinky momentalne leti a cim je mozne zaujmout. K drive zminenym forum bych pridal jeste i http://www.tz-uk.com/forum/index.php nebo http://www.rltwatches.co.uk/forums/index.php. Sice UK fora, ktere jsou tedy dost konzervativni, specialne co se tyka vseho Britskeho a maji i specificky vkus, ale i tam jsou zajimave debaty i ohledne designu a navrhu custom hodinek. Rozhodne bych se nebal zkusit poslat na tato fora nejake designy pripadnych budoucich modelu. Vtip je v tom, ze diky zpetne odezve je mozne jeste veci menit k lepsimu a presne podle prani lidi, co ji je pak koupi!

 

Co se týče barev číselníků, tak ty u nás nejsou problém, stačí si říci a kromě zmiňovaných úprav nabízíme i vzhledové modifikace samotného pouzdra. Umožňuje nám to fakt, že jsme výrobcem těchto dílů a nikoliv jen "montážní firmou".

Skvele! Planujete i nejaky model s tzv. enamel (smalt) cifernikem?

 

Hranaté hodinky zatím neplánujeme (i když designérské studie v tomto ohledu již máme a jsou úchvatné), ale pokud máte spády na potápěčské hodinky, tak počkejte na zmiňovaný model Extrem.

Uz ted jsem zvedavy! ;)

 

Naše filozofie je trochu jiná, neočekávejte, že budeme hodinky prezentovat jako potápěčské, přestože budou ve všech parametrech na stejné ne-li vyšší, než obdobně klasifikované konkurenční modely. Domníváme se, že pro skutečné potápění si už dneska málokterý potápěč vezme klasické hodinky.

Oznaceni tohoto typu hodinek jako potapecske asi neni uplne spravne. Jenze lepsi oznaseni zatim nikdo nevymyslel. Mozna by bylo lepsi oznaceni "sportovni" hodinky? Kdyz se podivate na ruzna fora, vzdycky tam najdete katgorii "Divers watch", co maji byt hodinky s tlakovou zkouskou od 200m a vyse. Skutecne potapeckse hodinky stejne zacinaji az nekde od 1000m a mate pravdu v tom, ze potapec dnes asi radeji sahne po nejakem computeru. Jednak je to i levnejsi, nez skutecne kvalitni mechanicke hodinky na potapeni a tim padem si napr IWC hodinky nikdo nevezme na potapeni..leda blazen.

 

Naše hodinky jsou prezentovány tak, jak mají být využity. V našem případě pro všechny druhy extrémních nebo adrenalinových sportů. Samozřejmě nezastíráme, že hodinky si má zákazník koupit i pro radost, ale věříme, že svými parametry splní všechny smysluplné nároky. Na dokreslení: Kolik lidí využije klasické potápěčské hodinky s vodotěsností 200M? Kolik lidí vůbec fyzicky snese takové zatížení? S oblibou zákazníkovi říkám, že co se týče vodotěsnosti, tak naše hodinky vydrží víc než on sám a myslím si, že v 99,9% případů je to i pravda.:-)

Ano ano, je to tak. Dnes se tzv. "Divers" hodinky ani tak nanosi kvuli potapeni, ale kvuli image a nebo proste proto, ze to dobre vypada ;) Jen pro inspiraci, sveho casu prisla firma Marathon, ktera ma kontrakt s kanadskou zachrannou sluzbou tzv. "SAR" s napadem nabidnout kazdy rok omezenou serii 200 kusu do volneho prodeje. Asi to byla reakce na ohlas, ktere jejich "SAR" hodinky zpusobily. Kazdy rok na modelu neco vylepsi, neco pridaji a nova kolekce je na svete. A co vim, tak je ta znacka dost zadana a cile se s ni obchoduje napriklad na ebay.

