Přejít na obsah

Garmin Fenix 3 vs Fenix 5 vs Suunto


blam

Doporučené příspěvky

Zdravim,

 

mohl bych poprosit o radu/y s vybereme mezi Fenix 3 vs Fenix 5 a Suunto Spartan Sport HR?

 

Shanim nejaky postrehy od uzivatelu. Rad bych uz s vestavenym mericem tepu. Cenove do 15 000 Kc nakupuji bez DPH na alze.

 

Fenix 3 jsem mel drive a nebyly spatne jen byly malinko vetsi a napr v zime se hur vesly do rukavu.

 

Suunta mam prave doma presneji Ambit3 Vertical a musim priznat, ze nejsou spatne. Aplikace na mobilu funguje spolehlive a i hodinky relativne vyhovuji.

 

Fenix 5 me lakaji pac jsou mensi a jsou asi nejpovedenejsi.

 

Hodinky budu vyuzivat na vse, sport, vyslapy, prace. U HR verzi me laka 24 hodinove sledovani tepu.

 

Recenze mam nactene.

 

Spise me jde o uzivatelske zkusenosti. Ruku mam 19cm tak je snesu v pohode.

 

Diky za reakce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 41
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ještě bych zkusil garmin forerunner 935, jsou to funkčně F5, ale lehčí a nižší, navíc mají WIFI. Měl jsem F3 velké , těžké, F5 už lepší, ale 935 paráda. Zaskoč do Garminu a vyzkoušej, ty černé se zeleným páskem jsou super. Dají se jednoduše předělat na zacvakávací pásky.

post-14379-0-05381600-1501353095_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fenix 3 - měl jsem je 3x. Jsou super, ale už bych je koupil jen a pouze z druhé ruky. Pro běžného člověka i aktivního sportovce (čti - sport minimálně 3x týdně) jsou super, nic mi na nich nechybělo. Jako motivační a částečně buzerační sporttester to fungovalo na 1.. Baterka vydržela při aktivním použití bez GPS i 6 dnů, s GPS podle použití cca den a půl. S jejich app jsem byl spokojen, pro mě obrovský bonus byl monitoring spánku. Celkově spokojenost. Ale pro mě, jakož hodináře, který toho bez hodinek moc nenachodí, jsem vždy dojel na to, že jsem potřeboval náramkové hodinky, což byl vždycky důvod k jejich prodeji, nosit jen Garmin mě neuspokojilo a nosit Garmin + něco k tomu, tak to by člověk vypadal, jako debil, takže proto šly vždycky o dům dále. Jinak vynikající záležitost, aspoň z mého pohledu. Ostatní uvedené jsem neměl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám Fenix 5, přešel jsem z automatu a nemůžu si stěžovat. Výdrž dobrá, při sportu 5-6 hodin týdně vydržej i ten tejden bez nabití. Na nouzovku jen jako hodinky bez notifikací a GPS daj i 14 dnů. Quick Fit řemínek je super věc. Jako problém vidím vejšku, zima a dlouhý rukávy budou asi občas trochu boj.

 

Váhal jsem nad verzí se safírem, nakonec jsem dal bez, dokoupil folii a taky se to dá. Stejně asi dřív drbnu lunetu než sklo.

 

FR935 je sice funkčně stejnej, ale Fenixy vypadaj víc jako hodinky, 935 je vzhledově sport tester.

 

EDIT: jsem z HK, můžu předvíst i na živo.

Upraveno uživatelem Paw
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

935 vypadaji dobre. Pujdu je zitra zkusit do Garminu v Hradci. Jen maji memsi WR, ale jeste to je v pohode. Nevim jak by zvladaly plavani. Paw diky za nabidku. Pripadne se ozvu.

 

Me prijde rozumove vzit Fenix 3 se safirem a vestavenou optikou a prikoupit ten lepsi HR pas. Fenix 5 jsou drahe a se safirem vubec. Folie je taky reseni.

 

Jeste by me zajimalo par informaci od uzivatelu Suunt. Za me maji lepsi nastavovani hodinek. Jen to jsou tak trochu puky na ruce.

 

Vsem diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Garmin F5 teď nosím bez přestávky na ruce posledních 14 dní. Každý den cca 45-60min aktivní GPS (běh, kolo) a celý den připojené k telefonu na notifikace (s iPhonem).  Po 8 dnech mají cca 20% baterky. Za celou dobu žádný problém - dělají, co mají.

