Přejít na obsah

MM300 Bezel insert - vložka lunety


Dantechno

Doporučené příspěvky

Zdar borci,

sháním vložku do lunety pro MM300 tj. SBDX001 / SBDX017 - to by asi nebylo nic noveho ale... Podařilo se mi zřejmě sehnat někoho, kdo by ji byl schopen jako aftermarket vyrobit. A byla by keramicka s lumi stupnicí. Ted jde o to splašit nějaký vzorek podle kterého to vyrobit. Tzn. vložku libovolně poškrábanou...

pokud by jste měli doma - nebo o někom věděli, ozvětě se prosím.... pomůžete spoustě majitelů těchto hodinek.

 

Dikes Dan

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U 001 100% a u 017 téměř taktéž, nicméně na ruce je nemám. Ale ty modely jsou dvojčata, takže taktéž jistota. Kdysi tu bylo dlouhé říkání o kultovním modelu 001 a tam i byla popsána výroba povrchu lunety, resp lasserem vytvářených indexů.

Tudy prostě, bohužel, cesta nevede.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, tak proto to je tak drahe ...  A to mi nebyli schopni rict ani po dvou navstevach koscomu...  Ale stejne se mi to nezda - jsi si 100%  jisty?

Je to z jednoho kusu.

Drahé to nebylo, dokud v Seiko někomu řádně nejeblo a ze 2 to zdražil na 10

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, ta informace, ze to stoji deset, je ověřená primo u Seika? Já ji totiž poptaval asi rok a pul zpět v ČR a furt se me snažili přesvědčit, ze jsou to dva kusy (luneta a vložka), nenechali si to vysvětlit. Paní mi tvrdila, ze takhle ji odepsali primo z Japonska, což je mi divný...

Upraveno uživatelem villain83
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, ta informace, ze to stoji deset, je ověřená primo u Seika? Já ji totiž poptaval asi rok a pul zpět a furt se me snažili přesvědčit, ze jsou to dva kusy (luneta a vložka), nenechali si to vysvětlit. Paní mi tvrdila, ze takhle ji odepsali primo z Japonska, což je mi divný...

Ano, stojí +- 10. Kamil B ji kupoval zhruba za dva až tři, já už za 8 a teď to leze uplně do háje.

Posloupnost roků je asi 2013-2015 a současnost, nepletu-li se Kamile?

V servisu jsi narazil na .xxxxxxxxx.... ne zrovna dobře informovanou paní.., čísla náhradních dílů tu jsou taktéž k dohledání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co zkusit bastlení? Tedy vzít nějakou odepsanou lunetu, do ní nechat udělat vybrání pro vložku a tu pak nechat vyrobit? No je to čuňárna, ale tahle cenová politika si o nějakej aftermarket vážně koleduje. Rád od někoho odkoupím odrbanou lunetu na experiment.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

otázkou je čemu říkáš do Seika :)

Já psal 11.4. 2017 do Koscom servis i do Altro kde jsem ji kupoval za +- 2000 (fakturu jsem tu někam dával)

Altro neodpovědělo.

a Koscom napsal:

 

Dobrý den, tento díl se již přestal vyrábět/poslední cena 2840,-Kč/, Seiko nabízí alternativu z modelu SBDX 017, ta ale stojí 9020,-Kč, díl 86015717-dostupnost cca 07-08/2017.

Objednání je možné jen oproti záloze.


S pozdravem

 

Tomáš Holec ? vedoucí prodejny| KOSCOM HODINKY s.r.o. www.koscom.cz | +420 603 24 99 05 | +420 224 826 966  | Na Poříčí 30 Praha 1 ? 110 06   | holec@koscom.cz


 

 

 

Ta levná luneta měla označení 8601 5719

Ta s tou inovovanou cenou      8601 5717

 

https://www.google.cz/search?q=8601+5717&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&ei=mkFbWbKKAuWAX9XfsrAC#q=seiko+86015717

 

Je to skutečně jeden kus, možná to vyrábí ze dvou ale je to jedna nerozebiratelná jedna věc.

Upraveno uživatelem kamilb
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem přesvědčenej, že ňáký ty šrámy toolovejm hodinkám sluší. Ale tohle není ten případ, ta poslední fotka to jasně dokazuje. Neumím si představit tohle nosit. Holt MM už jsou moc leštěnkovitý, jako třeba POčka. Tady je tuna makro záběrů, vypichuje se tu dokonalost zpracování detailu a pak totok? Třeba teď se ve mně perou ty polárky, ty bych naopak dodrbal s chutí, tam mi to pasuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co zkusit bastlení? Tedy vzít nějakou odepsanou lunetu, do ní nechat udělat vybrání pro vložku a tu pak nechat vyrobit? No je to čuňárna, ale tahle cenová politika si o nějakej aftermarket vážně koleduje. Rád od někoho odkoupím odrbanou lunetu na experiment.

Ja to chapu tak, ze je to cele ocelove a akorát opatlane barvou... Tam zadne vybrani nevyrobis... to spis tu starou pretrit :-) steteckem.. :-)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:eek: se mi skoro zastavilo srdce.. já jsem duše citlivá na takové krutosti!

 

Blackout byl, srdce se naštěstí nezastavilo. Rány se zhojily a jede se dál  

Jsou to festovní tooly ,nedám na ně dopustit. Ustály to v pohodě, nic co by nešlo rozleštit   :)

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem přesvědčenej, že ňáký ty šrámy toolovejm hodinkám sluší. Ale tohle není ten případ, ta poslední fotka to jasně dokazuje. Neumím si představit tohle nosit. Holt MM už jsou moc leštěnkovitý, jako třeba POčka. Tady je tuna makro záběrů, vypichuje se tu dokonalost zpracování detailu a pak totok? Třeba teď se ve mně perou ty polárky, ty bych naopak dodrbal s chutí, tam mi to pasuje.

A myslis si, ze polarkam by takovej zarez slusel? Kdyz uz se projedes po betonu, tak je uplne fuk z jakyho materialu ta luneta je
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...