Přejít na obsah

Dilema PO or AT?


Fry

Doporučené příspěvky

Díky, mrknem na to ;-)

 

 

8500 je veľmi fajn a rozhodne ten caliber neodsudzujem, to si nedovolím, akurát mám takú povahu, že pokiaľ je na trhu v danej oblasti, niečo lepšie, novšie, je to pre mňa jednoznačná voľba, potom by mi stále vŕtalo hlavou, že som nezobral 8900, je to proste psychického charakteru...

 

 

Samozrejme s PO-čkami sa veľmi rovnať nemôžu, ale zase sú jednoduché a to tiež nieje na škodu, niekedy je menej viac :)

 

 

Nikto ich nemáte odvážené? Koľko zhruba vážia tie PO?

Mám PO ve velikosti 45,5 a hodil jsem je na váhu, která ukázala 222 g.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 53
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Mám PO ve velikosti 45,5 a hodil jsem je na váhu, která ukázala 222 g.

ďakujem, je to vrátane ťahu? ak áno, tak 43,5 by mohli mať okolo 200g uf....

 

Měl jsem oboje...

 

Dnes mám jen AT a tak to zůstane.

Prečo si si tak rozhodol? Aké boli hlavné dôvody, že si ostal pri AT?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Fryi, prvne vitej na foru! Ohledne Tveho vyberu, priznam se, je trosku zvlastni, vetsinou vybirame z modelu, ktere spadaji do stejne kategorie, ale tohle "dilema" ponekud vybocuje.. Sportovni, mohutne hodinky vs stridma elegance. Pokud AT, tak bych bral jedine modrou :)  Padlo tady, ze jsou to nudne hodinky, ja si to nemyslim, libi se mi, i kdyz pravda, v porovnani s POckama pusobi usedle.

Aniz bych to myslel nejak zle, podle me porad nevis, co vlastne chces..

A hlavne bacha na tu velikost, jsem zastance spise vetsich rozmeru, ale uprimne.. Rict, ze velky POcka na zapesti 160mm jsou na hrane.. Ty uz jsou daaavno za chranou, nesmysl, takhle vysoky orloj na hubene ruce nemuze vypadat jinak, nez komicky.. Pisi to vzdycky, zalezi na konkretnim modelu, lug to lug, vysce, tvaru pouzdra, telesne konstituci majitele, samotny prumer je dost zavadejici.. Nicmene ty Omegy jsou kladiva a i Tebou vybrany model 43,5mm na ruku 17cm je az, az, az... :rolleyes:  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vkus se u každého člověka mění s věkem a také je daný morálními hodnotami jednotlivce. Proto o nějakých hodinkách napsat, že nejsou hezké není až tak směrodatné a je to pouze názor některých jedinců. V podstatě každé si najdou svého kupce.

Omegy AT jsou moc hezké hodinky, které jsou univerzální a můžeš je nosit ke každému outfitu a ještě v důchodu ti budou dělat radost.

Omegy PO jsou více spotrovnější a také těžší hodinky, které budeš cítit na ruce....někomu to může vadit.

Pokud je ti pod 30let, tak bych ti doporučil ty PO mají vyšší machr index.

Jinak AT a také SMP jsou moc pohodlné hodinky asi nejpohodlnější co mám, nebo jsem měl a to jsem jich měl už hodně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Fryi, prvne vitej na foru! Ohledne Tveho vyberu, priznam se, je trosku zvlastni, vetsinou vybirame z modelu, ktere spadaji do stejne kategorie, ale tohle "dilema" ponekud vybocuje.. Sportovni, mohutne hodinky vs stridma elegance. Pokud AT, tak bych bral jedine modrou :)  Padlo tady, ze jsou to nudne hodinky, ja si to nemyslim, libi se mi, i kdyz pravda, v porovnani s POckama pusobi usedle.

Aniz bych to myslel nejak zle, podle me porad nevis, co vlastne chces..

