Přejít na obsah

Rolex Datejust 116200


Doporučené příspěvky

Vzhledem k tomu, ze jsem nasel mozna definitivni hodinky, rozhodnul jsem se jim zalozit vlakno i s pribehem jejich ziskani a postupne se mnou budou prozivatradosti i strasti zivota obycejneho chronomagora.

 

Byl uplny zacatek cervence a blizilo se magicke datum 7.7.2017 kdy jsem se chystal se svoji nastavajici zenou vstoupit do svazku manzelskeho, ale porad mi hlavou vrtalo, ze neco neni pripraveno. Dovolena schvalena, oblek pripraveny k obleceni, saty nevesty v poradku ukryty pred zraky zenicha, misto, hostina i vse ostatni zarizeno, kvetiny objednany a potvrzeno, ze budou v predvecer svatby pripraveny, takze co mi to vrta hlavou, co se mi nezda..? Premyslel jsem opravdu urputne a rikal si jestli to neni jen predsvatebni nervozita, nebo nervozita z toho, ze mam konecne dovolenou a muzu vypnout. Ale to nebylo ono. No nic, koukneme se na televizi nebo si pohrajeme s mym krasnym sestimesicnim synem. Pozdeji u televize kdyz jsem zcela vyjimecne nastartoval chronomag mi to doslo - hodinky!!! Prece se nebudu zenit v Explorerech polarkach na nytovanem Oyster tahu, vzdyt ty hodinky k obleku nejsou zdaleka idealni a bylo to tady.. posledni dny, hodiny, minuty a vzeriny do svatby a ja mam problem - nemam co na sebe! No nic, nezbyvalo nez se svezt na vlne totalniho mentalniho trustu a premyslet jak z teto situace ven. Muzu si koupit novy Breitlingy, Omegy.. no jo, ale proc by mi mely vydrzet? Brajtli jsem mel asi 70 kousku a zadny nezustaly, Omegy tak 35 kousku z toho 12x Bondovky a taky nic - nene, tudy cesta nepovede. Muzu vzit IWC, Zenithy, PAMy - rikam si proc, asi je vlastne ani nechci i kdyz uz jsem si vyzkousel, ze to jsou super hodinky. Nemusim mit nic - no to je taky reseni, ale to uz si rovnou muzu vzit ty polarky, ktery nechci.. to taky neni reseni. Uz to mam Cartier - kdyz jsme v Parizske kupovali u pana Hory v Cartieru Trinity prstynky, tak jsem si zkousel Calibre de Cartier 38mm a byly skvely - k saku a kosili co ted nosim celkem casto by sedly jsko ulity, jen k roztrhanym jeansum by to nebylo uplne ono, ale Cartier to zkousne - ale cca 180, ktere za ne chteji v butiku se mi nelibi - jasne motivace je prodat by bylo minimalni, protoze bych na nich prodelal majlant, ale porad je to dost. Koukneme se na chrono24 a uvidime jedtli s tou cenou jde neco delat - mame malo casu, necely tyden = v uvahu nepripada posta, ale potrebuju si pro ne nekam dojet - Nemecko, Rakousko? S trochou sebezapreni by se asi snesla i Italie, Belgie, Nizozemi, Francie.. a je to tady, v Nemecku je umime za 125, to je fer, s tim umim zit, navic jsou nove - pecka! Ale nejsou skladem a budou za 5-10 dni hmmm.. tak to jsem pekne v p*deli, protoze tou dobou se uz zenim a ze svatby si asi na 1000km neodfrknu pro hodinky a olala jsem zpatky. Tak jsme zase na zacatku. A pak me osviti kouzelna zar a rika " R o o o o o l e x " by mohlo byt reseni. No vida, to je fakt, takovy Rolady by sly - mel jsem zatim jen bicolor Oyster Qartzy od sibire a ty mi bylo lito nosit, protoze byly v krasnem dtavu a tak jsem je prodal, pak jsem koupil Red Grape OP, ty vystridaly Explorer I 39mm, ktere mely byt definitivni, ale breitle od Jarka to cely zmenily a navic jim chybelo datum.. pak jsem se zase spojil se sibirem a pokoupil polarky, ale ty nejsou svatebni.. Jiz drahnou dobu uvazuju o tom, ze bych si koupil GMT IIc, nebo NoDate Suby, ale asi me uplne nebere nafoukle pouzdro u keramik (chvili se mi to libi neskutecne a chvili vubec). Potom teda co? Libi se ki Day Date a moc, ale nemam penize = tohle neklapne, ono to zlato a platina neco stoji. No a pak to prislo, vzdyt ja uz leta chci koupit Datejusty, tricetsestky protoze jsou fakt pohodlny. A bylo to. Ale jaky? Bily, stribrny, modry, cerny? Na oysteru, nebo jubilee? S flutted nebo klasickou lunetou? Novy nebo jety? A dalsi otazky.. Tak jsem mrknul na chrono24 a hledal - uz mam pouze 3 dny a vzdy pres noc musim