Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 66
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Rovnez nechapu, proc ten Stein vyvolava takove emoce.

Seiko je urcite lepsi, ale proc Guntera tak zatracovat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja bych dosetril na ty squale. Piskovane pouzdro s matnym cifrem, jsou pomerne kulervouci.

1d3a0f185facb324409066e8ddd841b4.jpg

 

A pokud by to melo jit levnejsi cestou, tak ty Orient Ray, ktere uz tu doporucoval kolega vys. Oproti skx jsou vys a pritom za dobre penize (tim samozrejme nezpochybnuju kult skx...)

febf0197fbcdb0c707d90514c030606e.jpg

 

Chces hodinky, ktere ti chvilku zustanou. Nic proti Steinum, ale ta inspiracka se muze casem zajidat. A taky pozor, chces max 42mm, ale stajny se podle me nosi jak o milimetr dva vetsi hodinky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

môžem doplňujúcu otázku chalani?

 

je teda až taký rozdiel v spravovaní púzdra a tahu seiko 009 oproti steinhart ocean one? teda je to vo prospech seika? lebo štajny som v rukách ešte nemal, len kopec videii som prezrel ale s tých to až tak nie je nevidieť.

ďakujem krásne.

Upraveno uživatelem potapac
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

AndyAaron: ty Squale na kuzi ne, bud mesh ale kuze jako universal? Upocena po case :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

AndyAaron: ja vedel, ze jsi profik. Prijmi omluvu Ty dacane :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ako som písal..páčili sa mi seiko skx009..kúpil som ich..ale mne nesedela veľkosť a z toho ich jubilee ťahu som bol sklamaný..ostali priateľke..kúpil som štajny GMT Ocean Forty Four a vybavené..čo sa týka tej čitateľnosti tak je to o zvyku..prvé dva dni to bolo tak že som trosku blúdil koľko je hodín ale teraz už v pohode..nepotreboval som ich ale chcel som ich

 

 

Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skoda, ty Squale uz stoji docela raketu, muj favorit je Squale Matic 60 v cerno oranzove, na meshi (tedy varianta bez lestenych indexu), jenze to jsme s cenou pres 30 taliru.. Jsou ale paradni:) Orient ray moc dobra budget volba, pokud tedy budoucimu majiteli netrha usi a oci ten napis Orient na cifru.. ;) nekomu to muze vadit... Ale jinak zpracovanim jsou u me Orienty vyse nez Seika, u kterych jsou nektere detaily fuj fuj :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne do 500 eur s tvojimi predstavami celkom pasujú buď použité alebo v zľave vychytané Chr. Ward Trident. Nejde o takú jasnú kópiu ako u tých Steinov a stoja menej ako Squale. Prípadne by si mohol zostať u seika a skúsiť ísť vyššie, sumo, samurai.. Alebo skúsiť nejaké microbrandy - tam je pomer cena / výkon neskutočná :) napr.

 

post-26697-0-57365100-1502006093_thumb.jpg

post-26697-0-68892100-1502006094_thumb.jpg

post-26697-0-71465600-1502006150_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ďakujem veľmi pekne chalani za rôznorodé názory a tipy.

 

chcem sa Vás však opäť opýtať keďže to nemám ako porovnať.

 

Je veľký rozdiel spracovania seiko 009 a steinhart ocean one? púzdro, tah, luneta, cifernik a ručky?

 

lebo ak to má byť horšie ako moje stavajuce seiko 009 tak to tým padom nestoji ta to.

 

ďakujem vopred veľmi pekne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Popravdě, nepochopim, že si někdo místo Seiko Pepsi chce koupit Steinhart. Seiko ma v potapkach aspon nejakou tradici, jak popsano vyse, Stein je prostě hommago-kopirka.

 

Steinharty od cca 13k jsou osazeny Etou 2824 Elaboré a většině lidí tady z fóra co znám chodí +/- 5s. To je imo nepřehlédnutelný benefit třeba oproti NH 35. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám štajny od Velikonoc a jdou s naprosto stabilí odchylkou +3s za 24 hodin. Je v tom ETA 2824-2. Tah má dílky spojené šroubky, takže zkrácení je pohodová záležitost. Měl jsem i několikery seika a takhle přesně nešly žádné hodinky - hlavně nikdy nebyla odchylka takhle dlouhodobě stabilní. Strojek Seiko 7s26 nemá hacking ani manuální nátah, zejména hacking by mi teda chyběl. Seiko minerální sklo, štajny safír. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tuším, že potapěč se ptá na něco jinýho ne. Porovnání kvality zpracování pouzdra, tahu atd. takže bych čekal info o povrchovce, lumi, potisku cifru atd. Já v tomto nemůžu šloužit, protože steiny jsem měl v ruce jen párkrát někde na srazu, ale přímý porovnání z vlastního nošení nemám. Čekal bych ale, že bude o něco málo lepší než SKX i vzhledem k ceně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

dakujem za tipy ale uz mam jasnejsie.

 

urcite si chcem vybrat medzi one black ceramic alebo GMT ceramic

 

GMT sice velmi nevyuzijem, ale paci sa mi hlavne na nich pritomnost cervenej farby, ktora trochu viac ozivuje cifernik a tak svieža luneta oproti one black.

 

Ale mam strašnu dilemu a neviem sa rozhodnut :/

 

Vedeli by ste aj poradit respektive dat nazor, ktore ?

 

cenim si naozaj kazdy nazor, akurat tie odhovaracie su uz zbytocne :)

 

dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...