A hlavne bacha na tu velikost, jsem zastance spise vetsich rozmeru, ale uprimne.. Rict, ze velky POcka na zapesti 160mm jsou na hrane.. Ty uz jsou daaavno za chranou, nesmysl, takhle vysoky orloj na hubene ruce nemuze vypadat jinak, nez komicky.. Pisi to vzdycky, zalezi na konkretnim modelu, lug to lug, vysce, tvaru pouzdra, telesne konstituci majitele, samotny prumer je dost zavadejici.. Nicmene ty Omegy jsou kladiva a i Tebou vybrany model 43,5mm na ruku 17cm je az, az, az... :rolleyes:  

Ďakujem za privítanie. Ano ja viem :D, že je to nezvyčajný výber ale páčia sa mi oboje, najradšej by som kúpil aj jedny aj druhé ;-) AT-čka pre ich univerzálnosť a jednoduchosť a zároveň aj PO-čka pre ich masívny vzhľad a štýl. To, že tých 45,5 je na hrane pre 160mm som mal z jedného videa, kde ich chlapík recenzoval. Zrejme to myslel, tak, že ich ešte dokáže nosiť ale neriešil už ako to vyzerá a ruke :) Prikladám foto mojich citizenov rozmer 41,5mm, L2L 47mm, hrubka 10mm (keď tak na tie fotky pozerám, 43,5 PO budú asi naozaj vyzerať komicky :-/) - každopádne chcel by som si ich aspoň vyskúšať, ako budú vyzerať, pocítiť ich váhu...

 

http://imgur.com/XQbdcRs

http://imgur.com/l1CJlmP

http://imgur.com/Gd3HNmJ

 

Pomaly sa začínam prikláňať k názoru, že asi stavím na istotu a vezmem AT s tým, že budem mať suprové hodinky, univerzálne, hodiace sa na každú príležitosť, nebudú síce tak COOL ako PO ale vyskúšam si ako sa budú nosiť, čo všetko to obnáša a pod. PO-čka mi nikam neujdú a po 1-2 rokoch budem vedieť čo dálej a ak budem chcieť ísť do PO, AT predám, niečo doložím a kúpim tie. Asi najschodnejšia cesta pre mňa :) momentálne.

 

Sakra ale ktoré, všetky sú úžasné :rolleyes: to je zase voľba :D . Vždy som chcel tmavo modré ale tie bledomodré s tou modrou sekundovkou sú sakra HOT

 

https://www.omegawatches.com/watches/seamaster/aqua-terra-150m/omega-co-axial-master-chronometer-41-mm/22010412103002/

https://www.omegawatches.com/watches/seamaster/aqua-terra-150m/omega-co-axial-master-chronometer-41-mm/22010412106001/

https://www.omegawatches.com/watches/seamaster/aqua-terra-150m/omega-co-axial-master-chronometer-41-mm/22010412103001/

 

Vkus se u každého člověka mění s věkem a také je daný morálními hodnotami jednotlivce. Proto o nějakých hodinkách napsat, že nejsou hezké není až tak směrodatné a je to pouze názor některých jedinců. V podstatě každé si najdou svého kupce.

Omegy AT jsou moc hezké hodinky, které jsou univerzální a můžeš je nosit ke každému outfitu a ještě v důchodu ti budou dělat radost.

Omegy PO jsou více spotrovnější a také těžší hodinky, které budeš cítit na ruce....někomu to může vadit.

Pokud je ti pod 30let, tak bych ti doporučil ty PO mají vyšší machr index.

Jinak AT a také SMP jsou moc pohodlné hodinky asi nejpohodlnější co mám, nebo jsem měl a to jsem jich měl už hodně.

Ano, súhlasím, každému sa páči niečo iné ;-) Vzhľadom na to, že to budú vlastne moje mechanické prvotiny, asi bude vhodnejšie staviť na istotu, klasiku, predsa ani to odskúšanie tých PO-čiek (ak by mi padli a hmotnosť by som zniesol) nezaručí, že pri nosení nenarazím, na nejaký závažný problém, ktorý by mi vadil. Momentálne mi je už pár mesiacov po 30-tke, takže podľa toho mi tiež vychádzajú AT-čka nie? :lol:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sprav si výlet do Bratislavy, sú tu minimálne 3 AD kde si možeš obidva modely vyskúšať. Jak to čítam, tak AT sú skôr volba rozumu a PO zas srdca. Zo svojej skúsenosti ti možem len poradiť, že vyber tie ktoré ťa viac chytili za srdce. Ja som vždy vyberal tú "rozumnejšiu" alternatívu a po krátkom čase išli hodinky z domu. Ano, AT sú univerzálne, elegantné, nadčasové a sú tou "rozumnou" volbou. Ale je to naozaj to čo chceš?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tahle debata je zhruba od 3 prispevku, kdy ti radi aby sis je sel dat na ruku o nicem. Pokud mas obvod 16cm, tak ti budou i ty AT 42mm velky. PO je podle me uplnej nesmysl. 
Neco si tam vyzkousej, at zjistis jaky typ a prumer hodinek ti sedi a pak muzeme debatovat co od Omegy by pripadalo v uvahu.
Pokud to mej bejt hodinky na furt, tak ber taky v potaz, ze ve 40 budes mit jiny preference jak ve 30.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

AT jsou super pro každou příležitost. Hmotnost na tahu 156g. Proti 8500 bych nic neměl, jsou to moje nejpřesnější hodinky. Průhled na strojek stojí za to.

