Přejít na obsah

Longines HC x Glycine Phantom x Sinn 104


KAL

Doporučené příspěvky

Pánové, prosím o radu zkušenějších kolegů.

Dostal jsem se do fáze, kdy jsem pochopil, že to s hodinkama již není jenom obyčejný flirt:)

Rád bych si pořídil diversky na tahu. A již dlouhou dobu mám v hlavě tři kandidáty.. 

 

Longines Hydroconquest         -  41mm  -  21mm lug width  -  50mm lug2lug

Glycine Combat Sub Phantom  - 42mm  -  22mm lug width  -  50mm lug2lug

Sinn 104 St Sa I                        - 41mm  -  20mm lug width  -  48mm lug2lug

 

Sinn jsou sice oficiálně pilotky, ale tak nějak se mi na ty diversky hodí.

 

Řešili jste podobné dilema? Jestli ano, co bylo rozhodujícím faktorem na miskách vah?

Mohl bych požádat majitelé / bývalé majitelé o podněty?

Co vidíte, jako výhodu / nevýhodu jednotlivých modelů?

 

Děkuji za Vaše rady a podněty:)

Alex

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 60
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Sinny jsem neměl, takže nemůžu soudit, ale zbývající ano.

 

Longines: Líbí se mi pouze původní s 6 - 9 - 12 na číselníku. Mám je podruhé. Univerzální hodinky, který bez obav nosím jak k obleku, tak k džínám. Poctivej kus železa. Jsou nízké, průměr na ruku 17.5 cm akorát. Výhodou oproti ostatním je to, že uvnitř je ETA, ostatní mají Sellitu. Nevýhoda je bílá datumovka a docela blbá korunka a její ochrana - špatně se s tím manipuluje. Dokázal jsem se s tím sžít. Pro laika asi nejznámější značka s těchto třech.

Jo a dokonce mi je tenkrát, k velké nelibosti mé exmanželky, pochválila pokladní v Globusu :)

 

Glycine: Jedno z nejpohodlnějších pouzder a tahů, co jsem na ruce měl. Jsou opravdu nizoučké a na ruce sedí perfektně. Velká korunka. Výhodou je, že je na trhu spousta modelů Combat Sub, a náhradní díly volně dostupné buď přes chronoshop, nebo já objednával přímo ze švajcu a můžeš si udělat kombinaci ručky, cifr, luneta jaká se ti líbí. Na starších modelech nebyl AR, ten jsem nechával dělat v dioptře za pár korun, teď už by tam měl být.

 

Udělal bych to následovně: Dej si poptávku, kup si jetý hydry, ponos, prodej, kup si jetý glyciny, ponos, prodej, sinny si někde půjč a vyzkoušej. Ty asi neseženeš tak snadno a kdybys koupil nový, tak při prodeji budeš dost tratit. Jetý longiny i glyciny si drží cenu, takže po vyzkoušení nic moc tratit nebudeš, pokud je vyloženě nedojebeš.

 

A až budeš vědět, který se ti líbí nejvíc, tak už budeš mít v hledáčku deset dalších, třikrát tak drahejch. No a pak si je časem z nostalgie možná koupíš.

Upraveno uživatelem Horhe
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Amen,

akorát tuším Glycine už Chronoshop neprodává, nevím, jak je to s díly...

Pokud začínáš, tak si vezmi starší Longines (starší verzi) v modré nebo černé (osobně jsem pro modrou) a možná zjistíš, že už další nechceš. Pokud ano, Pánbůh s Tebou ;o)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, Horhe.

Taky se mi líbí ty původní LHC. Tady na fóru jsem našel pár obrázků černých s červenou a modrou lunetou a tou variabilitou se přibližují ke Glycine, které mají navíc ještě hnědou a zelenou lunetu - což se mi líbí hodně. A je fakt, že z tohoto tria by něžné pohlaví pochválilo asi jenom je:)

K těm Combatům - netroufl bych si na výměnu ciferníku nebo ruček(s tím nemám žádné zkušenosti a po pravdě, ani netuším, kolik si za takový úkon říká hodinář), proto padla volba na Phantomy, které mi přijdou, že by snesly jakoukoliv barvu lunety. 

A ty Sinny by holt musely zůstat celou dobu černý:)

 

Co tě přimělo k tomu vrátit se k Longines a ne ke Glycine?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, Horhe.

