Přejít na obsah

Panerai Radiomir 1936


Onisan

Doporučené příspěvky

Onione, prosím tě, co je to za duševní akrobacii, ta tvoje konstrukce - jasně jsme se dověděli, že VŠECHNY armády braly (min. do konce WWII) potápěčský hodinky od jediné firmy, a to panerai, pro kterou je z velké části vyráběl rolex, ale neprodával - to dělala po úpravách jen panerei. To je přeci naprosto, ale naprosto :) jasný originální design, všechno ostatní jsou napodobeniny. Je jasný, že jednotlivé prvky (m.j. diamantová korunka, kožený řemen, polštářkové pouzdro, dělení na 12 hodin s velkou a malou ručičkou....) už tu byly předtím, ale CELEK - takovýhle hodinky jsou jen jeden origoš - panerai, a je jich asi 300 kusů. Kdybych sbíral vintage hodinky já, vím, po čem bych šel... . Něco jinýho je, kdybych chtěl obyč. hoďky na ruku. Potom PAM jules verne s dalekohledem :D Jenže primky jsou fajnovější !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 95
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Jo, to jsem chtěl slyšet :D Takže pokud někdo vyrobí něco co má sice všechny věci které tu byly předtím a nebude to přesně to co dělá Panerai, tak je to OK? :) Prostě když někdo vezmetento typ pouzdra (byl tu už dříve) , sendvičový číselník (byl tu již dříve) a neudělá to aby měl stejný font čísel o pod, tak je to OK?

 

A ještě se znovu ptám, nedělají Archimede, Azimuth a Steinhart s B-Uhren to samé co třeba Aristo v případě Kampfschwimmer hodinek? Je totiž celkem jedno jestli na začátku byla Jedna, dvě nebo tři firmy. Prostě byly původní výrobci a zbytek je napodobuje... ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, to jsem chtěl slyšet :D Takže pokud někdo vyrobí něco co má sice všechny věci které tu byly předtím a nebude to přesně to co dělá Panerai, tak je to OK? :) Prostě když někdo vezmetento typ pouzdra (byl tu už dříve) , sendvičový číselník (byl tu již dříve) a neudělá to aby měl stejný font čísel o pod, tak je to OK?

 

A ještě se znovu ptám, nedělají Archimede, Azimuth a Steinhart s B-Uhren to samé co třeba Aristo v případě Kampfschwimmer hodinek? Je totiž celkem jedno jestli na začátku byla Jedna, dvě nebo tři firmy. Prostě byly původní výrobci a zbytek je napodobuje... ?

A dostal nás tam, kde nás chcel mať :bangin: .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Onione - pochopitelně, že napodobují vintage letecký hodinky z druhý světový, dnešní letecký hodinky vypadají jinak. Jenom nenapodobují jedny konkrétní hodinky, (panerai), ale všeobecně používaný VZOR, standart - v tom je rozdíl, už jsem to psal. Duševně nepřidávají nic, jen rejžujou na módní vlně sentimentu po heroickým obdobím třetí říše. Není to zavrženíhodný, jen pod úrovní myslící bytosti, jako jsme my.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to se Cigi pleteš. Ten vzor a standard, jak si to nazval , nebyl jen jeden, Např. Laco mšlo dva designy číselníku a ten jeden najdeš přesně okopírovaný na mnoha hodinkách.. např. Zeno, Steinhard.. čili napodobují jeden naprosto konkrétní model! A jak topak nazvem? Je to "Remake"? Nebo "Replika"? nebo co?

 

A co moje otázka na hodinky které sice mají look jako Panerai, ale přitom nejsou totožné s existujícím a nebo nějakým již nevyráběným modelem? mám na mysli ty pooristické Diavazy o kterých jsme se bavili? Jak to nazveš? Použili jen to co už tady bylo a co není jen doménou Panerai, vyhnuly se použití stejného fontu číslic jako u svých jiných modelů... a tak co je to?

 

Buď za a) Jsou všechny ty Azimuthy, Steinharty,Junkersy, Zena, Poljoty, a já nevím kdo ještě používí design který vyrobilo např. Laco, odsouzeníhodní a nebo za b ) pokud někdo vyrobí model hodinek který již původní firma nenabízí a je něčím např. historicky zajímavý, třeba svou úlohou kterou kdysi sehrál, a nový vyrobce to přiznává, nepokouší se tam někam psát původní firmu a pod. tak je to "remake" původního modelu... Buď platí a) a nebo B) ...

 

Něco úplně jiného potom je, když někdo snaží oblbnout zákazníka na takovém modelu ještě názvem který je podobný/zaměnitelný s původní firmou... to je od Fake jen kousek :) a vlastně je to to samé :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Onione - pochopitelně, že napodobují vintage letecký hodinky z druhý světový, dnešní letecký hodinky vypadají jinak. Jenom nenapodobují jedny konkrétní hodinky, (panerai), ale všeobecně používaný VZOR, standart - v tom je rozdíl, už jsem to psal. Duševně nepřidávají nic, jen rejžujou na módní vlně sentimentu po heroickým obdobím třetí říše. Není to zavrženíhodný, jen pod úrovní myslící bytosti, jako jsme my.

cigi, promiň, ale to jsou keczy... nemůžeš říct "jedině tyto jsou originál" protože to tak může a nemusí být, co když ta firma ukradla ten design někomu jinému? třeba konkurenci, kterou to položilo a díky tomu už o ní nevíme? nebou kterou díky tomu zlikvidovala a koupila?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

babaqu, kdybys četl od začátku - právě toho jsme se s onionem chtěli dopídit a zdá se, že s pomocí kolegů dopídili. Podle všeho Panerai je opravdu originál .

