Přejít na obsah

Střelba a hodinky


Dlabka

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 60
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Jaké používáte?

Jaký má vliv střelba na funkci mechanických hodinek? Je možné, že se nějak poškodí? Jde mi o střílení z pistole a brokovnice :gun_bandana:

 

 

pokud máš nějaké obavy, tak investuj do Bell & Ross Type Deminenur a ty to určitě vydrží :)

 

http://www.bellross.com/download/notices/M...Demineur-en.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jde mi o hodinky okolo 10 - 20 000Kč. Ne nějak extra odolné :ph34r:

Střílet chodím tak 3 x do měsíce a to i z vz. 858 (upravený vzor SA 58 - samopal) a žádné změny na mechanických hodinkách jsem nezaznamenal. Pokud se vyhneš přímé střelbě do hodinek a po střelbě hodinky očistíš od povýstřelových zplodin tak jim žádné nebezpečí dle mého nehrozí. Neplatí pro quasioriginální blízkovýchodní produkci kvalitních hodinek typu "plastový krteček" :gun_bandana:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jde mi o hodinky okolo 10 - 20 000Kč. Ne nějak extra odolné :ph34r:

 

Casio G-Shock. U vojaku nejoblibenejsi hodinky.

 

U mechaniky je vzdy nejaka pravdepodobnost, ze se prudkym pohybem poskodi. Onehda jsem si koupil jedny vojenske, ktere po nejmenovane bojove akci dostaly takovou ranu, ze jim upadla sekundova rucicka a zasekl se strojek. Nastesti sly opravit, ale nic prijemneho to pro ne jiste nebylo.

Upraveno uživatelem afrikab
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vystřílel jsem statisíce nábojí z ručních palných zbraní a na hodinkách se to nijak negativně neprojevilo. :2guns:

SPECNAZ? JOHN RAMBO? :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mohu bez uzardění prohlásit, že jsem daleko větší odborník na zbraně a střelivo než na hodinky. Nikdy jsem ani já, ani jiní střelci které znám, nepozoroval žádné negativní účinky střelby na hodinky. A to u krátkých zbraní až do ráže 500 SW a u dlouhých do ráže 416 Rigby. Nevidím v tom problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jaký má vliv střelba na funkci mechanických hodinek? Je možné, že se nějak poškodí? Jde mi o střílení z pistole a brokovnice :gun_bandana:

No, hele... když to dobře trefíš, tak už si s hodinkama dělat starosti nemusíš. Většina jich víc než jednu ránu na ciferník nesnese :suicide_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Používám při střílení Casia G - shock nebo Seiko Monster a oboje bez problémů, jen jednou mi G - shock odešli na věčnost po výstřelu, ale to bylo raritní 14,5 x 114. Po výstřelu jsem byl rád že to odnesly jen hodinky :sweatdrop:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslím že to pro hodinky nebude problém. Ty rázy jsou asi srovnatelné jako když se hodně tluče kladivem, teda aspoň u běžných ráží. Extrémama nemůžu sloužit. U dlouhých zbraní se to podělí mezi ruce a rameno. Třeba SA58 sebou spíš jen tak krátce rychle škube než aby to byla nějaká velká rána. Brokovnice je větší kopanec ale spíš to odnáší rameno.Největší prda na ruku byla jednoznačně vojenská vz.52 7.62x25 Tokarev. To byla strašná bambitka, neforemná do ruky a ty rázy byly děsné tvrdé. Taky spolehlivá, úderníky praskaly jeden za druhým a to se ani nemuselo zakázaně cvaknout na prázdno. Největší ostuda byla když se to jednou na střelbách zbrojnímu náčelníkovi rozpadlo v ruce. Fakt scénka jak z akční komedie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

http://www.aegisteam.cz/newindex.php?main=testy&id=49

 

original strelecke neni co riesit

 

Ty jsou asi tak střelecké, jako Breitling Nevitimer letecké, nebo Omega Semaster potápěčské - tj. pouze marketing. Ale ty dvoje posledně jmenované mají alespoň jméno, tradici a kvalitu.

Neumím si představit snipera, který by začal před výstřelem mačkat knoflíky na digitálkách (možná i pípají, to nevím). Drobet mě zklamalo, že zrovna 5.11 Tactical začali kromě kvalitních věci prodávat TOHLE.. :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja myslim ze sanca poskodit hodinky strelbou (myslene ze strielate a mate na ruke hodinky, nie ze strielaju na vas) je rovnaka ako poskodit ich pri jazde na bajku ci hre basketbalu. Proste asi im to nepomaha, nic menej nemyslim ze by im to nejako zasadne skodilo. Akekolvek hodinky v cene od 500 do 20K korun by to mali bez problemov zvladat. Lacnejsie asi ziaden chronomagik nema a drahsie by bola zase asi skoda nosit na strelnicu, (na bajk , do bazena, na basket....).

 

Jasne ze im sem tam moze upadnut sekundovka, ale to moze aj ked tresnete pastou do stola pocas rannej porady v kancelarii :)... Nemyslim ze by strelba skodila hodinkam viac nez ine bezne cinnosti ak teda nepocitam lezanie na nocnom stoliku.

Upraveno uživatelem cali
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...