Přejít na obsah

Ceny v hodinárstvach


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 68
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Kdysi nedávno jsem si kupoval nový hodinky u AD. Přišel jsem, položil prachy na stůl a odešel s taškou.

A parádním pocitem.

Super :-) a zľavu si nejakú vyjednal?

 

 

Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ragu: Ptát se na zkušenosti jiných může, ale to by musely být zkušenosti z této konkrétní prodejny, protože můžeme mu napsat hocičo, kolega s tím přijde do obchodu v BA a tam se dozví, že cena je pevná, slevy možné nejsou a šmytec... Že (jen a pouze) při platbě v hotovosti některý prodejce u klenotnického zboží poskytne jistou slevu, je pravda. Týká-li se to i hodinek, nevím a nemusí to být pravidlem. Proto bych se na místě kolegy informoval přímo v prodejně v BA. :whistling:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pravda, jediná možnost nakonec bude zeptat se přímo tam. Jak jsem psal, osobní zkušenost nemám, ale někde se to tady už řešilo, myslím snad v souvislosti s Omegama. Tož tak, kolega holt bude muset překonat stud a zeptat se v hodinářství, případně hodinky jenom vyzkoušet a koupit jinde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi jsem na některý věci moc velkej detailista a puntičkář - za mě osobně ptát se na zkušenosti jiných ANO (pak ale správně formulovat otázku), avšak ptát se "o kol'ko % možem reálne stiahnuť", tedy asi jakou si mohu vyjednat slevu, mi přijde otázka jaksi mimo mísu... Omlouvám se.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super :-) a zľavu si nejakú vyjednal?

 

Žádnou, proč?

 

Přece si nebudeš u každého pohledu na hodinky pro radost někde v podvědomí vybavovat "prachy prachy prachy",

"ušetřil jsem", "koupil jsem je se slevou", "bomba, mám je laciněji", ne?

 

Sralo by mě to a kazilo mi to ten pocit. A pro ten pocit si to koupíš, pro vše ostatní je tu prodejní vlákno.

Normálně si napíšeš k AD email zda mají model xxx skladem a jaká je cena, a buď ji akceptuješ nebo přišetříš.

Pak tam jdeš koupit dohodnutou věc za dohodnutou cenu, žádný trapný handrkování, žádný červený líce.

 

Nechtěl jsi naběhnout do obchodu s 7.500,- eurama cash v kapse a rozechvělým hlasem překonávajícím stud se

poté, co tam budeš sám s prodavačem; ptát jestli by nebyla slevička při platbě v hotovosti, že ne?

Jednak on moc dobře ví že ty prachy máš v kapse, jinak by jsi tam nelezl, a taky na tobě půjde vidět že, narozdíl od něj,

nejsi v obchodě s hodinkama každý den a bude vidět že z těch hodinek uchcáváš a strašně je chceš.

A když to uhraješ jako že si tvrdej, tak ti strčí pod nos něco jiného z čeho se ti podlomí kolena. Sou mazaný jak lišky.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zenith zrovna je znacka, kde je cenova eroze enormni. Objednej si na CH24 u proverenyho prodejce - i tady najdes recenze clenu z fora. V CR/SR se na ty ceny jen tak nekdo nedostane a jedinec z ulice s jednim nakupem ani omylem :-)

Upraveno uživatelem Rybiz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Žádnou, proč?

 

Přece si nebudeš u každého pohledu na hodinky pro radost někde v podvědomí vybavovat "prachy prachy prachy",

"ušetřil jsem", "koupil jsem je se slevou", "bomba, mám je laciněji", ne?

 

Sralo by mě to a kazilo mi to ten pocit. A pro ten pocit si to koupíš, pro vše ostatní je tu prodejní vlákno.

Normálně si napíšeš k AD email zda mají model xxx skladem a jaká je cena, a buď ji akceptuješ nebo přišetříš.

Pak tam jdeš koupit dohodnutou věc za dohodnutou cenu, žádný trapný handrkování, žádný červený líce.

 

Nechtěl jsi naběhnout do obchodu s 7.500,- eurama cash v kapse a rozechvělým hlasem překonávajícím stud se

poté, co tam budeš sám s prodavačem; ptát jestli by nebyla slevička při platbě v hotovosti, že ne?

Jednak on moc dobře ví že ty prachy máš v kapse, jinak by jsi tam nelezl, a taky na tobě půjde vidět že, narozdíl od něj,

nejsi v obchodě s hodinkama každý den a bude vidět že z těch hodinek uchcáváš a strašně je chceš.

A když to uhraješ jako že si tvrdej, tak ti strčí pod nos něco jiného z čeho se ti podlomí kolena. Sou mazaný jak lišky.

 

 

Sleva nemusí bejt jenom o tom, že za ty hodinky zaplatí míň. Může třeba dostat nějaké příslušenství navíc - kaučuk, řemen, překlápěčka, co já vím. Podnik to nezruinuje a člověka to potěší, nevidím na tom nic špatného. Pocit, o kterým mluvíš je pocit z novejch hodinek a pocit z toho, že máš něco, co každý nemá a za co už si tak jako tak slušně připlácíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Eh, ptát se u hodinek za 7 500,- euro na možnost slevy, je, řekněme, příležitost k udivenému povytažení obočí. Ale všeobecně na tom nevidím nic špatného. Kolega takhle kdysi jednou volal k Provazníkovi, dal si přepojit přímo pana šéfa Blahoslava (od vidění se se s ním oba známe), vysvětlil mu, že došel do věku, kdy by chtěl nějaké pořádné hodinky... A cože mu pan šéf doporučí. No, přišel s Festinama v chronu, co prý měly původní ceníkovku kolem 30 t., on za ně ve "výprodeji" vyplázl asi 12 t. Pan šéf se mu osobně věnoval, odborný výklad poskytl, ale jestli mu při odchodu osobně otevřel dveře a ještě mu na ulici mával, nevím. Ale hodinky to nebyly ošklivý, kolega byl šťastnej, furt na ně broulil, tak co... Každopádně: Líná huba holý neštěstí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale jo! Smlouvat určitě! V té naší milé rodné centrální Evropě střediskové se nám mísí různé geny, např. ze Skotska (kde je spořivost doma) či z dálné Arábie (kde akceptovat navrženou cenu - bez smlouvání - znamená urazit prodávajícího). Promažmež soukolí svobodného trhu!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně nemám rád nějaké smlouvání nebo dohadování o ceně, ne že bych nechtěl ušetřit nějakou kačku asi tak jako každý, ale prostě na to nemám žaludek. O to milejší bylo překvapení, když jsem si objednal nové Tissoty aniž by cokoli ohledně ceny proběhlo. Když jsem si je pak asi za tři dny přišel vyzvednou a jen tak mimochodem mi byla oznámena cena o více jak čtyři tisíce nižší, byl jsem celkem mile překvapen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...