 

HR funguje celkem dobře, ale přijde mi, že pomalu reaguje na rychlé změny (prudce vyjedu na kole kratší kopec a podle hodinek jsem v pohodě, tepovka naroste až po chvilce). Při běhu ale naprostá spokojenost - není potřeba pás.

 

Líbí se mi možnost přízpůsobit si jednotlivé obrazovky, tzn. hlavní s časem (ke stažení je hromada variant), uspořádat si pořadí tzv. widgetů (např. notifikace, HR, kompas). Přizpůsobit, případně stáhnout zcela nové jdou i obrazovky pro jednotlivé sporty. Podle recenzí jsem měl pocit, že tyhle možností přizpůsobení jsou u Suunta omezenější.

 

Na 935 jsem taky koukal, ale F5 se mi líbili víc a WIFI je IMHO zbytečná. F3 jsou na mě už moc velký.

Mám cca 17,5cm zápěstí a F5 je v pohodě. F3 na mé ruce vypadají jak budík na řemínku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Garmin F5 teď nosím bez přestávky na ruce posledních 14 dní. Každý den cca 45-60min aktivní GPS (běh, kolo) a celý den připojené k telefonu na notifikace (s iPhonem). Po 8 dnech mají cca 20% baterky. Za celou dobu žádný problém - dělají, co mají.

 

HR funguje celkem dobře, ale přijde mi, že pomalu reaguje na rychlé změny (prudce vyjedu na kole kratší kopec a podle hodinek jsem v pohodě, tepovka naroste až po chvilce). Při běhu ale naprostá spokojenost - není potřeba pás.

 

Líbí se mi možnost přízpůsobit si jednotlivé obrazovky, tzn. hlavní s časem (ke stažení je hromada variant), uspořádat si pořadí tzv. widgetů (např. notifikace, HR, kompas). Přizpůsobit, případně stáhnout zcela nové jdou i obrazovky pro jednotlivé sporty. Podle recenzí jsem měl pocit, že tyhle možností přizpůsobení jsou u Suunta omezenější.

 

Na 935 jsem taky koukal, ale F5 se mi líbili víc a WIFI je IMHO zbytečná. F3 jsou na mě už moc velký.

Mám cca 17,5cm zápěstí a F5 je v pohodě. F3 na mé ruce vypadají jak budík na řemínku...

Wifi bych imho tak nezatracoval, prijdes domu a o nic se nestaras. Hodinky davas jen nabit, vse jinak probiha na pozadi. Pravda je, ze nepouzivam BT a notifikace na mobilu, takze nevim, co vse se pres BT synchronizuje a stahuje. Novy fw ale asi ne.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

935 vypadaji dobre. Pujdu je zitra zkusit do Garminu v Hradci. Jen maji memsi WR, ale jeste to je v pohode. Nevim jak by zvladaly plavani. Paw diky za nabidku. Pripadne se ozvu.

 

Me prijde rozumove vzit Fenix 3 se safirem a vestavenou optikou a prikoupit ten lepsi HR pas. Fenix 5 jsou drahe a se safirem vubec. Folie je taky reseni.

 

Jeste by me zajimalo par informaci od uzivatelu Suunt. Za me maji lepsi nastavovani hodinek. Jen to jsou tak trochu puky na ruce.

 

Vsem diky

Mám F3 safír (no HR). Před tím jsem měl Suunto Ambit 3 Run a jejich nastavovaní hodinek přes web mi naopak absolutně nevyhovovalo. V hodinkách nebylo možno nastavit nic navíc vždy jen a pouze tři datová pole. Garmin je v tomhle IMHO lepší, variabilnější.

V zimě nosím hodinky na bundě, takže mi maximálě vyhovuje NO HR verze.

To jako že F5 nemají Wifi? Proč? To je jednoznačně krok zpět. Já sycnhronizuju jen přes WiFi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja chci HR verzi aby mi to sledovalo tep i v prubehu dne. Co jsem dohledal tak Fenix 5S/5/5x maji wifi jen safir verze.

 

Dneska jsem byl zkusit Fenix 5 a 5x. 5x je pocitove jako F3. 935 bohuzel nemeli, ale videl jsem je na par lidech a vypadaji povedene.

 

Dam tomu par dni a neco vyberu.