Nad PO jsem kdysi uvažoval, ale to už je naštěstí pryč. Mám ruku kolem 17,5

 

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/94131-omega-nejlep%C5%A1%C3%AD-trojka/

 

 

post-34012-0-49313000-1503945647_thumb.jpg

post-34012-0-27878800-1503945668_thumb.jpg

post-34012-0-99536800-1503945744_thumb.jpg

post-34012-0-89793700-1503945817_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ďakujem všetkým za názory. Pri zakladaní témy som bol naozaj nerozhodný a veľmi má to ťahalo k PO. Sú super ale ich výška na ruke a hmotnosť by boli pre mňa prekážkou. Rozhodne si ich (oboje) pôjdem vyskúšať ale mám jasno, že voľba padne na AT. A ako tu mnohý píšete, je dosť veľká šanca, že nedostanem len pri jedných.

 

Každopádne sa musím priznať, že jedným očkom pokukujem aj po Suboch čo sú v bazári. Majú vhodný priemer, celkom v pohode výšku a hlavne nastaviteľný ťah. Nepáči sa mi hlavne veľmi jednoduché zadné veko a že nieje vidieť strojček. Na prvom mieste je samozrejme cena. Vyše 7000? je hodne veľa aj keď nehovorím, že by som si ich nemohol dovoliť len proste nechcem kupovať prvé automaty hneď za vyše 7000?. Už kúpa AT je celkom pálka. Navyše sa chcem vyhnúť otázkam typu, to máš rolexy? Čo stáli? Pri AT to až tak nehrozí. Väčšina bežných ľudí aj tak Omegu nepozná a tak nebudú mať zbytočne otázky. Tí čo tie hodinky spoznajú budú z "branže" takže tam to nevadí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ďakujem všetkým za názory. Pri zakladaní témy som bol naozaj nerozhodný a veľmi má to ťahalo k PO. Sú super ale ich výška na ruke a hmotnosť by boli pre mňa prekážkou. Rozhodne si ich (oboje) pôjdem vyskúšať ale mám jasno, že voľba padne na AT. A ako tu mnohý píšete, je dosť veľká šanca, že nedostanem len pri jedných.

 

Každopádne sa musím priznať, že jedným očkom pokukujem aj po Suboch čo sú v bazári. Majú vhodný priemer, celkom v pohode výšku a hlavne nastaviteľný ťah. Nepáči sa mi hlavne veľmi jednoduché zadné veko a že nieje vidieť strojček. Na prvom mieste je samozrejme cena. Vyše 7000? je hodne veľa aj keď nehovorím, že by som si ich nemohol dovoliť len proste nechcem kupovať prvé automaty hneď za vyše 7000?. Už kúpa AT je celkom pálka. Navyše sa chcem vyhnúť otázkam typu, to máš rolexy? Čo stáli? Pri AT to až tak nehrozí. Väčšina bežných ľudí aj tak Omegu nepozná a tak nebudú mať zbytočne otázky. Tí čo tie hodinky spoznajú budú z "branže" takže tam to nevadí.

 

Omega i Rolex maj velký investiční potenciál. Jde v podstatě o mezinárodně uznávané platidlo s pohotovou likviditou. A tahle iracionální složka tvoří xx% ceny +. Čili jako chronomagor se s nima můžeš pomazlit a pak +/- za stejnou nebo i vyšší cenu poslat dál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Frantiku, kdyz kouknu na chrono24, tak mam pocit, ze mozny to je, akorat by se s tema Omegama musel mazlit alespon 10 let.. A nesmely by to s tou laskou prehanet, aby nebyly jak vocucanej bonbon..  :whistling: Konecne staci se podivat na nektere inzeraty tady v prodejnim vlakne, nektere kusy staly urcite mene, nez za kolik se dnes tady prodavaji .. Rolex na tom bude nepochybne lepe. Z pohledu ale 2, 3 roku na tom "vydelat" nejde, to je jasny... Nehlede na pozdejsi servisni naklady..  :huh:  ^_^

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...