8056.jpg

 

Mimochodem, jak tam dáváte ty fotky vy? (Pro Odklízeče)

Vkladani fotek je jednoduche. Jen musite mit nejake misto, kde je nejdriv uploadnete. Ja pouzivam free image hosting xs.to. Staci tam fotku nahrat a pak jen zkopirovat link a sem ho umistit do img tagu Ve vasem pripade by asi bylo vhodne, dat si tu fotku nekam na elton web/ftp a linkovat ji odtud?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak předně, je třeba brát v potaz to, co jsem již annoncoval. Při přesunu stránek (začátkem července) na jiný server jsme přišli o kompletní databázi novinek za celý poslední rok. Proto vám chybí ta informace o mechanických hodinkách RIDER. Ty byly anoncované v dubnu letošního roku a také tam byla zpráva o průběhu testu těchto hodinek na Mount Everestu.

 

Takže, dejte nám ještě chvíli a bude nový webík s veškerými informacemi.

 

Co se týče češtiny na ciferníku, tak to mi doposud nikdo nevysvětlil. Texty nepochází z wordu, jsou psané přímo do databáze ciferniku. Přesto, vždy když to opravím, zase se to zkonvertuje. Přiznám se bez mučení, s tím si nevím rady. Štve mě to také. Ale asi je to tím, že je to web, který jsme si neprogramovali vlastními lidmi. Tehdy jsme si nechali pomoct od společnosti IDC Softwarehouse. Myslím, že jakmile bude hotov web primu, příjde na řadu i ciferník. Do té doby mějte strpení.

 

K smaltovaným číselníkům.... pracujeme na tom. To je něco co zapadá do naší filozofie:-) na rozdíl od 3D dezénů a reliéfů.:-)

 

K potápěčským hodinkám: Myslím, že mi odpustíte, když si tu nebudu hrát na frajera. Hodinky s vyšší odolností proti tlaku vodního sloupce jsme určitě schopni vyrobit, ale budu upřímný, nebudeme to mít jak ověřit. Nemáme totiž zařízení schopné kontrolovat vodotěsnost na větší tlak než je 100m. Stejně si ale myslíme, že to nikdo moc nevyužije. Ale jak už jsem řekl, nebudeme se ani stylizovat do role výrobce potápěčských hodinek. My máme takovou představu, že budeme prezentovat hodinky jako plavecké speciály. Ostatně, máme jednoho z nejlepších testmanů v této branži - světového rekordmana v otužileckém a dálkovém plavání, pana Jana Nováka. Na jeho počest připravujeme limitovanou sérii a odvozený model (open edition) plaveckých hodinek. Takových, jaké si sám naspecifikoval. Jeho slova byla - "Pokud uděláte takovéto hodinky a označíte je jako plavecké, budete nejlepší na světě, to vám klidně podepíšu." A to prosím řekl člověk, který s našimi hodinkami přeplaval 2x La Manche a jednou dokonce Bajkalské jezero (jako první na světě), které je specifické teplotou vody cca 4°C.

 

Hodinky Marathon jsou hezké. Řekl bych, že jsou poctivým zracováním klasických hyper odolných hodinek. Jen by mne zajímalo, kdo jim dělá pouzdra. Možná bychom mohli mít o zákazníka více.:-) Víme, že v početech do 500ks pouzder jsme při stejné kvalitě levnější než v HK a Číně. A osobně pochybuji, že by ty pouzdra vyráběly sami.

 

Naši zákazníci by nám ale takovéto hodinky stejně omlátili o hlavu.

1) Nemají vteřinovou ručičku lakovanou červenou barvou (nejlépe reflexní).

2) Nemají alespoň na 3,6,9 a 12h číslo.

3) Stupnice tohoto kroužku postrádá jakýkoliv účel.

 

Co se týče obrázků tak díky za radu. Asi jí ale stejně budu moci využít, až sedne prach po tvorbě nového webu.:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě pro Ottu:

