Přejít na obsah

Fotka
- - - - -

Timex Weekender?

timex weekender gshock

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
21 odpovědí na toto téma

#1 REALista

REALista

Začátečník

• Members
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 14.červen.2017 - 17:30

Zdravím,

v poslední době jsem na ruce měl jen G shocky, jejich výhody nemusím zmiňovat. Ne ke všemu se však tyto hodinky hodí a tak jsem si vyhlídnul Timex Weekender (konkretně model v příloze). Máte někdo zkušenosti? Vydrží něco ten kožený pásek? Nedával bych jim nějak moc zabrat, na to jsou zmiňovaně G shocky.

Případně uvítám i nějaké další návrhy podobných hodinek.

Přiložený soubor (y)

Tento příspěvek byl upraven od REALista: 14.červen.2017 - 17:36

#2 Tos

Tos

Učedník

• Member_50
  • 159 příspěvků(y)

Publikováno 24.červen.2017 - 01:31

Ahoj!

Tenhle konkrétní model neznám a proti Timexům vůbec nic nemám. Proto jen teoreticky: O opravdové "koženosti" řemenu bych měl pochybnosti, spíš to bude nějaká speciálně zpracovaná směska odpadu z kůže a nějakého pojiva. Pořádnej koženej řemen totiž stojí cca tolik, co za ty celý hodinky chtějí na Timestore, což podle mě není zrovna doporučovanej obchod. NATO bude nylon, tam asi těžko hledat náhražku... Hodinky samotný mají dle mého odhadu hodnotu v řádu stokorun... Nenech se oblbnout rádoby "luxusním" balením, za podobný peníze můžeš mít daleko výš hodnocený hodinky Orient či Seiko, například... Pobuď na fóru, hledej... V bazarovým vláknu můžeš narazit "na kus hodinek" za podobnou cenu :-)

#3 AndyAaron

AndyAaron

There's No Easy Way Out

• Member_50
  • 8 946 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Ja jsem vsude zdejsi...
  • Fanoušek značky:A neni to jedno? :-)

Publikováno 24.červen.2017 - 05:04

Ja bych to nevidel tak tragicky. Timex je zavedena hodinarska firma, ne nejakej radoby luxusni shit. A ty kvarcky jsou proste levny. Navic to bude aspon prijemne oziveni od vecneho Seika tady na foru. Za me tedy proc ne, ale vyprdl bych se na chrono. Maji v tehle rade i pouze klasickej cifr v military stylu. Ty nevypadaji uplne zle.

Kontaktni email po dobu nefunkcnich SZ: tsunami-zavinac-email.cz.

Feedback na moje chování na fóru zanechte prosím zde: AndyAaron

Shoot for the moon. Even if you miss, you'll land among the stars.” - Norman Vincent Peale

#4 REALista

REALista

Začátečník

• Members
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 25.červen.2017 - 08:36

Děkuju za odpovědi, už jsem se bál, že to tady zapadne. Při listování na foru jsem narazil na pár kousků, díky kterým jsem trochu začal pochybovat (hlavne Seiko 5), ale to už je cena na 2-3x (hodinky bych chtěl určitě nové. vím že bych z nich jinak neměl takovou radost). Ale věřím, že časem přijde chvíle, kdy se budu chtít odměnit a budu se porozhlížet třeba po těch 5kách:) Asi ještě zkusím napsat do sekce amerických hodinek, třeba bude mít někdo zkušenosti. :)

Tento příspěvek byl upraven od REALista: 25.červen.2017 - 08:39

#5 KatkaB

KatkaB

Závislák

• Member_50
  • 564 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Žena

Publikováno 25.červen.2017 - 10:56

Jeden čas jsem po nich pokukovala, moc se mi líbí vizuálně, spíš verze s chronem. U těch nechrono verzí mě vadí ta menší vnitřní čísla u indexů, ale to už je na vkusu každého kolegy. Já mám třeba moc ráda Seiko a jednou si nějaký seiko-model koupím, ale připadá mi, že designově jsou někde jinde. Tyhlety mají dokonce pokud vím ocelové pouzdro, takže by mělo něco vydržet a hlavně se nesedře povrchová vrstva (jelikož tam není). Ohledně kvality hodinek Timex už psal AndyAaron přede mnou. 

A pokud se budeš hodinkami trochu zabývat, zjistíš, že potřebuješ různé hodinky na různé příležitosti, takže třeba dojde na všechno:-) 

Tento příspěvek byl upraven od KatkaB: 25.červen.2017 - 10:59

#6 JanNovakJan

JanNovakJan

Megazávislák

• Member_50
  • 2 121 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Citizen

Publikováno 25.červen.2017 - 11:29

Výhoda Timexů je Indiglo, nevýhodou u výše uvedeného modelu pak vodotěsnost pouze WR30. Osobně bych je právě kvůli té vodotěsnosti nebral, za ty peníze jsou Timex Expedition s WR100 https://www.timestor...xpedition-49053 a NATO/ZULU strap se dá dokoupit kvalitní jinde http://www.monkeyswa...straps/mks-nato Sám ale dám přednost solárním Citizenům s WR200 a šroubovací korunkou, navíc zárukou 5 let http://www.watchshop...-p99976374.html :)

#7 REALista

REALista

Začátečník

• Members
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 25.červen.2017 - 20:16

Mně se právě taky víc líbí ta verze s chrono.

Na ty expeditiony jsem se taky dival, ale mam obavy o tu jejich povrchovou úpravu, aby se časem nezačala olupovat. Na těch původních by se nemá co odřít/oloupat, jak píše KatkaB.

