Přejít na obsah

Panerai Radiomir 1936


Onisan

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 95
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď
Návštěvník YPO
Otázka je jasná, jsou tyto hodinky http://www.panerai.com/s_special_editions...._categoria=5824 ve své podobě jedinečným dílem inženýrů Panerai a nebo jde o něco, co vzniklo z obecné potřeby, nějakého obecného tendru a nebo to dělalo dokonce vícero firem?

ta otázka je velice zajímavá a obsáhlá ..... já na ní neodpovím,protože nejsem erudovaný....... každopádně jsem dnes viděl na vlastní oči asi 6 modelů Panerai a všechny byly velice parádní .... u žádné jiné značky se mi ještě nestalo,že by se mi líbilo všechno ve vitrínce :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ta otázka je velice zajímavá a obsáhlá ..... já na ní neodpovím,protože nejsem erudovaný....... každopádně jsem dnes viděl na vlastní oči asi 6 modelů Panerai a všechny byly velice parádní .... u žádné jiné značky se mi ještě nestalo,že by se mi líbilo všechno ve vitrínce :)

 

O tom sice tahle diskuse nemá být, ale mně jejich kolekce přijde "nejvíce koherentní" ze všech hodinářských (rozuměj těch větších a provařených) firem.. Prostě nejmenší designové rozdíly :) Takže jestli se ti líbí jeden.... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokiaľ je mne známe design hodiniek vyvinul Panerai. Používal kaliber od Rolexu - cal.5513 - upravený Cortébert.

Panerai a Rolex v tej dobe veľmi úzko spolupracovali.Takže aj Rolex použil v podstate rovnaké hodinky o niečo neskôr a myslím, že pre nemčúrov.

A Rolex sa ani veľmi k tomu designu nehlási.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rolex? A japa to? :)

 

Italové to původně kupovali sakumprásk od Rolexu, pokud tedy nekecá Knirim, což asi nekecá, neb je to dost uznávaná autorita v oboru historie vojenských hodinek:

" Die deutsche Kriegsmarine hatte 1943 nach italienischem Vorbild eigene Kampfschwimmer-Gruppen aufgestellt. Konrad Knirim berichtet in seinem Standardwerk "150 Jahre Zeitmessung beim deutschen Militär" (Pomp-Verlag), dass die deutschen Stellen sich am hohen technischen Standard der Italiener auf diesem Gebiet orientierten - bis hin zur Verwendung jener Rolex-Taucheruhr, wie sie von dem Navigationsinstrumente-Lieferanten Radiomir-Panerai für die "Regia Marina Italiana" aus der Schweiz importiert wurde. Der Kampfschwimmer und Buchautor Martin Grabatsch berichtet sogar, dass alle am Zweiten Weltkrieg beteiligten Nationen ihre entsprechenden Einheiten mit Uhren der gleichen Herkunft ausgestattet hatten."

Dále:

"Eine Rolex Taucheruhr vom italienischen Navigationsinstrumente-Lieferanten Panerai, die im technischen Marine-Museum in La Spezia gezeigt wird, war das Referenz-Modell für den Kriegseinsatz. Diese Uhr wurde dem Museum von Admiral Ernesto Notari gegeben, welcher als junger Offizier bei den italienischen Kampfschwimmern gedient hat. Diese Uhr hat folgende Merkmale: Rolex Gehäuse mit Anstößen für das Band, das Werk mit einen Durchmesser von 30 mm basiert auf einem Cortébert Kaliber mit 15 Steinen und einer Gangdauer von ca. 48 Stunden, verschraubte Krone zur Zeigerverstellung, der verschraubte Boden ist hand-graviert: ?X. FLOT. M.A.S. 01?. Dies scheint die erste an diese ?10. Flotilla? ausgegebene Uhr zu sein. Das schwarze Zifferblatt ist markiert: ?Radiomir Panerai? .Im Bodendeckel ist innen eingraviert: ?Montres Rolex, Geneve?. Mit hoher Wahrscheinlichkeit wurden all diese Uhren von Panarai fertiggestellt und an die deutsche Marine während des Krieges geliefert und zwar entsprechend der Geheimhaltung ohne jede Signatur."