Taky se mi líbí ty původní LHC. Tady na fóru jsem našel pár obrázků černých s červenou a modrou lunetou a tou variabilitou se přibližují ke Glycine, které mají navíc ještě hnědou a zelenou lunetu - což se mi líbí hodně. A je fakt, že z tohoto tria by něžné pohlaví pochválilo asi jenom je:)

K těm Combatům - netroufl bych si na výměnu ciferníku nebo ruček(s tím nemám žádné zkušenosti a po pravdě, ani netuším, kolik si za takový úkon říká hodinář), proto padla volba na Phantomy, které mi přijdou, že by snesly jakoukoliv barvu lunety. 

A ty Sinny by holt musely zůstat celou dobu černý :)

 

Co tě přimělo k tomu vrátit se k Longines a ne ke Glycine?

 

Nevím, ale zase Longines mám teprve druhý a combaty jsem měl asi patery :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nosil jsem Glycine i LHC, Sinny jsem měl teda jen chvilku na ruce. V podstatě se můžu podepsat pod každé slovo, co napsal Horhe. Pokud budeš chtít experimentovat s různými kombinacemi u LHC (já si třeba koupil kvůli červené lunet? další Hydry :) ), bude to vzhledem k politice Longines resp. českému zastoupení podstatně dražší (vím o čem mluvim :) )

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Amen,

akorát tuším Glycine už Chronoshop neprodává, nevím, jak je to s díly...

Pokud začínáš, tak si vezmi starší Longines (starší verzi) v modré nebo černé (osobně jsem pro modrou) a možná zjistíš, že už další nechceš. Pokud ano, Pánbůh s Tebou ;o)

Momentálně mám pocit, že je chci všechny tři:) Proto jsem si raději přišel pro rady:)

LHC se mi hned od začátku líbily v modrý, ale co jsem viděl fotky černých s modrou lunetou, chci černý.. samozřejmě s modrou lunetou:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nosil jsem Glycine i LHC, Sinny jsem měl teda jen chvilku na ruce. V podstatě se můžu podepsat pod každé slovo, co napsal Horhe. Pokud budeš chtít experimentovat s různými kombinacemi u LHC (já si třeba koupil kvůli červené lunet? další Hydry :) ), bude to vzhledem k politice Longines resp. českému zastoupení podstatně dražší (vím o čem mluvim :) )

Kdybych v říjnu loňského roku nekupoval auto, nejspíš jsme se potkali v únoru při osobním předání:) 

Vzpomeneš si ještě na kolik přijde nová luneta?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli to nezdražili, dva tisíce - jenže ti objednají pouze lunetu na model, který máš, podle ref. čísla. Takže touhle cestou jiné lunety (než tu co už na hodinkách máš) oficiálně nezískáš.

 

Edit: ještě je třeba zmínit, že pokud si k 6-9-12 LHC nepořídíš zužující se tah z dvanáctičíslých, budou Glycine vyhrávat v pohodlnosti tahu o několik koňských délek...

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli to nezdražili, dva tisíce - jenže ti objednají pouze lunetu na model, který máš, podle ref. čísla. Takže touhle cestou jiné lunety (než tu co už na hodinkách máš) oficiálně nezískáš.

 

Edit: ještě je třeba zmínit, že pokud si k 6-9-12 LHC nepořídíš zužující se tah z dvanáctičíslých, budou Glycine vyhrávat v pohodlnosti tahu o několik koňských délek...

Referenční číslo by se asi dalo opsat z netu.. ale z lacinýho kraje nejsou:)

A tah to je dalších 6-7 tisíc, jestli si dobře vzpomínám.

No, ale stejně se mi DNES líbí nejvíc:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty Sinny byly moje první hodinky, LHC druhé:-) K Sinn bych se hned vrátil, k LHC mě to už netáhne. Měl jsem ale Sinny jen na pásku, ten tah mi k nim tak nejde. 

A to tě přestaly bavit nebo ses jen posunul výš?

Mně se líbí na tom pětičlánkovém..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A to tě přestaly bavit nebo ses jen posunul výš?

Mně se líbí na tom pětičlánkovém..

Je pravda, že jsem se pak posunul o level výš (myslím, že tenkrát na Breitling Colt) a teď mám zkreslený pohled na svět díky Subům:-) Na LHC si pamatuji, že mi moc nesedl na tah - byl takový moc těžký a masivní a s nic moc sponou. Jinak to jsou pěkný dospělý hodinky. Sinn 104 mě děsně bavili - obousměrná luneta, elegantní pouzdro a cifr + stejně jako Moony snesou skoro každý řemen. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Referenční číslo by se asi dalo opsat z netu.. ale z lacinýho kraje nejsou:)

A tah to je dalších 6-7 tisíc, jestli si dobře vzpomínám.