 

teda kamile, to je maso ! nepřipomínaj ti ty ručky ony dětské papírové ciferníky ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Onione - pochopitelně, že napodobují vintage letecký hodinky z druhý světový, dnešní letecký hodinky vypadají jinak. Jenom nenapodobují jedny konkrétní hodinky, (panerai), ale všeobecně používaný VZOR, standart - v tom je rozdíl, už jsem to psal. Duševně nepřidávají nic, jen rejžujou na módní vlně sentimentu po heroickým obdobím třetí říše. Není to zavrženíhodný, jen pod úrovní myslící bytosti, jako jsme my.

 

A nedělá přesně to samé Prim?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

babaqu, kdybys četl od začátku - právě toho jsme se s onionem chtěli dopídit a zdá se, že s pomocí kolegů dopídili. Podle všeho Panerai je opravdu originál .

 

Já mám pocit úplně jiný - originál je zjevně Rolex, u Panerai je originál pojistka korunky (podpořená i patentem z roku 1957).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dle mého soudu vyráběl Prim originály za komunistů - podobné hnusobné šílenosti by někoho z renomovaných firem těžko napadly :) Zvláště 70. a 80. léta byla velice plodná :D

 

Osobně mi přijde, že lidé mají problém s inspiracemi Rolex a Panerai...u ostatních značek to není až tak horké.

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

foundrymane - sám přece píšeš, že ciferník je dle specifikace panerai a dodavatelem námořnictva byl panerei - rolex to pro ně dělal, jak se to říká dneska ? retail ???? . Podle mě je origoinál jasný panerai, vyrobený u rolexu - dává to smysl.

 

Prim vždycky, i za komančů k tomu něco přidal (orlík, diplomat - ty jsou dokonce nejhezčí s tímhle pouzdrem), nikdy to nebylo úplně bezduchý kopčení. To musím soudruhům přiznat. Proto to logicky někdy ujelo :D . A dneska jsou to redesigny - modernizace návrhu na dnešní specifikace, módu, poměry (kromě diplomatu 34 - to je remake) - to se dneska považuje vlastně za nový design a dělají to všichni, kdo mají firemní historii - panerai nejdůsledněji, abych se vrátil k tématu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Design můžeme přiznat jak Rolexu tak i Panerai. Ta spolupráce byla, koordinace probíhala a už asi nikdy nikdo nezjistí jak to opravdu bylo.

 

\mně ale nikdo neodpověděl na ty otázky! Chtěl bych znát váš názor. pokud by platila cigiho teorie o tom, že design B-Uhren se může obecně používat dle libosti (on se totiž tak používá a nikdo kvůli tomu nešílí) protože design vzešel ze standardu daného zákazníkem a naopak design ala Radiomir 1936 vzešel z opačného postupu kopírovat nelze můžeme se pomocí analogie dostat k zajímavým zjištěním. B)

 

Například Mercedes G, ta slavná hranatá mrcha ve které jezdí občas Papež a nebo pravidelně Bankovní policie ČNB, se může volně kopírovat a Číňani mají volnou ruku, protože tento design vznikl na základě poptávky a parametrů německé armády (a v tendru nakonec bylo několik aut, několika výrobců a vozy byly v zásadě dost podobné - hranaté, vysoké piksly :) ) . Vznikl tedy stejným způsobem jako původní B-Uhren. Hodinky si byly sice více podobné než auta, ale to je logické, je zde vícero proměnných ...

Zatím co v automobilismu, a hlavně v tom fanouškovském, se často používané stavebnice, které ze současného modelu nicmoc auta vyrobí třeba dnes již nevyráběné sportovní auto, stávají vlastně fejkem. A přitom Číňany vyrobený Mercedes G by jistojistě byl odsouzen (btw: ty k...y vyrábějí například fejk BMW X5) tak ono "pčekytování" Fordu Siera na Stratos se bere... (samozřejmě nesmíte to chtít pak prodávat jako ten Stratos!)

 

Protože kdyby jste to chtěli prodat jako Stratos, tak je to to samé jako čínské Paneraiky...

 

cigi, zajímá mně na to tvůj názor, v minulém příspěvku jsem se na něco ptal, teď to rozvíjím... tak šup, argumenty do mně :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čo sme to na akom fóre? Všetci sa tu zaujímame o hodinky. Keď z čista-jasna príde firma, ktorá sa chce priživiť na úspechu inej tým že ju začne napodobňovať, tak je zbytočné riešiť či v roku 1936 niekto vyrábal súdkovité púzdro.

Sú to príživníci na úspechu, ktorý dosiahol Panerai. Zaujímaví sú len preto, lebo sú lacní. Tú ťažkú a riskantnú cestičku k úspechu im už totiž vyšlapal niekto iný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Archivováno

Toto téma je nyní archivováno, a proto není možné odpovídat na toto téma.


×
×
  • Vytvořit...