Přejít na obsah

Orient Diver


Návštěvník Ondra

Doporučené příspěvky

  • po 3 týdnech...
Napadá mě taková teorie, točit ručičkama až přeskočí ukazatel dne jen jedenkrát, teda do půlky na ten druhý jazyk, a pak natoč ručičky nazpátek, pak by to mohlo dál přeskakovat v tom druhým jazyce...si myslím.

Máš naprostou pravdu. Tyto hodinky jsem od Ondry koupil před dvěma týdny. Včera jsem si byl vyzvednout starý Rakety u pana Strnada v Brně na Veveří. Tak jsem se tam na to ptal. Tam mně bylo řečeno, že to opravit neumí. Tak jsem to doma zkusil podle tvého návodu a pak už jsem jen čekal na ráno, co se na hodinkách objeví. No a je tam "TUE 26". Takže ode dneška už jenom angličtina :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
Tlacitko na pozici dve je prave na preklapeni dne v tydnu - tim zmenis jazyk. Musi fungovat, pokud ne, je neco spatne...

Nevite zda je prepinani jazyku rozsirena komplikace?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
Neznam pojem rozsirena komplikace, proc se ptas?

 

 

Nejspis jsem to napsal spatne. Nemyslel jsem "rozsirenou komplikaci" ale rozsirenou "komplikaci". I kdyz ted kdyz to ctu uz sam nevim. Myslel jsem jestli kdyz hodinky maji den v tydnu jestli je bezna funkce ze se da prepnou jazyk. Protoze si popravde nedovedu predstavit jak se tam ty datumove kotoucky poskladaji. Pokud to nekdo umel strucne popsat nebo sem hodit link, dekuju predem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A omlouvam se za svuj sloh a pravopis. Nejsem zvykly pouzivat diakritiku (blby zvyk z PDA vzdy bez lokalizace) a koukam ze nejsem zvykly ani pouzivat vsechny pismenka na klavesnici. Sem tam nejake vypadne. Me prispevky, uznavam, vypadaji hrozne. Snad se lepsi alespon obsah :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
přeskakuje to rovnou na zvolený jazyk ..... hodinky to poznají :)

 

Ještě drobnost: pokud jsem správně pozoroval Seiko (7S26), Miyotu i nějaké Orienty, přeskočí vždy "nezvolený" jazyk o půlnoci a drží tak do tří ráno, pak se překlopí na "zvolený" a ten zůstane od rána až do půlnoci. Takže ten "nezvolený" jazyk to úplně nepřeskakuje, ale hodí ho tam v době, kdy slušní lidé spí :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě drobnost: pokud jsem správně pozoroval Seiko (7S26), Miyotu i nějaké Orienty, přeskočí vždy "nezvolený" jazyk o půlnoci a drží tak do tří ráno, pak se překlopí na "zvolený" a ten zůstane od rána až do půlnoci. Takže ten "nezvolený" jazyk to úplně nepřeskakuje, ale hodí ho tam v době, kdy slušní lidé spí :P

Přesně tak. Nikdy jsem s tím jazykem neměl žádné problémy. Znamená to snad, že jsem slušný člověk? :) :D :lol:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Nemáte někdo prosím zkušenost s tahem na těchto Orientech (Blue Diver Mako)? Jde o to, že poslední (resp. první) článek u pouzdra je oproti zbytku článků z jakéhosi plechu. Skrz "očka" prochází stěžejka, na vrchní straně kopíruje tvar pouzdra, ze spodu drží na nožkách pouzdra jakýmisi packami. Souhra tohoto ne příliž šťastného technického řešení zapříčinila uvolnění pacek a následkem toho pak hnusné cinkání a rachtání při pohybu ruky, což mi drásá mé cholerické nervy! :grrr:

 

Nemáte s tím prosím někdo zkušenost, lépe nějaký grif, co s tím?? Samozřejmě jsem packy zkoušel různě přiohnout, stěžejku jsem vyndal, ohnul plech, zase nandal a je to totéž. Návště hodináře mě asi nemine, ale netuším, co s tím provede víc než totéž co já...

 

Díkec!

 

post-4097-1233008760.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem stejný problém a vyřešil jsem to následovně:

1.vyjmutí koncových článků.

2.ohnutí těch pérových pacek kulatými kleštěmi.

3.nasazení náramku zpět

4.dodatečné přitlačení už na hodinkách - tato operace přes kousek kůže,aby nedošlo k poškození(otlačení)koncového článku.

5.už nechrastí.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...