Přejít na obsah

CSO na karbonu...


midloch

Doporučené příspěvky

Chlapi jste si jistí, že je to karbon? Vypadat to tak vypadá, ale co to prošití světlou nití? Myslím že to bude kůže s takovou karbonovou texturou. Ale možná se pletu...

 

Tahle kombinace se mi vážně líbí, zatím jsem žádné hodinky s karbonovým páskem neviděl. Nemáte někdo s tímto typem zkušenosti? Asi do něho půjdu...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám doma oranžový ?karbonový? řemínek od Hirsch. Vypadá dobře, ale zda je to skutečně karbon, to netuším.

Ale zase proč by nebyl? Tenká vrstva karbonových vláken by klidně mohla povrch řemínku tvořit. Ta textura vypadá celkem opravdově. Ale jist si nejsem.

Jak je trvanlivý, to nevím, protože ho nenosím, mám ho jen na jedněch vintage hodinkách ve sbírce (pro formu). Ač řemínek vypadá velmi moderně, hodí se k nim. Hodinky jsou totiž oranžové :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám doma oranžový ?karbonový? řemínek od Hirsch. Vypadá dobře, ale zda je to skutečně karbon, to netuším.

Ale zase proč by nebyl? Tenká vrstva karbonových vláken by klidně mohla povrch řemínku tvořit. Ta textura vypadá celkem opravdově. Ale jist si nejsem.

Jak je trvanlivý, to nevím, protože ho nenosím, mám ho jen na jedněch vintage hodinkách ve sbírce (pro formu). Ač řemínek vypadá velmi moderně, hodí se k nim. Hodinky jsou totiž oranžové :)

Trvanlivý není, ženě nepřežil léto, je odrbanej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1 textura nemá nic společného s materiálem ze kterého je vytvořena (případně utkána)

2 karbon vzhledem ke své křehokosti není příliš ideální materiál na tkaní, v osnově je to vlastně jednoduše překřížená vrstva osnovových útkových nití (jednoduchá osnova)

3 karbon se používá k laminování, tzn. tkanina se vrství a prolévá pojivem(zejména pryskyřicí)

4 na tkaní nitě a jiné textilní aplikace se používá materiál s podobnými vlastnostmi s názvem kevlar (bez certifikátu pod názvem aramid)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za vysvětlení. Mám totiž v tomto designu pásek od Di-Modell a používám ho s oblibou na různých hodinkách zhruba třičtvrtě roku a zatím žádná ůnava, kromě otlaku od sponky na něm není vidět. :speak_cool: Zpočátku jsem se právě z důvodu známé křehkosti karbonu obával o jeho výdrž. A tedˇ je to jasné- je to KEVLAR/ARAMID. :thumbsup_anim:

post-2585-1202545774.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za vysvětlení. Mám totiž v tomto designu pásek od Di-Modell a používám ho s oblibou na různých hodinkách zhruba třičtvrtě roku a zatím žádná ůnava, kromě otlaku od sponky na něm není vidět. :speak_cool: Zpočátku jsem se právě z důvodu známé křehkosti karbonu obával o jeho výdrž. A tedˇ je to jasné- je to KEVLAR/ARAMID. :thumbsup_anim:

 

Aramidová vlákna by měla být trvanlivá, ne?

Nedělají se z toho vesty a rukavice odolné proti útoku nožem a podobně?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aramidová vlákna by měla být trvanlivá, ne?

Nedělají se z toho vesty a rukavice odolné proti útoku nožem a podobně?

 

Nááááááhodou mám doma kus tkaniny z neprůstřelné vesty. Někdy ho můžu vzít na sraz a porovnáme ho s řemeny. :)) Aramid nebude nejspíš nejvhodnější na řemeny, jak ho popsat, no např. nit je taková ošklivá chlupatá. :)

 

Osobně jsem viděl vždy jen řemen, který je plastový a tváří se jako karbonový.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevíte náhodou jestli B vyrábí tendle typ? Nikde jem ho zatím neviděl a ta spona na fotce vypadá na první pohled autenticky.

 

řekl byž že to je di-modell carbonio, jde tam vidět jejich patentované uchycení poutka

Upraveno uživatelem kubson
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty vesty se dělají ještě z polyethylenových vláken co já vim.. Ale souhlasím, že ani karbon, ani kevlar není to pravý na výrobu řemenů. IMHO to bude určitě jak jsem říkal. Textura podobná karbonu, ale materiál úplně jinej..

 

Nááááááhodou mám doma kus tkaniny z neprůstřelné vesty. Někdy ho můžu vzít na sraz a porovnáme ho s řemeny. :)) Aramid nebude nejspíš nejvhodnější na řemeny, jak ho popsat, no např. nit je taková ošklivá chlupatá. :)

 

Osobně jsem viděl vždy jen řemen, který je plastový a tváří se jako karbonový.

Upraveno uživatelem Topkan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
Tahle kombinace se mi vážně líbí, zatím jsem žádné hodinky s karbonovým páskem neviděl. Nemáte někdo s tímto typem zkušenosti? Asi do něho půjdu...

 

Jestli do nich pujdes- tak si je vem prosim priste do Oriosy pokud zase bude ta vystava Chopardu nebo neceho podobneho- rad bych je videl- i kdyz na podzim uz budu tlacit kocarek :helpsmilie:

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem ?karbonový? řemínek od Hirsche a můžu potvrdit jen to (negativní) co bylo řečeno shora. Vrchní vrstvu tvoří nejspíše materiál podobný karbonu a trvanlivost nebyla příliš valná. Na hranách řemínku se po nedlouhé době nošení objevily otřepy, protože karbonová(?) vrstva je příliš tenká. Co mi vadilo snad nejvíc je, že oproti koženému řemenu mi zesmrádnul :shit: podstatně rychleji, pravda nosil jsem ho v letních měsících, ale to jiné kožené řemeny taky a tam to bylo v pohodě. V době, kdy zesmrádnul vypadal ještě docela k světu, tak jsem se jej pokusil odsmradit, protože se mi docela líbil a nechtělo se mi ho vyhodit. Ani po několikerém opakovaném důkladném vyprání v prostředcích na praní outdoorových věcí, bežném pracím prostředku a nakonec v ředěném roztoku sava smrad nezmizel :grrr: . A prototože nezmizel, bylo tedy nutné zmizet řemínek i se smradem. Zbyla mi akorát pěkně tvarovaná spona. "Karbonový" řemínek už mi přes práh domu nesmí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...