Přejít na obsah

SEW 2017: 20.-21.10.2017


Skopky-Sonny

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 52
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Byl jsem letos po třetí a myslím, že se akce pozvolna zlepšuje. Více značek, pokaždé mě překvapí něco zajímavého a většinou najdu i něco, co je pro mě nejen nové, ale zaujme mě to natolik, že to chci i koupit.

 

Tak např. Bell&Ross. Loni jsem byl na veletrhu nuceně jen asi hodinu, musel jsem rychle zmizet. O B&R jsem neměl valné mínění - divně vypadající pózerské hodinky. Stánek jsem úplně minul, ale na cestě ven jsem si vzal pro jistotu katalog. Pak když jsem jím doma listoval jsem tomu přišel na chuť a letos to byl jeden z hlavních cílů si konečně něco vyzkoušet. A teď nejen, že vím, že potřebuju nutně BR03, ale už jsem vybral i menší velikost manželce. Teď už je to jen otázka času :-)

 

Anebo Zenith. V pátek po obědě bohužel ještě nebylo jasno, jestli v Brně budou nové zásadní hodinky bez setrvačky. Nevíte někdo, zda tam nakonec dorazily? Ale nové Defy měřicí 1/100 sekundy mě dostaly do kolen, takový fičák na ciferníku jsem zatím fakt neviděl. Jen bych je chtěl spíš v klasičtějším pouzdře.

 

Byl jsem zvědavý, co předvede Omega s neuvěřitelně širokým portfóliem. Nakonec to bylo vše jen o Speedmasterech, ale úplně jsem se zamiloval do Spacemasterů Z-33, které jsem předtím totálně míjel, nechápu proč. Budu muset ty obskurnosti v katalogu Omegy víc prozkoumat, protože touha odlišovat se, je u mě kupodivu přednější než vlastnit klasický hesalit :-) Jen ta naprosto brutání výška pouzdra. To jsem opravdu ještě neviděl :-O

 

Velice se mi líbil stánek Hautlence, a to i když se mi nelíbí hranaté pouzdra. Ale zapálení sympatického majitele distributora One and Only, který nám předváděl všechny vzácné kousky za statisíce euro bylo parádní. Nejzábavnější hodinky z celého veletrhu nebyly vlastně vůbec hodinky, ale jen dětské bludiště z růžového zlata za tři sta klacků :-)

 

To samé u Armin Strom. Značka, o kreré vím, že existuje, ale ničím mě neoslovovala. No a po obsáhlé prezentaci kusů, které by člověk při pouhém průchodu kolem vitríny nikdy neviděl, musím říct, že chápu, proč si někdo jede koupit hodinky v řádech milionu korun do odlehlého Rychnova.

 

No a v neposlední řadě mě potěšilo pár kousků úplně nové značky Reservoir, že komplikace Jumping hour + retrográdní minutovka + rezerva tahu se dá udělat za tři tisíce euro. I když tou cenovkou asi ojedinělí nejsou.

 

Mé ženě se kromě božích dámských B&R a Lady Speedmasterů hodně líbily dámské Tutimy a mile mě překvapila, že po návštěvě Drážďan a Glasshütte vnímá ten koncentrovaný historický odkaz a chce něco z tamní produkce, právě kvůli tomu městu. Je na dobré cestě do pekel :-)))

 

V dalším postu bude ještě pár fotek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro mě a kolegu také vydařená akce. Ochotný personál a hezký prostor galerie. Přednáška IWC i Zenith (defy lab Masakr!) paráda. Potrvrzuji Mitakovo: týpek v Hautlence nejvíc v pohodě a nadšeně stále dokola ukazoval jak tam to retrograde přeskakuje na hodinkách za 5mega :D
Z čeho jsem byl příjemně překvapen byla značka Ball. Do té doby pro mě bez většího povšimnutí (fotky se Šebrlem, jedna z noha swiss mid-range...) ale týpek co nám je nadšeně prezentoval to měl fakt dobře zmáklý a hodinek měli na stánku asi nejvíce vše vystavovatelů. Maj velmi široký výběr od retro oblekovek až po extrémní potápky, vše s tritiem, líbivé a ceny zajímavé :)
S přibývajícím časem jsme se motali už jen kolem stánků s vínem, chivas regalem a postele v 1. patře a následný atak na brněnské kluby byl také zajimavý.
Přiští rok jedeme znovu.

