Přejít na obsah

bastlení


Doporučené příspěvky

post-304-1201905141.jpg

Starší členové fóra jistě tento obrázek znají - tohle jsem si kdysi zbastlil, dokonce i ručky namaloval. A tak se mi to zalíbilo, že už jsem to nechal.

 

Sorry, nějak jsem to pohnojil. Původně jsem to chtěl dát jako příspěvek k Jakubiskovi a těm jeho leteckým automatům. Vyvrbilo se z toho nové vlákno. Ale nakonec to nevadí - pochlubte se ostatní s vašimi bastleninami!

Upraveno uživatelem georg
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Georgu, jak uz jsem Ti psal v mailu. Solidni tuning, netradicni kombinace (vlastne jako kazdy bastl). Libi se mi to. Neptal jsem se Te ale, jestli je nosis nebo odpocivaji :)

 

P.S. Tohle neni jediny Georguv pocin. Ma jeste jeden, dle me neskutecne povedeny. Treba se dockame i zverejneni tohoto modelu. ^_^

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když už mě do toho Jakubisko natlačil, tak sem dávám další kousek.

Prezentoval jsem jej na starém fóru, tak jen pro připomenutí:

 

Koupil jsem Poljot Aviator (průměr bez korunky 40 mm). Ty hodinky byly po zásahu nějákého šikuly - poškrábaný ciferník, nefunkční strojek. Pouzdro ale bylo perfektní.

Už dříve jsem si pohrával s myšlenkou, jak z kapesních Primek udělat náramkové společenské. Když jsem ten ciferníček z kapesních primek strčil do prázdného pouzdra Poljot Aviator, seděl tam jak prdell na hrnci. Nastal malý problém - ten ciferník je oproti běžným hodinkám otočený o 90 stupňů. Tak jsem provedl následující hodinářskou prasečinu. Měl jsem nějaké automaty Poljot (23 kamenů, den, datum). Z tohoto strojku jsem odmontoval datumovou nadstavbu, nasadil zpět původní ciferník - šel asi o 0,5 mm níž. A na ten poljoťácký ciferník jsem vteřiňákem přilepil ciferník z kapesních primek. S drobnou úpravou průměrů jsem použil i nové stříbrné ručky Prim. Poslední věc, kterou jsem musel dodělat, je upravit dýnko tak, aby se tam vešel rotor samonátahu. Do původního šroubovacího dýnka jsem vyříznul díru a zvenku přilepil dvousložkovým lepidlem ocelové dýnko (naklapávací, nerezové, z nějakých primek).

Hodinky poměrně často nosím, vše funguje, jak má. Vodotěsnost neřeším, počítám, že je nulová.

 

Takže mám asi první (a současně poslední) kus z edice Prim Aviator. :thumbsup_anim:

post-304-1201968730.jpg

post-304-1201968738.jpg

post-304-1201968748.jpg

post-304-1201968762.jpg

post-304-1201968787.jpg

post-304-1201968795.jpg

post-304-1201968805.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když už mě do toho Jakubisko natlačil, tak sem dávám další kousek.

Prezentoval jsem jej na starém fóru, tak jen pro připomenutí:

 

Koupil jsem Poljot Aviator (průměr bez korunky 40 mm). Ty hodinky byly po zásahu nějákého šikuly - poškrábaný ciferník, nefunkční strojek. Pouzdro ale bylo perfektní.

Už dříve jsem si pohrával s myšlenkou, jak z kapesních Primek udělat náramkové společenské. Když jsem ten ciferníček z kapesních primek strčil do prázdného pouzdra Poljot Aviator, seděl tam jak prdell na hrnci. Nastal malý problém - ten ciferník je oproti běžným hodinkám otočený o 90 stupňů. Tak jsem provedl následující hodinářskou prasečinu. Měl jsem nějaké automaty Poljot (23 kamenů, den, datum). Z tohoto strojku jsem odmontoval datumovou nadstavbu, nasadil zpět původní ciferník - šel asi o 0,5 mm níž. A na ten poljoťácký ciferník jsem vteřiňákem přilepil ciferník z kapesních primek. S drobnou úpravou průměrů jsem použil i nové stříbrné ručky Prim. Poslední věc, kterou jsem musel dodělat, je upravit dýnko tak, aby se tam vešel rotor samonátahu. Do původního šroubovacího dýnka jsem vyříznul díru a zvenku přilepil dvousložkovým lepidlem ocelové dýnko (naklapávací, nerezové, z nějakých primek).

Hodinky poměrně často nosím, vše funguje, jak má. Vodotěsnost neřeším, počítám, že je nulová.

 

Takže mám asi první (a současně poslední) kus z edice Prim Aviator. :thumbsup_anim:

Ten řemen na létajících Primkách je mi nějak povědomý, nepletu se, je to on? Pokud ano, tak jsem rád troškou přispěl do mlýna :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jistě, je to on - i s tou sponou s označením T (Tissot). :)

No jo, už to téčko na sponě vidím. Takže to je takové kočkopesovlkozelo :thumbsup_anim:

Měls to poslat Primovi jako péefko, aby věděl, jak mají vypadat náramkové hodinky :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ruské Primky jsou naprosto boží!!!! Paradoxně se mi líbí více, než cokoli z celé současné produkce Primu. Jestli to mohu vědět,na kolik tě to celé vyšlo? Počítám tak maximálně 20% z ceny oněch láskou opředených solitérů se strojky z bazaru. To budou mít hoši z Prim vlákna se svou novou l.e. radost :axehead: Bastlu zdar :cool02:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...