Přejít na obsah

Reakce okolí na vaše hodinky


Sundance

Doporučené příspěvky

Moc lidí to neřeší, podle mě má přehled co které stojí atd cca 10% populace, těchto 10 % ti je nezávidí, když chtějí tak si je koupí nebo podobné už maj. Pak je tu dalších 5 % a ti je poznají a i ví kolik stojí, jen ti je moc nepřejí a tak to bude s většinou závistivých a nepřejícných lidí. Já rád pěkné ( zajímavé ) hodinky pochválím a když to jde tak o nich i pokecáme, ale často to není. Jinak není to tak dávno, co jsem šel mé drahé koupit dárkový poukaz do jednoho salónu krásy k narozeninám a povídám dobrý den, potřeboval bych dárkový poukaz pro mou drahou k narozeninám a odpověď byla a na kdy? já na to no na dnešek :-) wau, zrovna nám došly...... Říkám ji, vemte kus papíru, tady máte pěknou taštičku s logem a je to :-) Ok něco vymyslíme, koukám, koukám a na ruce vidím rolády. Tak ji lichotím , že má pěkné hodinky a ona na to, no manžel je do hodinek blázen a já na to, hm tady u nás ve městě takových moc nebude, povídám má vkus manžel. Tak děkuji a pěkný den, jedu tak v autě a říkám si tady mi něco nehraje, beru vizitku, čtu příjimení a do 20ti vteřin mi volá místní člen, kterému místo pozdravu říkám : máš sympatickou manželku  :lol2: on na to , já věděl ,že jsi to ty  :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 165
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Krásná story :lol2:

 

Já takhle pravidelně chválil hodinky jedné servírce v kavárně u Lužáneckýho parku, několikrát jsme se dali i víc do řeči, říkala, že přítel hodinky sbírá. Milá slečna, přítel bude na 90% místní, ale nevím kdo. Nosila starý primky padesátky a sem tam jsem ji viděl tuším s vintážníma omegama...

 

Já bych to s těma hodinkama na pohovoru tak moc nehrotil. Je to můj denní chleba a víc jde o to, jak se člověk chová. To že mu rodiče koupili lepší hodinky za promoci v řádu desítek tisíc (dnes bych paradoxně řekl, že to je častější u slováků jak u nás) ještě neznamená, že to je rozmazlenej fracek, ale má klidně rozumný rodiče, co chtějí dát děcku něco hodnotnýho. Pokud si na ně vydělával na brigádách, tak mi to přijde ještě sympatičtější, než si za 2 měsíční výplatu koupit novej iPhone, aby zamachroval před spolužákama. Obojí naopak může ukazovat na velmi pozitivní přístup toho uchazeče. Hodně asi i záleží, co je to za pozici.

 

Každej mámě nějakej koníček, někdo chodí utrácet peníze do bordelů, někdo to prochlastá, jinej si kupuje nožejky nebo veterány...a někdo si ušetří na slušný hodinky...

 

Já mám budoucího souseda co sbírá a opravuje starý kola. Minulej týden jsem u něj byl a je to solidní pacient, kecali jsme asi hodinu, chodili u něj po baráku a dílničce a ukazoval mi co kde má za raritku, kde to sehnal a za kolik a jakou to má cenu. Měl jsem pro něj naprostý pochopení a fakt mě to bavilo. Jeho manželka jen z kuchyně pronášela nějaký uštěpačný vtipy na jeho adresu....je to všude stejný :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na mé hodinky nikdy nikdo spontánně nereagoval, i když jsem nosil Breitlingy. Lidi kolem mě vědí, že mám hodinky rád, a tak, asi aby mě potěšili, se občas zeptají, co mám na ruce. Tak jim je ukážu, ale velkou radost mi to nedělá. Protože, jak už tu někdo napsal, jediné, co je vždycky zajímá, je, kolik stály. Pak už následuje jen nechápavé kroucení hlavou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nikto nič. Raz mi POčka pochválila neter. Vtedy mala asi 12 rokov. Raz keď kamoš kupoval nejake festiny, v akcii vole, za 6 litrov sme sa nejak začali baviť na túto tému. Keď zistil koľko stáli moje, mal ma za blázna. A to berie asi 2x toľko ako ja.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Úsměvný zkušenosti, radost číst :) mám kolem sebe pár lidí s pozitivním vztahem k hodinkám a s těmi vždy, když se vidíme, prohodím pár slov o našem koníčku. Jinak to co mám na ruce vcelku bez reakcí, u Rolexu tím spíš. Jen jednou se mě známý zeptal kolik stály ... řekl jsem mu pravdu, že cca 10tis. ... odpovědí bylo nesouhlasné zavrtění hlavou, že by takový nesmyslný peníze za hodinky nikdy nedal, dodnes netuší, že zatím co on počítal v korunách, já řekl cenu v eurech :D :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je otazka co je priposranost a co je umerenost a sebereflexe (o mr*kach z teska nebyla rec), pokud se bavime o klukovi po skole co hleda jeden z prvnich serioznich jobu muj nazor je ze mene je vice, tot vse.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Tak to zase jo, pokud je nekdo po skole, tak prijit s drahyma hodinkama na ruce, muze byt urcite kontraproduktivni.. :) Ja mel na mysli spise uz nekoho s pracovni zkusenosti, ktery se chysta uchazet o novy flek..  ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nosím SARBy a SKX a ještě se mi nestalo, že by je někdo poznal. A ani osobně neznám člověka, který by měl na ruce nějaké jiné hodinky než žádné nebo chytré nebo hodinky á la Q&Q z nejbližšího "zlatnictví".

