Přejít na obsah

výdrž pouzdra u Luminox navy seals


Doporučené příspěvky

Ahoj, mel jsem model 3051 nejake 4 roky. Byly to maximalni otloukanky. Stavba, voda, cundry, jeskyne a ruzne pruzkumy. To pouzdro vydrzi randal, dalejo vic nez sklo. Dokonce jsem s nima urazil u dveri zrcatko z plynosilikatu. Kam se na ten material hrabou Trasery. Kdybych kazdy rok nemusel kupovat novou Rondu, nechal bych si je. Vyhoda je matneho provedeni, vlasecnice nemely sanci a krom lunety byly ciste.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mel jsem jak luminox tak traser konkretne outdoor pioneer. To co nastradaly trasery za rok, to luminox za dva. Rozdil v plastu byl znatelny. Tvrdsi je polymer/uhlik nez polymer/sklo. Navic u polymer/sklo vznika odrenim otrep kdezto u polymer/uhlik ne. To jsou me poznatky za souctu 6 let noseni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To, ze je material tvrdsi, neznamena, ze je lepsi... 

Z jineho odvetvi mam napriklad s uhlikovymi  a skelnymi kompozity opacne zkusenosti. Pri pokusu o vylepseni namahanych dilu, ktere puvodne byly kompozit ala resin dochazelo u uhlikovych k jejich praskani. Totez pri pokusech s hlinikem.

Takze rozdil bys popsal v tvrdosti povrchu a utrzenych sramech. Nejaky rozdil ve vlivu na funkcnost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám namysli použití materiálu pouzdra hodinek ne jiné odvětví a s tím spojené testy zatížení. Hodinky jsou kousek plastu velký 45x45x15 mm a na tom nezjišťuji co snesou v situaci kdy je nemám na ruce. Snesou toho tolik co uživatelova ruka a to jsou maximálně teplo, nárazy a odřeniny. V praxi nepotřebuju přejíždět hodinky autem apod. (nadsázka). Jediné nad čím můžeme spekulovat je přechod vibrací skrz pouzdro do strojku, ale to nedokážu uživatelsky posoudit tak se nepouštím do diskuze. Teplotní výkyvy tím myslím přechod z rozpalené pláže do moře ustály oba modely bez zarosení, vodotěsné jsou oba stejně na výbornou (potopím se max. do 7m). Náraz byl asi nejvtrdší uražením kusu plynosilikatu a sportovní střelba.

Hodinkář se ptal na odolnost a výdrž.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, souhlasim, ze vydrz pouzdra Luminoxu je naprosto v pohode a rozhodne preziji uzivatelovu ruku. 

Ja chtel objasnit Tvuj nazor, cituji: "Kam se na ten material hrabou Trasery".

Abychom zkratka neznale neuvadeli v omyl. 

Takze spravne melio byt asi neco jako: "Material na pouzdru Traseru je vice nachylny k poskrabani, ale na vlastni funkcnost pouzdra hodinek nema vliv".

 

 

 

takže :D když si koupím ty luminoxy 3000 vyrobené z plastu s uhlíkovými vlákny tak mi tedy vydrží ano ? :)

To vis, ze Ti vydrzi.

Jak psal kolega vyse, rozhodne vic, nez Ty  :clap:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"Kam se na ten material hrabou Trasery" byla to taková vidlácká fráze :lol2:

S poslední větou souhlasím. Na funkčnost pouzdra otěruvzdornost nemá vliv.

Na jedno bych zapomněl a to je fakt, že po tom co jsem padl na motorce, praskla trubice H3 na ručce, ale to je zase jiný případ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasne, zkratka jako: "Kam se hrabe Bittner, to se neda srovnat"  :lol2:

To s tou trubici na rucce je zajimave...

Myslis, ze po tom narazu treba narazila zevnitr na sklo nebo na cifernik a tim se rozbila? Nebo vypadla z rucicky? Neudelal si nejake foto? 

By se to hodilo do vlakna "Urazy hodinek"... Minimalne popis deje a nasledky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A já pátral v paměti kde jsem tu hlášku pochytil :D

Fotky bohužel nemám ani hodinek po těch pár letech natož prasklou trubici, v té době jsem to řešil reklamací. Měla jen naštíplý růžek v horní hraně a tím plyn odvál.

Na sklo nejspíš nenarazila, ručka byla bez známky pohybu. Ani neodpadla, prostě nic. Pád nebyl nijak závažný, vím ale, že jsem padl na pravý bok a rukou narazil do nádrže. Taky žádná pecka.  Ponechal jsem to dojmu: "únava materiálu".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebudes litovat.

Hlavne pak nezapomen na nejaka fota a prvni radostne vykriky!

To se neboj kupuju je z druhé ruky a určitě tu fotky dám a radostně výkřiky snad taky pokud bude vše fungovat jak má :) ještě mě zajímá vodotěsnost píše se tam 200 metru ale šroubovací korunku n mají máte s tím také zkušenost ? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...