Přejít na obsah

Reakce okolí na vaše hodinky


Sundance

Doporučené příspěvky

Zdravím,

 

jak vaše (blízké i vzdálené) okolí reaguje na vaše hodinky? Pomohly vám hodinky někdy jako určitý ice breaker (nečekám úplně "kozu" :D ) při schůzce, nebo naopak uškodily někdy třeba kvůli závisti kolegů/nadřízených/zákazníků? 

 

Přemýšlím o tom hlavně ze svojí aktuální pozice čerstvého absolventa VŠ hledajícího práci. Jak by na mě asi tak koukali, kdybych si pořídil třeba některé dostupnější modely jako Breitling Colt, Omega Seamster atd., které je možné sehnat i třeba použité za relativně dobrý peníz a přišel s nimi na pracovní pohovor? Je mi jasné, že spousta lidí si toho nejspíš ani nevšimne, ale zajímají mě vaše zkušenosti, jestli vám v takových případech někdy hodinky pomohly, nebo třeba uškodily? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 165
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Jednou mi hodinky u přijímacího pohovoru pomohly. V Německu, ředitel centrály se podíval, usmál, trochu jsme ještě pokecali o motorkách (všiml si mýho Schnitzera, co jsem měl na desktopu svýho notesu) a měl jsem to v kapse. Je to přes deset let.

Upraveno uživatelem Americkej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pořád o tom přemýšlím a říkám si, být mladým absolventem atd atd, šel bych na pohovor s mechanickými Certinami DS1 nebo nějakými jinými nenápadnými elegantními švýcary z entry levelu. Když narazíš na milovníka hodinek, s chutí se na ně podívá, pochválí ti je a ukáže ti svoje lepší = bude příjemně naladěn, že našel spřízněnou duši a může si hrát na protektora. Pokud nebude hodinkám rozumět, nevšimne si jich, nebo ocení jejich střídmost a eleganci. A závist či podezření to taky budit nebude, na rozdíl od B, R nebo O.

 

Tak něco...

https://www.helveti.cz/certina-c0064071105100?gclid=EAIaIQobChMIjuCGx4jc1QIV7BbTCh3i8g1cEAQYASABEgKm6_D_BwE

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík všem za reakce :) 

 

Pořád o tom přemýšlím a říkám si, být mladým absolventem atd atd, šel bych na pohovor s mechanickými Certinami DS1 nebo nějakými jinými nenápadnými elegantními švýcary z entry levelu. Když narazíš na milovníka hodinek, s chutí se na ně podívá, pochválí ti je a ukáže ti svoje lepší = bude příjemně naladěn, že našel spřízněnou duši a může si hrát na protektora. Pokud nebude hodinkám rozumět, nevšimne si jich, nebo ocení jejich střídmost a eleganci. A závist či podezření to taky budit nebude, na rozdíl od B, R nebo O.

Tak něco...
https://www.helveti.cz/certina-c0064071105100?gclid=EAIaIQobChMIjuCGx4jc1QIV7BbTCh3i8g1cEAQYASABEgKm6_D_BwE

 

Pěkný rozbor, zhruba podobně jsem o tom přemýšlel i já. Momentálně mám Orient Star Classic, takže tuhle kategorii mám myslím celkem dobře pokrytou (jen teda ne Swiss Made) :) Jen poslední dobou pokukuju po nějakých Coltech nebo Seamasterech a samozřejmě jsem přemýšlel i o tom, jak by na to mohl potencionální zaměstnavatel koukat.. A samozřejmě do budoucna i různé reakce třeba nadřízených atd., ale tam bych doufal, že už to snad nemusí být problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

Dík všem za reakce :)

 

 

Pěkný rozbor, zhruba podobně jsem o tom přemýšlel i já. Momentálně mám Orient Star Classic, takže tuhle kategorii mám myslím celkem dobře pokrytou (jen teda ne Swiss Made) :) Jen poslední dobou pokukuju po nějakých Coltech nebo Seamasterech a samozřejmě jsem přemýšlel i o tom, jak by na to mohl potencionální zaměstnavatel koukat.. A samozřejmě do budoucna i různé reakce třeba nadřízených atd., ale tam bych doufal, že už to snad nemusí být problém.

kámo ty máš zajímavý myšlenkový pochody .... já bych jako zaměstnavatel koukal hlavně na to jak budeš makat .... hodinky nikoho nezajímaj, jak napsalo několik mých předchůdců .... teda kromě Martara .... toho chtěla vopíchat pokladní

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

:D

 

Těšil jsem se, až YPO vlakno objeví..

 

Btw jak se na prvním pohovoru pozná, jak umí uchazeč makat?

mozoly wole .... mozoly

 

první otázka má vždycky být "ukažte mozoly"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já čekal něco sofistikovanýho, jako třeba "Umíš makat?!! a následnou analýzu bádylangvič oběti ze záznamu :)

mozoly wole .... mozoly

 

první otázka má vždycky být "ukažte mozoly"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

Já čekal něco sofistikovanýho, jako třeba "Umíš makat?!! a následnou analýzu bádylangvič oběti ze záznamu :)

mozoly fungujou a sou sofistikovaný ..

 

.. podívej se na vstupní diskriminaci dokusana .... frajera s primkama nepřijmul, protože sám měl na ruce orienty a nic o nich nevěděl

 

to je wole úplně v prdeli :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Frajer byl v pohodě, ale nechtělo se mu dojíždět. Asi by měl mozoly od volantu :)

Jinak já měl v ty chvíli na ruce C5 Malvern od Wardů...a do dnes o nich vím ho*no. :))

Ono začínat debatu o hodinkách je zradny, naposled měl jeden kolega Zenith El Primero Captain a moc se o hodinkách nechtěl bavit, prý je dostal a bylo videt,ze mu debata není příjemná.

Nicméně měl vtipnou poznámku, že všem tvrdí, že jsou ty hodinky s hvězdou ruský za pár korun

Upraveno uživatelem Dokusan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nikoho to nezajímá

Zajímá. Jen magory ze zdejšího fóra jako jsem já,ty,a ostatní postižení chrononemocí.

Ostatně,je to jedno ne? Každý máme nějaký zájem a koníček. Mě taky nezajímá co sousedovi roste v zahrádce,nebo kde byl na dovolené.

Pokud to na tvé ruce ostatní kolem nezajímá a nevšímají si,jen dobře. Alespoň ti nevykradou byt,nebo tě nepřepadnou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ja budu asi vyjimka, ale u nas sef kazdou chvili kontroluje, co mam na ruce.. Dokazu ho docela dobre zmast vymenou remene :) Vzdycky, jakmile jsem mel novej kousek, hned to zpozoroval.. Takze asi tak :) Dokud jsem nebyl ve firme, mel jedny baterkace jiste modni znacky, tedka postupne meni, z obrovskych cibuli prechazi na mensi modely a trosku zmanejsi znacky.. Jen cekam, kdy poridi prvni automaty  :whistling:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...