Přejít na obsah

Sportovnější hodinky do 8000e


Doporučené příspěvky

Ahoj,

 

potreboval bych poradit s vyberem hodinek. Pred dvema lety jsem dostal k promoci Breitling Colt Automatic s cernym dialem a jsem s nima moc spokojen. Byli to vlastne moje prvni a zatim jedine hodinky. Nosim je denne do prace, maji par sramu, ale myslim ze to k temto hodinkam patri. Od te doby si porad nejake hledam a a pred par mesici jsem se rozhodl pro koupi. Planujeme s manzelkou dite, tak jsem si z toho udelal obhajobu pro me svedomi, ze chci dat tolik penez za hodinky. Koupim to ted vlastne pro neho, budu to opatrovat az dodela skolu a pak mu to dam.. Znate to..

 
Na zacatku jsem koukal na moonwatche s manualnim natahem a safirem, ale chybi mi tam datum. 
 
Dalsi byli Cartier de drive. Oblek sice nenosim, ale libi se mi sportovni vzhled a ze se jedna o novy model.
 
Pak jsem presel fazi Panerai. Uz jsem byl pevne rozhodnut pro nove Luminor 1950 1312. Ale nazivo me neocarili a ta nova jakoze retro lumi se mi nelibi. Puvodni 312 jsou zase moc tluste.
 
Pak dosel na radu Rolex, zkousel jsem submariner, hezke jsou, to jo, ale predstva ze dam 8 000e za hodinky, ktere stali pred deseti lety "polovinu" a nedoslo za tu dobu skoro k zadne zmene a dela je firma ktere nejvetsi komplikace je tak max. mesicni faze me taky nenadchla.
 
Pak jsem koukal na Bulgari Octo. Nejdriv super, ze je navrhl Gerold Genta (vlastne to skutecne ani tak uplne asi nebylo), jedinecny design, ale ten remen mi prijde proste moc tlusty, nove Octo Roma zase moc zenske a datumove okno silene. O tom jejich Inhausu taky nejsem uplne presvedcen. 
 
Pak Piaget Polo S. Jak jsem tak procital fora, jsem si uvedomil ze vlastne je to. kopie PP bez identity.
Grand Seiko me neuchvatilo.
 
Jak vidite, docela v tom plavu :(
 
Kdyz to shrnu:
sportovnejsi hodinky (zadne ciste oblekovky)
- nemusi byt velike, tech 40 mm u submarineru mi prislo projatelne, 44 jak mam ted mi prijde uz moc
- Budget do 8 000e, idel kolem 5 000e, kupovat budu pres Chrono 24, nejspis v nemecku, musi byt nove
Datum
- In-house
- plasticky cifernik
- neco do comba ke Coltum ktere nikdy neprodam, teda radsi ne cerny cifernik, a neco trochu alespon jineho, kdyz moje zena koukala se mnou na  
   submarine nepoznala pomalu rozdil...
- hodinky neplanuji prodat, takze mi o resale value nejde, ale ta taky asi odrazi hodnotu a oblibenost hodinek
- Vintage styl, jak dela napriklad omega ne.
 
Aktuelne jsem opet unesen Cartier de drive. 
 
Byl bych moc vdecny za nejake nove napady, popripade rady, nebo doporuceni z vyse jmenovanych:D
Vim ze si je nakonec musim vybrat sam. Mozna se na to vykaslu a pojedu na dve poradne dovolene:D
 
Dekuji, sorry za gramatiku
David
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 44
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Něco od Ulysse Nardin, to se jen tak s něčim nesplete :) Mrknul bych po Marine Diver. Model ve velikosti 43mm by se ještě dal sehnat nový, 40mm už těžko (měl jsem na gumě a snad je zas začnu shánět). Třeba bílý cifr na tahu (ref. 263-33-7), krásný kousek. Zbytek UN produkce Diverů na pohled stále nádhera, avšak velikostně už 44-45mm, co jsem v rychlosti koukal.

 

http://www.chrono24.cz/ulyssenardin/maxi-marine--id6304594.htm

post-37766-0-59476000-1497298947_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já vám nevím kluci, všechno to jsou zajímavý kousky, ale spíš pro někoho, kdo už má nějaký základ sbírky a chce něco na oživení. Pro někoho kdo má budget na luxusní druhý hodinky (byť s nutnou coverstory o děcku.-)) bych volil nadčasovou klasiku. Když čtu co jsi napsal o Subech, tak bych ještě názor nechal lehce uzrát (btw - koukal si kolik stály před 40 lety?:-)). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...