Přejít na obsah

Casio G-Shock GW M5610-1 - recenze


Strocek

Doporučené příspěvky

Casio G-Shock GW M5610-1

 

Je to už nějakej pátek co jsem pečlivým výběrem zredukoval stav hodinek na nový želvy a géčka rangemany, aby bylo od každého něco. Samozřejmě co bych to byl za chronomagora, kdybych si nenechal alespoň jedny Primky. Se všemi hodinkami jsem byl spokojený a myslel jsem, že jsem jak se říká na konečný. Všechno dobrý, ale pořád jsem tak nějak láteřil, že ty renče jsou takový velký.. Na sport super, ale na každodenní nošení jsou trošku větší. Né že by se jako nedaly nosit, ale něco menšího by bylo víc praktický.

 

Už delší dobu mi padly do vočka klasický géčka s odkazem na starý kultovní modely a to GW M5610-1. Pořád mi ležely v hlavně a několikrát jsem si je byl i vyzkoušet a pořád jako jo ne, jo ne, až jsem poučen z předchozích výběrů to nechal trochu u ledu, s tím jestli to povolí nebo ne.. No a nepovolilo. Hodně tomu přispěla možnost dát na ně origo géčkovej tah, který ty hodinky zvedne o třídu víc. Originál plastový řemínek, vychází z pravidla, levněji to nešlo, né že řemínek z rangemanů by na tom byl s kvalitou lépe, ale u těch 5610 je docela krátký a někdo s širším zápěstím by mohl mít problém a vím, že si na to někdo stěžoval. Já je měl tuším na 2 nebo 3 dírce od konce a to nemám zas tak široké zápěstí (18cm). Géčkový gumo-tah, větší dílky jsou guma (plast), menší dílky jsou kov, spolu s kovovou překlápěčkou pobere daleko větší ruku, krom toho se výborně nosí a samozřejmě rychlost zapínání a nehledání do jaké dírky máte pásek zapnout je obrovská výhoda. Krácení tahu je velmi rychlé, všechny dílky jsou spojeny, stěžejkami. Bohužel tah se dodává pouze k modelu, který je určen pro japonský trh a to model M5610BC-1JF, což by přes eBay nebyla překážka, ale je to model s inverzním displejem, což mě vůbec nebere a po dvou zkušenostech si už inverzní displej nikdy nepořídím a jak známo, inverzní displeje jsou na tom s viditelností daleko hůř než klasické displeje. To jsem nezapomněl zmínit, protože se vždycky najde někdo kdo mě přesvědčuje, že jak sou inverzní displeje super čitelný a občas to vypadalo, že mě někdo bude přesvědčovat, že jsou čitelnější.. J Takže když nebyl tah součástí klasického modelu, musel jsem si ho dokoupit zvlášť na eBay a koupil jsem si ho ještě před tím než jsem si koupil hodinky J. Potom co tah dorazil, jsem začal zjišťovat nabídky prodejců tuzemských i zahraničních a zahraniční mi vycházeli o nějaké to kilčo, dvě levnější, ale to nebyla zas tak výrazně lepší cena, která by mě zlomila a volil jsem domácího prodejce s 3 letou zárukou a to konkrétně pražskou firmu Helveti.cz kde majitel Jirka Štencek je součástí naší komunity a ochota i přístup byl vynikající. 

 

Po nákupu hodinek jsem ihned nasadil géčkový tah. Tady pozor, řemínek je nasazen na klasických stěžejkách a sundat ho bylo snadný, ale nasadit tah, zas taková sranda nebyla a je to tam dost na fest, takže jsem si s tím docela hrál. Od doby co jsem pořídil 5610 jsem neměl jiné hodinky, ale je to lehce přes 2 týdny, tak si je zatím užívám. 5610 se hrozně dobře nosí, když pomineme, že jsou lehký, včetně tahu, což u géček nikoho nepřekvapí, ale kolikrát o těch hodinkách vůbec nevíte a krásně splynou s rukou. Tah jak jsem zmínil se výborně nosí díky členitosti a krásně obepne ruku podle potřeby, což u plastových řemínků zas tak pohodlný tvarování není. Trochu jsem se bál celkové velikosti hodinek, jestli nebudou malé, ale jsou akorát i když možná malinko, ale malinko by větší být mohly nebo teda mě by se to víc líbilo. Čitelnost displeje je výborná a velikost čísel je stejná jako daleko větších rangemanů. Stejně tak přehlednost funkcí a informací je jednoduchá a na displeji nenajdete nic co by jste nepotřebovali vědět. Základní funkce: čas, světový čas, 5x alarm, stopky a odpočet je dostačující a kdyby bylo potřeba nějakou špešl funkci vzal bych rangemany, ale na běžný užívání naprosto dostačující.