No, ale stejně se mi DNES líbí nejvíc:)

Nene, ty musíš k AD resp Bechyňemu fyzicky odnést hodinky bez lunety a on ti jí na ně objedná a naklapne :D Když chceš červenou lunetu, musíš tam odnést červený LHC bez lunety, atd.

 

Pozor - když je tam odneseš i s lunetou, tu starou pak dostaneš v pytlíčku deformovanou (znehodnocenou), aby se jako origo součástka nedostala na černý trh.

Pozor - když budeš chtít jinou lunetu než tu, která přísluší k tvým hodinkám dle ref.čísla, pošlou tě do háje, protože politika firmy zakazuje dodávat na hodinky jiné díly než ty originální dle ref.number.

 

Takže buď si postupně koupíš všechny barevné variace LHC a po získání náhradní lunety od AD je zase prodáš, nebo se domluvíš s jinými vlastníky dalších verzi LHC a patřičně je namotivuješ, případě lunety vyhandluješ.. nebo budeš lovit na e-bay i jinde, ale samostatné origo lunety se moc neobjevují.

 

Komplet luneta za dvojku je za pusinku, na Seamastery stojí plechová sedm tisíc a třeba na některé Breitlingy dvacet, třicet i víc litrů. Bavíme se o oceli - kolik stojí třeba luneta na Yachtmastery nechtěj vědět :)

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nene, ty musíš k AD resp Bechyňemu fyzický odnést hodinky bez lunety a on ti jí na ně objedná a naklapne :D Když chceš červenou lunetu, musíš tam odnést červený LHC bez lunety, atd.

 

- když je tam odneseš i s lunetou, tu starou pak dostaneš v pytlíčku deformovanou (znehodnocenou), aby se jako origo součástka nedostala na černý trh.

- když budeš chtít jinou lunetu než tu, která přísluší k tvým hodinkám dle ref.čísla, pošlou tě do háje, protože politika firmy zakazuje dodávat na hodinky jiné díly než tý originální dle ref.number.

 

Takže buď si postupně koupíš všechny barevné variace LHC a po získání náhradní lunety od AD je zase prodáš, nebo se domluvíš s jinými vlastníky dalších verzi LHC a patřičně je namotivuješ, případě lunety vyhandluješ.. nebo budeš lovit na e-bay i jinde, ale samostatné origo lunety se moc neobjevují.

Tak to je čára přes rozpočet:)

Pohrával jsem si s myšlenkou, že by tam šla i ta stříbrná - ta gravírovaná..

Jsem moc rád, že jsem se dnes zeptal:) Samotného by mě nenapadlo, že zastávají takovou politiku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je čára přes rozpočet:)

Pohrával jsem si s myšlenkou, že by tam šla i ta stříbrná - ta gravírovaná..

Jsem moc rád, že jsem se dnes zeptal:) Samotného by mě nenapadlo, že zastávají takovou politiku.

:) Joo, reliéfní "yacht" lunetu na LHC resp. celé hodinky jsem taky lovil, jednou jsem si pro ne už málem jel do Milána, ale po roce mě to přestalo bavit. Každopádně, někde ještě mám simulace všech kombinací LHC/lunet, večer se po tom podívám a postnu to do LHC vlákna a sem dám odkaz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:) Joo, reliéfní "yacht" lunetu na LHC resp. celé hodinky jsem taky lovil, jednou jsem si pro ne už málem jel do Milána, ale po roce mě to přestalo bavit. Každopádně, někde ještě mám simulace všech kombinací LHC/lunet, večer se po tom podívám a postnu to do LHC vlákna a sem dám odkaz.

To bych byl moc rád.. nikde jsem neviděl tadytu "yacht" variantu na černých..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je pravda, že jsem se pak posunul o level výš (myslím, že tenkrát na Breitling Colt) a teď mám zkreslený pohled na svět díky Subům:-) Na LHC si pamatuji, že mi moc nesedl na tah - byl takový moc těžký a masivní a s nic moc sponou. Jinak to jsou pěkný dospělý hodinky. Sinn 104 mě děsně bavili - obousměrná luneta, elegantní pouzdro a cifr + stejně jako Moony snesou skoro každý řemen. 

A kdybys porovnal ty Colty s LHC a Sinn 104.. 

Stojí za těch čtyřicet tisíc navíc?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...