Přejít na obsah

Omega 1930?


jason007

Doporučené příspěvky

Ahoj,

dostal jsem od tety tyto hodinky. Jsou pry po jejim tatinkovi. Moc si toho vazim, ale asi je nosit nebudu. Dival jsem se sem  http://www.watchfinder.co.uk/serial-numbers* Dle v.c. by to mel byt rok 1930. Nemylim se?

Nevim jak dlouho nekde lezely, ale jen jsem je natahl a bezi presne. Mam je nechat vycistit nebo neco? Nejspise poputuji do krabice kde jsou uz podobne darky od pribuznych.

Dekuji vsem za radu, J.

post-58516-0-72274300-1501489460_thumb.jpg

post-58516-0-76074700-1501489465_thumb.jpg

Upraveno uživatelem jason007
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj

Ak Ta zaujima financna dostupnost takych hodiniek, mozem poskytnut informacie ktore mam zo zapisnika stareho otca jedneho priatela.

Bol byvaly legionar a pracoval na drahe ako vyhybkar, cize statny zamestnanec ako cetnik.

Podla jeho zaznamov si kupil vreckove hodinky Omega v roku 1926 v Pezinku za 260 Kc. Boli to v podstate rovnake hodinky v niklovom puzdre s kalibrom 19´´´ LB (zachovali sa, sam som ich mal v ruke . Podla vyrobneho cisla, stroj bol z roku 1923 a puzdro 1925)

Pre porovnanie, jeho mzda v mesiaci ked si hodinky kupil bola 901 Kc a 97 hal. a o mesiac neskor spolu s nejakou odmenou o vyske 260 Kc dostal 1621 Kc.

Z dalsich zapiskov,   "boty"  kupil  za 200 Kc a "bluzu" za 150 Kc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...