Přejít na obsah

Malé potápky


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 102
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ty Rado jsou krásný, bohužel bych rád větší vodotěsnost a taky cena za limitku už není příznivá.

 

A zdá se, že to všechno opravdu zkomplikuje... Dnes jsem si - a je pravda, že po celkem dlouhé době - vyzkoušel větší hodinky, konkrétně PADI od Seika SRPA21K1. A musím říct, že se jejich výška při velikosti a tvaru pouzdra hezky ztrácela, a i na té mojí tyčce až překvapivě slušně seděly. Pro mě je to fakt překvapení. Jo, musím potvrdit, že přítomnost zrcadla, kde se člověk může vidět i s hodinkami je vážně k nezaplacení.

 

Tudíž zítra vyrážím směr Praha, chci stihnout Chronoshop, Koscom a Dušáka (tam primárně protipól hodinek z tohodle vlákna, totiž Nomosy), vyzkoušet pár modelů a... a třeba nakonec fakt malé divery hledat nebudu. Uvidíme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem velmi podobné zadání a po celkem dlouhém pátrání a vybírání jsem vzal ty Armidy A11.

 

V budgetu moc podobných potápek není (resp. ve velikosti 36mm asi žádné) a Armidy jsou moc pěkně zpracované.

 

L2L 44mm je vážně super pohodlná, tak bezvadný, spona s extenzí... Miyota šlape cca 5s do plusu za den.

 

post-33466-0-06731000-1502877927_thumb.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak o tom se nechám rád poučit (bez sarkasmu). Do dnes žiju v domění, že šroubovací korunka byla vymyšlená právě kvůli voděodolnosti, možná i kvůli tomu, aby si ji potapěč pod vodou omylem nepovytáhl...

 

Nicméně je mi jasný, že šroubovací korunka ještě neznamená vyšší WR, viz dnešní různý designový kreace s korunkou jak špunt od vany. U potápek jako jsou orlíky bych ale jisté opodstatnění čekal....

Tesnost delaji tesneni. Sroubovaci korunka je jen jisteni proti vytazeni korunky. Upraveno uživatelem ggrand
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vikinho: Díky za info o Armidách. Při té ceně vypadají fakt dobře.

 

 

Jinak včera jsem byl v Koscomu a chvilku u Dušáka... A hlavně jsou mohl díky AndyAaronovi vidět midsize bondovky. Jsou parádní, jen teda lunetou mi skoro točit nešlo, nic moc grip.

 

V Koscomu jsem si prohlédl a dal na ruku Hydroconquesty od Longines a byl jsem celkem zklamaný. Jak se mi strašně líbí jejich oblekovky, tady ta longinovská elegance pro mě moc nefunguje, naživo na mě hodinky působily tak nějak mdle. Krom toho opravdu velká vzdálenost lug to lug, ani na ruce moc dobře neseděly. Takže LHC určitě ne.

 

Zato jsem nahodil na ruku Tag Heuer Aquaracer 500M na silikonovém řemenu a ty teda seděly jak prdel na hrnec. Jo, průměr 41 mm  :rolleyes: . 

 

Takže jdu ještě jednou probrat internety, microbrandy, ještě jednou různá vlákna tady, příští týden si udělám výlet do Chronoshopu... a uvidí se. V Chronoshopu mají jako bazarovky i fullsize bondovky, tak zkusím na ruku i je. Zatím díky všem za rady a postřehy!

Upraveno uživatelem Tyler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyler: Midsize bondovky to samozřejmě nejsou no.. Nicméně, pokud si nejsi jist velikostí a chceš si nějakou dobu zkusit takto malé hodinky nosit, tak je to dobrá volba, si myslím :)

 

No a kdyby nakonec mohl být i solár, tak tato "holčičí" limitka je také moc pěkná :-)

 

S-SBDN035_f_1024x1024.jpg?v=1497440533

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Limes Endurance nemají skladem, navíc podle všeho budou dlouhé nožičky. Ale jinak vypadají moc pěkně.

 

A solár by asi stál za vyzkoušení, ale chci jednoznačně mechaniku. Zatím jsem defacto OWG, k univerzálům Sinn 556I chci jedny divery a časem jedny oblekovky (Nomos). A pak budu spokojenej parchant :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty Rado vypadají fakt dobře...