 

Se Suuntem mas pravdu tri radky jsou opravdu malo. Pak se clovek uklika.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

FW se přes BT nesynchronizuje, ale jinak asi všechno. Stačí mít hodinky v dosahu telefonu a není potřeba nic řešit. WiFi je určitě fajn, ale neviděl bych to jako klíčovou vlastnost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kamarád má F3 s Wifi a rozmlouval mně to - dosah naprd, problémy s připojováním ... Fakt bych to neviděl jako klíčovou podmínku. Lákal mě akorát ten safír, ale dávat za něj o třetinu navíc (kvůli barvě hodinek) se mně nechtělo. F5x jsou velikostně stejně velký jako F3, tam se není co divit, že ti přijdou stejný :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kamarád má F3 s Wifi a rozmlouval mně to - dosah naprd, problémy s připojováním ...

Já mám F3 s telefonem spojený jen vyjímečně. Posledně mi zamrzl display.

Naproti tomu wifi je u mě naprosto bez problíémů. Přijdu domů sesynchronizuju a je to.

Ale jak praví klasik. Bude to na vkusu každého soudruha. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj vsem, rad bych pozadal o radu. Zkusil jsem to sice i primo u garminu, ale uvidime, jestli se dockam odpovedi.

 

Mam Fenixe 5x. Presel jsem na ne z Ambit 3 Peak Spaphire HR. Byl jsem s nimi spokojen, ale naskytla se mi moznost vyhodne koupe, navic ambitum skoncila zaruka, tak prisla zmena. Mam je druhy den, zatim spise poznavam cely system. Garminy jsem jeste nemel. Jedna vec se mi vsak nelibi vubec, pripojeni pres wifi.

 

Ani nerikam ze to nejak extremne potrebuju, ale u tak drahych hodinek ocekavam bezproblemovou funkcnost. Zvlast s ohledem na problem, ktery vypada maji casto uz F3. At nekdo rikal jak je suunto horsi, spatne....vse mi ohledne parovani, spojeni, synchro slapalo jak melo.

 

Mam win 10 home 64b, router asus RT-AC1200G+ a problem i se SW garmin express. Co se tyce hodinek, napisou jen hlasku ze nevidi zadnou znamou wifi sit. SW Garmin express sice tu sit vidi, ale pokud ji chci pridat, kliknu na ni a SW se s chybovou hlaskou zavre. Zadna jina moznost neni, vzdy to skonci padem softwaru.

 

Jedina moznost a tak to urcite neni pouzitelne byla, pokud router nastavim tak aby wifi byla otevrena nezabezpecena. Za tohoto stavu uz je pro hodinky sit viditelna a prenos dat bezdratove probehne uspesne. Hned jak nastavim WPA2,  ktere bezne nastavene mam, pristup konci. Garmin express opet pada a hodiny nic nevidi. Nemate nekdo k tomuto nejaky komentar, radu, tip, navod. Procital jsem ruzne zahranicni diskuze, nenasel jsem nic, co by pro me fungovalo. Priznam se, ze me to dost stve. Takova malickost, ale je to hrozny.

 

Beznazvu.png

Upraveno uživatelem jartoo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja chci HR verzi aby mi to sledovalo tep i v prubehu dne. Co jsem dohledal tak Fenix 5S/5/5x maji wifi jen safir verze.

 

Dneska jsem byl zkusit Fenix 5 a 5x. 5x je pocitove jako F3. 935 bohuzel nemeli, ale videl jsem je na par lidech a vypadaji povedene.

 

Dam tomu par dni a neco vyberu.

 

Se Suuntem mas pravdu tri radky jsou opravdu malo. Pak se clovek uklika.

Tak jak to dopadlo? Už si něco vybral? Řeším právě úplně stejné dilema a nemůžu se pohnout z místa. O malinko vedou F5, pak Spartan Ultra....
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jak to dopadlo? Už si něco vybral? Řeším právě úplně stejné dilema a nemůžu se pohnout z místa. O malinko vedou F5, pak Spartan Ultra....

Zatim jsem rozhodnuty pro Garminy 935. Jak je budou mit u Alzy a prodam M400 a Ambit3 jdu do nich. Za me maji Garminy navrch.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyz ja bych tyto hodinky chtel nosit jako hlavni do komba k automatum, ale nevim jestli to zvladnou. Praci, volny cas, vylety atd. Kdyz koukam ma Gecka co jsem asi 5 let nosil nepretrzite jako bych rad tyto nove byly by asi hodne dorasovane.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...