 

ps. na smluveném srazu ve 22:35 nikdo mimo mě a 969 nebyl, syčáci!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně jak píše Jarda, osvětlení bylo bídné. Každopádně akce povedená, řekl bych lepší než než loni. Ja šel taky hlavně po Tudorech Heritage 41mm, jak píše Radim výše, a taky mě zklamal fakt, že tuto novinku neměli na tahu. Nicméně i tak mne okouzlily a potvrdil jsem si, že na OWG styl jsou to ty pravé :) 

 

Za sebe jsem nejvíc unešel ze Švýcarsko(české) značky Czapek. Znal jsem jejich příběh (obrození ze zapomenuté značky), znal jsem pana Xaviera. Ale to, že přijede on sám osobně, bude značku prezentovat a pak i sedět na stánku a bude otevřený diskuzi (sám jsem s ním strávil půl hodiny povídáním), to bylo skvělé. Ostatní značky byly zastoupeny Hanákem, Bechyněm a podobnými obchodníky. Tam to kouzlo okamžiku prostě není a ani být nemůže...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Co bych, ale nekterym vystavovatelum vytknul, bylo opravdu mizerne osvetleni jejich exponatu,

Tohle jde myslím za organizátory, kteří připravují veškerý servis.

 

Za sebe jsem nejvíc unešel ze Švýcarsko(české) značky Czapek. Znal jsem jejich příběh (obrození ze zapomenuté značky), znal jsem pana Xaviera. Ale to, že přijede on sám osobně, bude značku prezentovat a pak i sedět na stánku a bude otevřený diskuzi (sám jsem s ním strávil půl hodiny povídáním), to bylo skvělé. Ostatní značky byly zastoupeny Hanákem, Bechyněm a podobnými obchodníky. Tam to kouzlo okamžiku prostě není a ani být nemůže...

Xavier je super, naše povídání se vždy výrazně protáhla a člověku to přitom ani nepřišlo. Czapky mám rád, brzo by měly být v ČR ;)

 

 

SEW byl letos zase o kousek lepší, takže super. Akorát moje játra to nenesla úplně dobře... :) 

Furt jsem někde běhal, tak jsem s těmi, se kterými jsem se potkal, bohužel stihl prohodit jen pár slov. A mnoho dalších jsem minul. Příští rok by to chtělo napravit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeden kousek byl k osahání v rámci páteční přednášky Zenithu. Já jsem je nefotil, byl kolem nich docela nátřesk.

 

Na chronografu od Bell&Ross bylo vidět, jak krásně lze provézt klenutý safír, který byl tak podobný hesalitu na moonwatch. Tam by se Omega mohla inspirovat.

 


Anebo Zenith. V pátek po obědě bohužel ještě nebylo jasno, jestli v Brně budou nové zásadní hodinky bez setrvačky. Nevíte někdo, zda tam nakonec dorazily? Ale nové Defy měřicí 1/100 sekundy mě dostaly do kolen, takový fičák na ciferníku jsem zatím fakt neviděl. Jen bych je chtěl spíš v klasičtějším pouzdře.
 

post-41472-0-48268300-1508737155_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Lukyn77
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za mě taky povedená akce, byl jsem tam s rodinkou a myslím, že jsem poznal i jednoho člena (Chumpus). Chtěl jsem pokecat, ale zrovna byl v laufu, tak jsem nechtěl zdržovat, třeba bude příště nějaká příležitost a více času. Bylo to super, chtělo by to víc takových akcí v té naší malé "kotlině".  =)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...