 

Už jsem očekoval ty menší u Dušáka. Jsou to salónní leštěnky, imo level Blancpain ff :)

 

 

 

vikinho: Díky za info o Armidách. Při té ceně vypadají fakt dobře.

 

 

Jinak včera jsem byl v Koscomu a chvilku u Dušáka... A hlavně jsou mohl díky AndyAaronovi vidět midsize bondovky. Jsou parádní, jen teda lunetou mi skoro točit nešlo, nic moc grip.

 

V Koscomu jsem si prohlédl a dal na ruku Hydroconquesty od Longines a byl jsem celkem zklamaný. Jak se mi strašně líbí jejich oblekovky, tady ta longinovská elegance pro mě moc nefunguje, naživo na mě hodinky působily tak nějak mdle. Krom toho opravdu velká vzdálenost lug to lug, ani na ruce moc dobře neseděly. Takže LHC určitě ne.

 

Zato jsem nahodil na ruku Tag Heuer Aquaracer 500M na silikonovém řemenu a ty teda seděly jak prdel na hrnec. Jo, průměr 41 mm  :rolleyes: . 

 

Takže jdu ještě jednou probrat internety, microbrandy, ještě jednou různá vlákna tady, příští týden si udělám výlet do Chronoshopu... a uvidí se. V Chronoshopu mají jako bazarovky i fullsize bondovky, tak zkusím na ruku i je. Zatím díky všem za rady a postřehy!

 

Aracery v 41 vypadaj  solidně. I skoro tak dobře jako Citizen  http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/91094-citizen-na-ruce/page-18&do=findComment&comment=1969367

Ne, dělám si prdel. Citizeny jsou lepší :)

Upraveno uživatelem Toom
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neviem, ci uz boli Oris? tak potom by som mal nieco aj ja, vsetko je splnene na 100%. cena je trosku vyssia. 

https://www.ichrono.sk/detail/16238-oris-aquis-date

Upraveno uživatelem Roman-ZA
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsme u konce? Předně bych chtěl všem poděkovat za jejich tipy a rady!

 

 

Zadání bylo dost jasné, na první pohled výrazně omezující, přesto se několik opravdu zajímavých hodinek splňujících požadované parametry našlo... Co pro mě ale bylo ještě o poznání zajímavější a přínosnější, bylo určité "otevření očí". A to fakt, že jsem schopný - při správném tvaru, výšce a velikosti lug2lug - nosit hodinky i většího průměru, než jsem si doposud myslel. V tomhle mi vaše rady otevřely oči. Ten moment, kdy jsem dal na ruku Seiko PADI SRPA21 s průměrem 44 mm a výškou 13 mm a jen řekl, sakra, tohle by fakt šlo, byl opravdu super.

 

 

Tím se mi samozřejmě situace poněkud zkomplikovala, protože najednou byl výběr širší a já se z malých potápek dostal i k řekněme středním potápkám. Postupně se to ale zase začalo třídít, protože přece jen moje tenké zápěstí nesnese hodinky s dlouhými nožičkami - a tenhle parametr pak rychle vyřadil dost potenciálních kandidátů.

 

 

Na ruku se mi dostaly i TAG Heuer Aquaracery 500M 41 mm a seděly mi skvěle. Už jsem málem vytáhl platební kartu (v Dušákovi v Arkádách jsou asi za 40,5 tis.). Opravdu zatraceně pěkné hodinky.

 

 

Ani nevíte, jak mě lákalo pořídit si Seika SRP777 s tím, že bych měl prostě potápky-tooly, hodinky, co si na nic nehrají, přitom skvěle vypadají a mají koule.

 

 

A zvažoval jsem i další kandidáty.

 

 

Ale nakonec jsem si opět uvědomil, že moje hodinky musí splňovat jednu zásadní věc? Abych o nich za běžného provozu vůbec nevěděl. Prostě abych neměl na ruce puk, ale něco, co můžu nosit k tričku i bez problémů schovat pod rukávem košile. A jelikož jsem v té době měl za sebou setkání a pokec s AndyAaronem, kdy jsem je měl možnost vidět naživo, po pár dnech se mi povedlo objevit prima nabídku na jednom inzertním serveru, tak jsem si včera vyzvedl?

 

 

? midsize bondovky   :clap:. A ještě se vešel do rozpočtu.

 

(fotka jenom v rychlosti, není dnes moc času)

post-20204-0-66990500-1503756892_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Tyler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...