Všiml jsem si, že jsem přehlédl opakovaný dotaz na kalibry 72 a 73. Je to přesně tak jak jste to napsal. Výchozí kalibry jste identifikoval správně. Na strojcích kalibru 73 však děláme úpravy, které výrazně zlepšují původní chronometrické parametry.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Nejsem žádný odborník, ale potom co jsem našel tohle fórum tak jsem prohrabal šuplíky a našel jsem jedny staré primky - oranžová sekundovka, 17 kamenů, bílý ciferník s indexy dole nápis ČSSR, nemám tušení jaký je tam strojek ani jak to zjistit. Mají poškrábané sklíčko a pozdro i korunka je taky dost oprýskané, ale po natažení normálně jdou, ale dost se pospíchají. Myslíte, že i takové hodinky má cenu nějak renovovat? Kdyby ano, tak kde se to dá udělat v Ostravě? Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro Im: Hodinky je možné poslat k nám do firmy. Prohlédneme je a sestavíme jakýsi nabídkový list k tomu co je možné a co není. K tomu budou samozřejmě i ceny, takže se budete moci rozhodnout, jaký stupeň renovace zvolíte. Jako první krok doporučuji alespoň poslat fotku k identifikaci typu hodinek a kalibru. Pak už je musíme vidět fyzicky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nečekám, že by se jednalo o drahé hodinky, ale jsem spíš zvědavý co jsou zač a jak jsou asi staré, protože už nevím kde jsem k nim přišel a spíš mě překvapuje, že jsou funkční. Zkouším poslat ty fotky. Pokud to nepůjde tak se omlouvám.

dsc009644iv.jpg

dsc009634wm.jpg

(fotky uložil na disk Chronomag)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro Im: Tak jsem se díval na tu fotku. Je zřejmé, že jde o kalibr 66 nebo 68 (rozdíl je v datovém věnci). Součástky na tento strojek máme. Máme i k dispozici nějaká původní pouzdra, takže renovace by nemusela přesáhnout 2000,-Kč. Přesnou nabídku bych Vám ale dal, až nám hodinky pošlete a dohodneme se na tom, které pouzdro bychom použili pro reinkarnaci strojku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pro PRIM: Já jsem dnes byl v tom hodinářství deal v ostravě a necjal jsem jim tam ty hodinky. Pan hodinář ani nesestoupil ze svého kamrlíku a vzkázal, že výměna pouzdra a sklíčka a vyčištění bude asi za měsíc a bude to stát asi 700,- Kč. Tak jsem na to zvědav jak to dopadne. Budu informovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V otázce renovace bych byl opatrný. Pokud má hodinář zásoby původních pouzder z mosazi, je to ok. Sklíčko skutečně není žádný problém. V mé nabídce bylo nové nerezové pouzdro a dno plus nová ocelová korunka a číselník.

 

Dá se udělat i nákladnější, ale také hodnotnější renovace, kde v ceně cca 6000,- Kč získáte nerezové pouzdro s nerezovým otočným kroužkem. Jedná se o repliku úplně původního modelu Prim Sport, kterou teď připravujeme pro 2 a možná už i třetího zákazníka.

 

Pokud už jste to do renovace dal, nic se neděje - 700,-Kč je dobrá cena i kdyby se to potom předělávalo.:-) Nicméně nepochybuji o tom, že za své peníze dostanete odpovídající hodnotu. Tip od Odklizeče určitě nebude špatný. Vždyť je to také jenom člověk, co miluje hodinky.:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za názor. Já tohle beru spíš jen jako pokus co je možné a jak to bude vypadat. Spíš bych chtěl sehnat nějaký starý kalibr s malou sekundovkou a to pak zrenovovat nějak pořádně. Ta fotka co je na PRIM webu s tím šroubovacím dýnkem a sklem ze spodu - to by bylo asi to pravé ořechové.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já jsem, ale nemyslel ty zlaté, ale ty nerezové v té ukázce na soliter s kalibrem 50. na zlaté jsem asi ještě nedorostl. Jestli jsem to správně pochopil tak ten můj kalibr 66 by se dal zabudovat do repliky původních

PRIM SPORT ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, pochopil jste to správně. Věrnou repliku pouzdra Prim Sport (ale z nerezu, oproti mosazi), na bázi kalibru 66/68 momentálně připravujeme do výroby jako individuální výrobek. Protože předpokládáme zájem dalších lidí, cena technické přípravy výroby pouzdra bude rozdělena do více kusů, a tak to nebude renovace z říše snů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Dobrý den, měl bych dotaz na "pana PRIMa":

Moc se mi líbí jedna věc na hodinkách (automatech) některých jiných značek a tou je ukazatel rezervy chodu. Neuvažujete o tom na některém z Vašich modelů? Například mít to Elegant Numera, tak neváhám ani minutu a jdu do něj :-))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...