byt doma = asi mame pouze Nemecko nebo Rakousko, 20 hodin na jih Italie asi nepojedu kdyz musim byt vecer doma. A je to tady mame krasny 2011 Bily DJ36 v komplet baleni v Bremach v risi. Bremy, Bremy - to uz jsem nekdy slysel, to asi nebude v okoli Drazdan. Jooo, tady, krasnych 669 km a 6 hodin cesty - to chces! Slovo dalo slovo a plan byl na ceste - ja s Maruskou a vybornym kamaradem se vydame na trip citajici minimalne 1300 km na otocku, pro jistotu vezmu sluzebni auto at to musim odridit cely sam. Mame domluvi 5.7.2017 ve 3:30 vyrazime z Basilejskeho namesti vstric Bremam, okolo desaty i se snidani tam budem a pak se vydame do Bremerhavenu k mori, je to navic 60km a kdyz uz jsme tady, tak by byla skoda skoncit jenom ve meste. Je okolo desate a jsme na miste - super, cesta utikala a ani unava po 690 km neni tak hrozna - jedu si pro hodinky neasi. Zavolame a oznamime, ze jsme na miste "jasny super, vyzvednu je v bance a cca za 15 minut jsem u vas" to me nabilo pocitem stesti! Ale cas leti, polarky ukazuji, ze 15 minut uz uteklo, ale strejda hodinar nikde neni - to neva, asi se zdrzel v bance, pockame. Po pul hodine uz zacinambyt nervozni, ale ma draha rika, nerikal nahodou padesat minut? Kdo vi fifty nebo fifteen se asi da preslechnout, zvlast kdyz clovek vi co chce slyset. Tak pockame, hodina za nami a cekame na parkovisti mezi Lidlem, obchodem s chlastem a nejakym Pet centrem. No nic vic nez fifty jsem se asi nepreslechnul a je hodina za nami tak zavolame,.. crrrr "nic". Znovu crrrrrr "nic" pockame jeste chvilku a pak crrrrr "nic" No tak to jsem v p*deli, 690 km jizdy uplne k nicemu, to nechces! Tak dve hodiny na parkovisti jsou za nama, vyhlidky spatne, ale mame hlad, asi se pojedem podivat do centra, ma tam byt krasna radnice zapsana na seznam pamatek UNESCO a rytir Roland pred ni, ktery je zapsan tamtez - to zni jako plan, navic nekde pobliz musime ulovit neco k jidlu, mame hlad, ten mekac v 6 rano moc nezasytil. Pisu na chrono24 dotaz prodejci "Ujel jsem 700 km a cekal jsem 2 hodiny na parkovisti - super. Pokud chcete dokoncit obchod, volejte na xxx xxx xxx budu v centru na jidle". Tak jedem, centrum hezky, briska kruci. Najdeme restauraci, na namesti a krasnou = jdeme jist zavelim a sedneme si ke stolu. Objedname si PIMS a v tom zvoni telefon, vola nemecke cislo!!! "Hallo" ozve se a ja si rikam, minimalne si s nekym muzu povidat. Sorry jako, ne vazne, moc se omlouvam, mel jsem nehodu a zablokovalo me to skoro na 3 hodiny, kde bych vas nasel, dojedu cca za pul hodiny. To zni dobre, ale.. pockejte posledni ctvrt hodina byla tri hodiny, kolik znamena ta pulhodina ted? Ja bych jeste nekdy chtel jet domu. Ta pul hodka plati. Super, za 25 minut prichazi sympaticky lumbersexual s taskou adekvatnich rozmeru a po podani ruky vyndava zelenou krabici. Kecy, kecy, kecy zbylo mi asi 20% obeda kdyz dorazily hodinky, uz jsem nedojedl. Ale mel jsem dost energie a chuti na to vydat se k mori do Bremerhavenu, udelat par fotek, projit se po plazi a jet domu. A tak jsme taky udelali, k mori jsme dorazili za cca 45 min, udelali jsme par fotek, selficek, wristshotu a vydali se k mori, byl odliv. Prosli jsme se jilem az k vode, kousek sli po pobrezi, potom objevili nedostupny majak - a zdostupnili si ho pres cca dvoumetrovou zidku, udeali par selficek, nadychali si cerstveho vzduchu, uzili si prijemnou atmosferu a vydali se k autu na nadchazejicich 700 km domu. Dorazili jsme ve 23:30, ujeli 1.400 km, koupili jedny Rolady, uzili si jeden cely den v aute, 2 hodiny na parkovisti a cca hodinu a pul u more a stalo to za to! Vzhledem k tomu, ze s Honzickem se nechystame na svatebni cestu, tak jsme si uzili alespon tu predsvatebni.

 

To je vse, posilam par fotek, neverim, ze to nekdo docetl az sem a pokud jo, tak je blazen. Sem tam sem hodim nejaky fotky a mozna i nejake kratke pribehy :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 52
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...