#8 JanNovakJan

JanNovakJan

Megazávislák

• Member_50
  • 2 121 příspěvků(y)

Publikováno 25.červen.2017 - 20:32

Existuje i stříbrná varianta bez PVD, černý ciferník a dokonce na kovovém tahu http://www.timex.cz/...ail&Zbozi=28714

#9 REALista

REALista

Začátečník

• Members
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 25.červen.2017 - 21:16

Ty se mi celkem líbí, další varianta, aspoň mám o čem přemýšlet:) otázka je jak to bude s dostupností? mrknu se po nich někde na netu :)

#10 Svatoslav

Svatoslav

Megazávislák

• Member_50
  • 1 977 příspěvků(y)
  • Bydlí:Okolí Brna

Publikováno 13.červenec.2017 - 18:35

Mám troch jinší typ než chceš s koženým páskem. Ty moje nestály řádově stovky, ale pár tisícovek. Jak s hodinkami tak s páskem nemám problém. Kouzelné je u nich posvícení ciferníku. 

Přiložený soubor (y)

#11 Svatoslav

Svatoslav

Megazávislák

• Member_50
  • 1 977 příspěvků(y)

Publikováno 13.červenec.2017 - 18:40

Ještě bych dodal, nekupoval jsem je na timestore a stály mně víc než by stály v tomto obchodě. Ne, že bych radil, ale jedny hodinky bohužel od tama mám.  

#12 Arkham

Arkham

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 331 příspěvků(y)
  • Bydlí:Vysoké Mýto
  • Fanoušek značky:Výsprava emulzí a kamenivem

Publikováno 13.červenec.2017 - 19:06

Klidne napis co jsi tam mel za problem,treba i do hodnoceni.Muze to pomoct mnoha lidem.

#13 KatkaB

KatkaB

Závislák

• Member_50
  • 564 příspěvků(y)

Publikováno 13.červenec.2017 - 19:10

Jo, napiš, to mě taky zajímá. 

#14 Svatoslav

Svatoslav

Megazávislák

• Member_50
  • 1 977 příspěvků(y)

Publikováno 13.červenec.2017 - 19:47

Kupoval jsem tam Festiny retro, s nákupem a ochotou není problém. Hodinky se za pár týdnů začaly zastavovat a zpožďovat. I když jsem je kupoval v českém imternetovém obchodě, reklamaci musíte poslat na slovensko. Nelze reklamovt zde zřejmě nejsou oficiálním prodejcem. Nechci tvrdit, že jsou to kopie, míním ty svoje no ale.

#15 KatkaB

KatkaB

Závislák

• Member_50
  • 564 příspěvků(y)

Publikováno 13.červenec.2017 - 20:22

Aha.

Timestore před nějakou dobou měl problém s tím, že prodával fejkové Tissoty. Prý o tom nevěděli a kdo si je tam nechal vyměnit, tak dostal náhradu. Myslím, že to tady někde na fóru je. Reklamace na Slovensko je trochu otrava. Zase jsou levnější. 

#16 Arkham

Arkham

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 331 příspěvků(y)

Publikováno 13.červenec.2017 - 20:31

Asi budu u dost lidi za vola ale posledni roky kupuju vse zasadne u autorizovanych prodejcu.Za jistotu originalu a pripadne reklamace bez komplikaci mi to za vyssi cenu stoji.

#17 Svatoslav

Svatoslav

Megazávislák

• Member_50
  • 1 977 příspěvků(y)

Publikováno 13.červenec.2017 - 21:55

Asi budu u dost lidi za vola ale posledni roky kupuju vse zasadne u autorizovanych prodejcu.Za jistotu originalu a pripadne reklamace bez komplikaci mi to za vyssi cenu stoji.

Souhlasím s tebou a taky to tak již dělám.

#18 Diablo1st

Diablo1st

Závislák

• Member_50
  • 840 příspěvků(y)
  • Bydlí:SR
  • Fanoušek značky:Microbrands

Publikováno 14.červenec.2017 - 07:02

Neviem, prečo by si bol za vola. Hodinky nie sú zrovna lacná záležitosť a za tých pár € ušetrených to nestojí. V mojom prípade bol rozdiel cca. 10€, čo pri 300€ hodinkách je nič. 

Certina DS-1 C029.407.11.031.00, Seiko SDGM001, TH Aquarecer way111z, Casio GW-M5610, Glycine GL0105, Glycine GL0106, CW C7 Rapid Automatic. CW C65 Trident Vintage

Ex: Citizen CB0010-88L, Certina DS-1 C029.407.16.051.00, Victorinox Alliance 241667, Christopher Ward C60 Trident 600 Vintage 38mm, Certina DS-2 C024.447.17.051.02, Davosa Ternos Ceramic 161.555.50, Glycine Combat Sub GL0185

#19 JanNovakJan

JanNovakJan

Megazávislák

• Member_50
  • 2 121 příspěvků(y)

Publikováno 15.červenec.2017 - 20:34

Potíž je v tom, že zdejší AD mají jenom zlomek toho, co se dá sehnat ve světě, takže i kdyby jim chtěl člověk dát přednost, tak to v mnoha případech prostě není možné.

#20 Arkham

Arkham

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 331 příspěvků(y)

Publikováno 16.červenec.2017 - 00:16

To je pravda ale lze to resit nakupem od AD v dane zemi coz je casto spojeno se slozitou dopravou.Ja ted aktualne shanim jedna Seika ktera jsou jen na Creationwatches jinde mi je Google nenasel.

Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:timex, weekender, gshock