Přejít na obsah

nooskiho hodinky


nooski

Doporučené příspěvky

Díky chlapiska!

 

Ještě nějaká makra:

 

Klasika do občanky:

7N0jpEa.jpg

 

Tady opět hrozně pomohla polarizace, která nechala sklo skoro zmizet a tak lépe vynikl cifr. Z těhlě úhlů se fotí hodně blbě a přitom krásně ukazuje hloubku hodinek.

JMAS7NV.jpg

 

Sice tu není napsáno Rolex, ale o to více je vidět odraz indexů a minutové stupnice.

GB9BnCD.jpg

 

Modrásci s krásným sunburstem

qmhrRFv.jpg

 

Omlouvám se za bordel na skle

pqsK0u2.jpg

 

No a z trochu jiného soudku. Pseudopotápky se musí vypořádat i s takovými nástrahami, jako je nedělní koupání čtyřnohé nespolupracující bestie :-)

7oUWpL2.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 524
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Doporučuju vyzkoušet efekt dvou polarizáků současně. Třeba svítit si na hodinky LCD displejem počítače (tam je polarizák taky). Vhodným natáčením hodinek a polarizáku na objektivu se dá docílit úplného odfiltrování skla s efektem výrazných ruček.

Upraveno uživatelem siwi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska nahodím pár foteček nového přírůstku do Seiko rodiny. Konkrétně se jedná o model SNZG13, na který mě přivedl pebe a tím mu děkuji. Variantu na látkovém řemenu jsem už před léty doporučil kolegovi z práce, který koukal po lepších hodinkách no a varianta na tahu a fotky pebeho způsobily, že jsem je taky potřeboval. Zatím strávily na ruce jen jeden den, za který ovšem stihly 55 km na kole cestou necestou, celý pracovní den, dvě sprchy atd. Na nějaké závěry je tedy brzo, ale dojem je pozitivní. Zatím jen narychlo pořízené cvaky.

 

Červená vteřinovka krásně oživuje celkovou monochromatičnost hodinek

PfE7SQQ.jpg

 

Na pseudopilotky je ciferník krásně členitý

wYvCHFR.jpg

 

I na tahu jim to sluší

hmCir8L.jpg

 

SEIKO 5 SPORTS

sXwGaIG.jpg

 

Jemně poskakující vteřinovka

9XcYT6J.jpg

 

Střídání brusu a lesku

CH19DY0.jpg

 

I pevná luneta je zpracována oběma metodami

lgOyV5Z.jpg

 

Číslice nesvítí a to je za mě zatím největší mínus

XlSmCqg.jpg

Upraveno uživatelem nooski
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

krásný fotky ;)

Hodinky jsou super, tooly jako blázen. Nic moc se na nich neleskne, takový utilitární design.

Číslice svítí na PVD modelu SNZG17

145f0b0b4d7bd6a3e9d40f226c24332d.jpg

 

v Koscomu jsou schopní ciferník objednat a vyměnit, zhruba za 1700Kč i s prací a tlakovkou ;)  už jsem to zjišťoval

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky siwi! Tmavý styl, ač vynucen okolnostmi, je už mi vlastní :-)

 

No a první postřehy z SNZG13. Jsou to prostě fajn hodinky :-) Díky nízké výšce jsou i přes svojí hmotnost na tahu velice pohodlné a absolvovaly se mnou už nějakou tu stovku kiláků v sedle kola, nástrahy kancldivingu a i záplavy dětských slin. Prostě tooly jak se patří! I přes hromadu věcí, které bych si dokázal představit jinak, se mi dostávají pod kůži. Hrubý brus pouzdra i tahu jim dávají ten správný užitkový vzhled a leštěné boky (ze kterých jsem měl upřímně strach) zase eleganci. Červená vteřinovka elegantně si to plující po ciferníku je zase tou správnou třešničkou na dortu. Černý datový věnec je decentní a přitom poskytuje všechny potřebné údaje, které zmatený a vyčerpaný novopečený otec potřebuje, aby se zorientoval v záplavě plín, řevu a nedostatkem spánku. No a upřímně teď z hlavy ani nevím, jestli nestály méně, než SNXS79 díky absenci nenažraných čertů. Sice jsem si už myslel, že ten státní institut pochybných služeb hodinky ztratil, ale nakonec má pohádka šťastný konec a já se můžu radovat ze suprovních hodinek za neuvěřitelně rozumné groše. Ještě jednou děkuji pebemu za inspiraci - tyhle pětky vážně stojí za to!

 

No a opět těch pár slov (větší shrnutí si nechávám na více času a delší zkušenost) doplním několika na rychlo pořízenými obrázky.

 

Ležíc

RhdNGsF.jpg

 

Makro přeplácaného cofru

3WzotGr.jpg

 

Červený vějíř

6b82YTz.jpg

 

Datové okénko s červenou nedělí

Iq5MAjl.jpg

 

Černobílá fotka na černém talíři

Iptq8om.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska jsem měl po dloooouhé době alespoň hodinku volného času a tak jsem se vrhl na focení. Kromě jiných hodinek jsem se nechal inspirovat siwim a jeho posledníma fotkama pětek a tak jsem se snažil trošku jeho styl napodobit a vznikly tak následující siwiovky  :photo:

 

Vyložená kopírka siwiho stylu

XoHyS7Z.jpg

 

Datumovka

Tlni4De.jpg

 

SEIKO 5

epceNFG.jpg

 

Kopírka 2

BnHbvI3.jpg

 

Zbylé výtvory si nechám na jindy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmmm, to jsou ale moc krásné siwiovky  :clap: Mnohem lepší než originál. Perfektně na nich vystupují kontury lomu ruček, indexů i pětky. Je vidět taky struktura ciferníku, což se mi na mých fotkách zatím nepodařilo. Ale neházím flintu do žita. I já jsem se nechal inspirovat tebou a pořídil si makrokroužky :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

siwi: díky za slova chvály, od Tebe vždy potěší :-) makrokroužky jsou jedna z nejlepších investic do focení hodinek. Dal bych to na úroveň pořádného stativu a těsně před polarizační filtr. Herdek jen za tyhle cypoviny by byly pěkné Seiko pětky - pořád mi chybí nějaké pořádné pepsiny... SKX009, SNZF15 nebo dokonce Padi Samuraje?

 

Každopádně ze stejného focení jsou i tyhle želvy. Hliníková luneta umí vykouzlit pěkné efekty:

 

 

wAkVEVq.jpg

 

5psuEUR.jpg

 

ZTKh7pI.jpg

 

Dlouho jsem želvy nefotil a nějaký čas si i poležely v hodinkovnici, ale velkou část týdne teď byly na ruce a jsou na origo gumě příjemně pohodlné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...