 

Blíže http://www.knirim.de/panerei.htm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pamatuji si, že jsem tu kdysi viděl fotku Rolexů, které byly dost podobné modelu Radiomir.

A našel jsem ji.

Nicméně nic podobné modelu Luminor Marina jsem ještě zatím neviděl.

post-94-1202157181.jpg

post-94-1202157187.jpg

post-94-1202157191.jpg

post-94-1202157195.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z dostupných pramenů se mi zdá, že prapůvodcem designu je Rolex.

 

No co se týká designu tak nevím spíše bych sázel na to že je původní - aspoň to jsem se dočetl ve svých encyklopediích. Jisté ale je, že v počátečních letech používali strojky Cortébert / Rolex...

 

Koukám, že Maxs napsal v podstatě totéž... mimochodem rodinná firma Guido Panerai se už od roku 1860 zabývala výrobou přesných přístojů pro námořní účely, takže když v roce 1936 udělala 1. prototyp hodinek tak měli za sebou poměrně kus historie v přesné mechanice.... nicméně i potom byly jejich hlavním oborem spíš systémy pro navádění torpéd než hodinky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tahle moje úvodní otázka vyplynula z debaty zde: http://forum.chronomag.cz/index.php?showtopic=10792 Hodinky tohoto typu dělá v současnosti kde kdo. Tento, designově velmi specifický design číselníku, právě podnítil debatu zda se nejedná o něco podobného jako design "ala" B-Uhren...?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady jsou i fotky:

 

Ty fotky píšou o letech 1945 ( což samozřejmě nemusí nic zanamenat ) jen podorýkám, že Panerai přišel s tímhle designem ( Marina Milirate ) v roce 1936, pak v roce 1938 přišel Radiomir ...

 

BTW na té 1. fotce je ten znak Rolexu na 99% přidanej dodatečně... což samozřejmě zase nemusí nic znamenat....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tahle moje úvodní otázka vyplynula z debaty zde: http://forum.chronomag.cz/index.php?showtopic=10792 Hodinky tohoto typu dělá v současnosti kde kdo. Tento, designově velmi specifický design číselníku, právě podnítil debatu zda se nejedná o něco podobného jako design "ala" B-Uhren...?

 

Vzhľad B-uhren zadalo ministerstvo. Vzhľad hodiniek "typu Panerai" podľa všetkého vyvinul Panerai a ponúkol armáde. Teda opačný postup.

Panerai každopádne zabezpečil popularitu (cca.150 rokov histórie,Talianska armáda,Sly,Statham,Arnold...) a teraz sa objavujú príživníci.

Tiež by som vyhral olympijský maratón, keby som musel bežať len posledných 100 metrov. Zlatá medaila s minimom námahy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty fotky píšou o letech 1945 ( což samozřejmě nemusí nic zanamenat ) jen podorýkám, že Panerai přišel s tímhle designem ( Marina Milirate ) v roce 1936, pak v roce 1938 přišel Radiomir ...

 

BTW na té 1. fotce je ten znak Rolexu na 99% přidanej dodatečně... což samozřejmě zase nemusí nic znamenat....

 

Jo, ono je třeba si ještě k tomu přečíst, co píše Knirim v uvedeném odkazu. Zhruba se jedná o to, že Panerai, jako dodavatel přístrojů pro námořnictvo, byl dodavatelem hodinek, ovšem jako importér, výrobcem byl Rolex. Výslovně se tam píše o "pouzdru Rolex".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Archivováno

Toto téma je nyní archivováno, a proto není možné odpovídat na toto téma.


×
×
  • Vytvořit...