Přejít na obsah

Reprezentativnost digitálek


Naith

Doporučené příspěvky

Dobrý den, už několikrát jsem se pozastavil nad tím, proč digitální hodinky vzbuzují takový despekt. Je pravda, že pokud se podívám po obchodech, tak provedení není dnes už nic moc. Bohužel po 12 letech mi částečně dosloužily digitální hodinky CASIO VDB 100 a musím je nahradit. Chtěl bych dobře vypadající čistě digitální hodinky třeba i za 8 000,-. Moje požadavky ovšem udělaly bezradnými pár prodavačů v hodinářství. Když pominu, že funkčně se na mé původní nedostaly už žádné, tak co se týče estetiky tak pouze kombinované. Pokud šlo o čistě digitální, tak to jsou buď levné a ne dobře zpracované plastové, nebo podivně vypadající výrobky podobné G SHOCK.Nevíte náhodou, jestli někdo nevyrábí digitálky na úrovni (nemyslím úlety typu binární, sloupcové a pod.)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 52
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ono to je někdy těžké, znám pár lidí, kteří jsou na digitální zobrazení zvyklí, a mají digitálky proto, že se jim ten čas odečítá lépe. A řeší ten stejný problém, že nabídka digitálních hodinek na trhu je opravdu strašná, co se týče designu a zpracování.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukněte na

http://nooka.com/

- hezké spíše modní hodinky. Pěkné na nich je, že přestože jsou digitální čas na nich poznáte jako na ručičkových

 

http://www.gizmodo.com/gadgets/gadgets/sei...atch-158215.php

- todle je už trochu divočina, ale zajímavost jim nelze upřít

 

http://www.ventura.ch

- ti mají více digitálek a vypadají velmi slušně

 

ještě se podívám do starších bookmarků jestli nevylovím další ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo málem bych zapomněl RADO dělá (nebo dělal) i modely s displayem. Měli pěkný model, kdy display šel vypnout a nebyl vůbec vidět, pak hodinky vypadaly jen jako ručičkové (všechny funkce se ovládaly jen korunkou). Ale ne každému jsou RADO po chuti ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukám, že na tom Ventura serveru maj motto: "jediné mechanické digitálky", ale všechno to má LCD "displej" - tak to se mi nějak nezdá, to zřejmě používaj ten "mechanickej" princip dobíjení alá "Kinetic" - byl jsem línej tam o tom dál hledat nějaký detaily - já si osobně pod pojmem "mechanický digitálky" představuju spíš to, co vyfotil ve vedlejším vláknu "juk"

http://forum.chronomag.cz/viewtopic.php?id=1076

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Seiko stále experimentuje s různými průniky mezi digi a klasickou machanikou. Kinetic jsou jedním z více výsledků jejich snažení. Osobně se mi nejvíce líbí jejich SpringDrive technologie ... zvláště ta plynule se pohybující sekundovka to je nádhera. Navíc jsou velmi přesné (díky vestavěnému elektronickému čudýlku) ... ale při tom všem když je otočíte tak přes průhledné spodní víko vidíte jak se kolečka pěkně snaží ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, jako milovníci hodinek už jsme přeci v cenách zvyklí na ledacos...

 

Jo málem bych zapomněl RADO dělá (nebo dělal) i modely s displayem. Měli pěkný model, kdy display šel vypnout a nebyl vůbec vidět, pak hodinky vypadaly jen jako ručičkové (všechny funkce se ovládaly jen korunkou). Ale ne každému jsou RADO po chuti ...

mě je ten kombinovanej systém (ručičky/displej) pro praktický a sportovní použití celkem sympatickej. Sám jsem si teď na jaře při svých toulkách na zahraniční dovolené pořídil "digitálně-analogovej" TH F1 Chronotimer, taky se dá úplně vypnout displej, též se vše ovládá pouze korunkou a maji tradiční 200m vodotěsnost.

Vypadá to jako na druhém obrázku.

 

Akorát se mi zdála proti logicky jednoduchýmu ciferníku příliš těma číslama přeplácaná ta luneta, tak jsem si ji upravil k obrazu svému: černým emailem jsem od dvacet pětky vždy objedno ty čísla zabarvil, takže na těch pozicích zbyly jen ty diagonální "indexy". Dle mého vkusu to tak působí trochu jednodušší a přehlednější. Těď to vypadá skoro jako na tom prvním obrázku...

...jen jsem tam proti tomu obrázku zachoval pětku a patnáctku (taková nějaká potápěčská logika), protože tam na těch pozicích nemaj ty indexy - nejdřív jsem si ale udělal asi 12 různejch variant na počítači jako tyhle, abych viděl jak to asi tak dopadne a zbytečně to nezmrvil...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...