Přejít na obsah

- - - - -

Hodinky k promoci

promoce citizen seiko tissot steinhard

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
84 odpovědí na toto téma

#81 samson_tv

samson_tv

Začátečník

• Members
  • 18 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Brno

Publikováno 12.červen.2017 - 21:52

Obecne se rika, ze jedno otoceni korunkou ti da rezervu na hodinu, tj. 40x otoceni na 40h u standardni ETA2824. Automaty s manualnim natahem maji ochranu proti pretazeni, takze teoreticky je pretahnout nemuzes. Pravda ale je, ze pravidelne by se manualne natahovat nemely. Manualni natah slouzi jen k rozbehnuti hodinek pokud staly. Kazdopadne jednou na otestovani to taky uplne nepokazis. Takze pokud hodinky stoji, natahl bych asi 100x otocenim korunky, to by ti je melo natahnout do maxima a pak muzes testovat vydrz.

Tak "mával som s nimi asi 5 minút" a potom som ich ešte asi 30x natiahol korunkou. Nemalo to nejaký odpor, že by sa to zarazilo, asi je tam naozaj nejaká ochrana proti pretažení, myslím teda že by mali byť snáď natiahnuté "doplna". Dám ešte vedieť tú výdrž. Inak ich už ale radšej naťahovať korunkou nebudem pokiaľ to nebude nutné, keď sa to teda nemá. Díky za info.

#82 Toom

Toom

fuckir

• Member_50
  • 803 příspěvků(y)
  • Bydlí:Vysočina
  • Fanoušek značky:jasněna vláhová, guči, beruči, banáni

Publikováno 12.červen.2017 - 22:14

Já teda 100 celejch otoček nedávám, max 50-60, to už se odpor korunky dramaticky zvětší.

Již více času nebude. (Zj 10,6)

OMEGA A.T. RAILMASTER, Alpina Alpiner 4,  Alpina Extreme DIver Alpina Startimer Pilot Chronograph, Hamilton Khaki Navy Pioneer, Steinhart OOV, SEIKO SNE393P2,  BULOVA ACCUTRON II (Astronaut),  CITIZEN  BL5440-58E Signature

#83 AndyAaron

AndyAaron

There's No Easy Way Out

• Member_50
  • 7 860 příspěvků(y)
  • Bydlí:Ja jsem vsude zdejsi...
  • Fanoušek značky:A neni to jedno? :-)

Publikováno 12.červen.2017 - 23:08

Asi zalezi na strojku. Ja jsem nikdy odpor pri natahovani necitil. Mluvim samozrejme o automatu s manualnim natahem, ne ciste manualu.

Kontaktni email po dobu nefunkcnich SZ: tsunami-zavinac-email.cz.

Feedback na moje chování na fóru zanechte prosím zde: AndyAaron

Shoot for the moon. Even if you miss, you'll land among the stars.” - Norman Vincent Peale

#84 KatkaB

KatkaB

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 458 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Žena

Publikováno 12.červen.2017 - 23:48

Možná mě nějaký hodinář vysvětlí, že mluvím trochu z cesty, ale přidám svoji zkušenost.

Dostala jsem k svátku "Body and soul" od Swatche, jsou to skeletony, tak jsem se trochu dívala, co se děje uvnitř a při té příležitosti jsem si hodinky ručně natáhla. Ne že bych to chtěla dělat denně, ale zvědavost nedala.

Uvnitř je kolečko, na které se natáčí perko. Perko bylo ze začátku docela rozvolněné, ale při každém nátahu bylo vidět, jak se utahuje. Ve finále, když už jsem natáhla docela dost, tak jsem viděla, že už se neutahuje nic, ale zřejmě se celé kolečko i s perkem začalo otáčet. 

Podle internetu by měla být uvnitř ETA 2841, což není kalibr, který se zde diskutuje, ale tipla bych, že princip nátahu bude podobný. 

Fotku jsem stáhla z internetu, červené kolečko je ode mě. 

Přiložený soubor  swatch.jpg   102,06K   14 Počet stažení

#85 Stelvio

Stelvio

Učedník

• Member_50
  • 130 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Breitling, Tag Heuer

Publikováno 13.červen.2017 - 09:21

Automaty většinou po plném natáhnutí prokluzují, tedy se nedají přetáhnout. Alespoň tak jsem to vyčetl tady na fóru a v článcích na netu.

Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:promoce, citizen, seiko, tissot, steinhard