 

Asi se nepohybuju v těch správných kruzích :-)

 

Jednou jsem měl na ruce SKX009 a bylo mi řečeno, že mám "zajímavý hodinky, takový barevný" :-)

 

Sent from mTalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Četl jsem tohle vlákno na kole resp. u pivka na kole a došel jsem k názoru, že taky musím přispět.

V první řadě je jasné, že obecně si tak 95% lidí hodinek vůbec nevšímá. Ti, co hodinky poznají ti je buď budou závidět a nebo ne, prostě taková je lidská povaha. Myslím ale, že je před hodinkami mnohem víc věcí, kterých si všimnou dřív a který ti budou závidět, pokud je máš - oblečení, auto, mobil. A přijde mi, že mezi lidma, co mají zálibu v hodinkách je tý závisti ještě poměrně málo, velká část nemá potřebu ti něco závidět.

Na pohovor bych kašlal na to, být low profile. Vem si klidně rolády a pokud je potenciální nadřízený pozná a kvůli tomu tě podělá, tak bys stejně pod ním nechtěl dělat, nikdy bys pod takovým člověkem nevyrostl. Následně pak spolupracovníci/podřízení je druhá věc, ale taky prdět, jestli nás videohry něco naučily, tak že když nepotkáváš nepřátele, nejdeš správným směrem. :D

Osobně když mi někdo přišel na pohovor, na hodinky jsem koukal, někdy jsme o nich i pokecali, ale nikdy bych ho podle toho nesoudil, zajímá mě především jeho kompetentnost pro danou práci. Dokonce jsem přemýšlel i o tom, co psal martar (ten prachatej synek, co si jde pro knowhow a nebude poslouchat), protože to taky určitou logiku na první pohled mělo, ale na druhý už tolik ne, je větší pravděpodobnost, že takovej "vejrostek" bude mít nějaký modní Guess, Diesel nebo Calvin Klein, takže to taky není směrodatný. A na to přeci máme zkušební dobu, abychom dokázali smetí poznat a vynést do koše... a když ne, naše blbost.

Pokud přidám z osobního života, tak hodinek si nikdo nevšímá až na pár lidí, kteří vědí, že se o hodinky zajímám. Cenu většinou znají, často jen protočili oči. Mezi méně blízkými známými nebo běžnou společností na hodinky neupozorňuji a když na to náhodou dojde a ptají se na cenu, řeknu s humorem něco jako "víc, než tvoje auto", všichni se zasmějem tomu vtipu a jen já vím, že to je pravda... :D Mezi mladou dámskou populací jsou ale pořád kousky, které ocení, když má muž pěkné hodinky a nemusí to být nutně za stotisíce, prostě nějaké analogové od hodinářské firmy - Certina, Tissot, Citizen službu udělají, Seiko nebo Orient moc neznají. Většinou ale nic nepoznají, je třeba je na to navést třeba v rámci diskuze na téma hobby...

No, to by snad stačilo :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nuz na moje hodinky vzdy pozitivne zareaguje moj mali syn. Zaujimave, ze si vsimne prave to co na tych hodinkaxhje zaujimave. Najrdasej ma ked v noci svietia. Manzelka uz moju uchylku ignoruje a nekomentuje. Pri pohovoroch reakcie na hodinky radsej preskocim pretoze sa mi stalo, ze cloveku sa sice hodinky pacili no poucovat a opravovat pri interview nie vhodne. Hodinky su dobra tema v praci s kolegami. To teda funguje vzdy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslim, ze vetsinu populace to nezajima, pokud neco znaji tak jsou to nejvic proflaknute znacky (ale na prvni pohled je asi nepoznaji). Druha vec je, vetsina lidi nema pojem o cenach hodinek a pro prumerneho cloveka jsou hodinky na 10 tis kacek drahe.

Jako studak po skole bych si napr. poridil tissoty - kvalita za rozumny peniz a nikomu to nebude pripadat okazale

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OT:

Ačkoliv jsem zde na fóru zaregistrován přes 8 let, tak mi hodinky přes 10 tisíc přijdou pořád jako drahé. Ždímat low-end je taky dobrá zábava.

Tak já jsem zde pouze něco přes rok a zastávám podobný názor. Zatím mám limit na jedny hodinky 15k, který si ještě umím zduvodnit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...