 

Jak to tak bývá 5610 nemají jenom kladné stránky, ač jsou teda daleko v přesile, né že by měly vyloženě něco závažného, ale určitě stojí za zmínku některé drobnosti, které by mohly být vyřešeny lépe. Délka podsvícení je pouze 1,5 s což mě stačí, ale u rangemenů, jde navolit 3s a to už je daleko lepší. Mě osobně délka podsvícení nějak nevadí, samozřejmě mohla by být delší, ale na klasické užívání to jde, chápu, že u rangemanů, kde je plno funkcí navíc je potřeba víc času k manipulaci. Co mě osobně trošku vadí a tam bych určitě viděl možnost pro zlepšení, jsou tlačítka funkcí. Čekal jsem to sice horší, ale mohly by být o kousek větší, stačilo by jenom širší a nebo když ani to né, tak určitě alespoň v nějaké povrchové úpravě na konci jako je u rangemenů, nějaké drážkování (rádlování). Tlačítka jsou malé, na koncích trochu zakulacené a v chromové povrchové úpravě, tak že může docházet při mačkání ke sklouznutí nehtu, kterým se tlačítka na 5610 nejlépe ovládají. Možná, že i to je odkaz na nějaký původní model, ale tohle si myslím, že by bylo dobré určitě zlepšit.

 

Závěrem bych hodnotil hodinky velice kladně, výborně se nosí při každodenní činnosti, nosím je i ke košili a nepřipadám si blbě což u renčů nebylo ončo. Určitě doporučuji géčkový tah, který sice stojí 3/4 hodinek, ale určitě se s ním pohodlněji nosí a dává jim nádech jak sportovních tak i stylových hodinek. Klasické funkce pro běžné užívání naprosto stačí.

 

 

 

Plusy:

kompaktní velikost ani malé ani velké, univerzální pro všechny ruce

pohodlný géčkový tah (kombinace plastu-kovu, proto je i lehký)

dobře čitelný a přehledný displej (velká čísla jako u rangemanů)

rádiem řízené

solární napájení

dostatečné funkce (čas, světový čas, 5x alarm, stopky, odečet)

senzor podsvícení displeje při natočení hodinek k sobě

WR 200

odkaz na původní modely, takže jste i mezi puberťákama kůl

 

Mínusy:

délka podsvícení pouze 1,5s

malá zapuštěná tlačítka s chromovou úpravou (to je asi největší slabina) i když to není zas tak hrozný, tak určitě bych to zlepšil

osobně postrádám vynikající funkci zapínání stopek hned prvním zmáčknutím tlačítka, jako je to u rangemanů, ale to bych toho už chtěl moc (při současným počtu tlačítek by to asi stejně nešlo)

 

Rozměry a data jsou lehce dohledatelné na netu, ale vzal jsem teda šupléru:

šířka: 43,4 mm

výška: 12,4 mm

lug to lug: cca 46mm

tah: u pouzdra 26mm, 18mm spona

 

Stejně tak je plno fotek na netu a každý kdo viděl moje postující fotky, tak je mu jasný, že do kalendáře chronomagu se nikdy nedostanu, ale tak aby se neřeklo, tak něco dávám.

 

Budu rád když se podělíte i se svými zkušenostmi, včetně fotek.

post-26998-0-27053300-1503229596_thumb.jpg

post-26998-0-72863900-1503229600_thumb.jpg

post-26998-0-07576200-1503229606_thumb.jpg

post-26998-0-06423300-1503229613_thumb.jpg

post-26998-0-70051400-1503229622_thumb.jpg

post-26998-0-74878400-1503229633_thumb.jpg

post-26998-0-93460200-1503229642_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Honza.manta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 248
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Super recenze, diky. Mám ty stejné, tedy měl jsem a zabavil mi je syn, ale koupím si nové. Jedna z věci která mi na nich vadila byl právě origo pásek, ktery je na mě krátký. Jaký je prosim te přesná reference toho tahu, ktery na tenhle model pasuje? Za kolik se da sehnat na eBay nebo přímo v Japonsku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díkes  :)

 

tah má označení Casio 10440758 a je použitelný na všechny modely 5600 a jde i na model 6900. Já ho koupil asi za 2400, ale ten prodejce kde jsem ho koupil tak trošku podražil a nyní ho má o stopade dražší:

http://www.ebay.com/itm/G-SHOCK-BRAND-NEW-GW-M5610BC-GW-6900BC-ORIGINA-METAL-HARD-PLASTIC-BAND/192262131515?_trkparms=aid%3D777003%26algo%3DDISCL.MBE%26ao%3D2%26asc%3D41375%26meid%3D24a4b340417d4d49b353faa54cc99808%26pid%3D100012%26rk%3D1%26rkt%3D12%26sd%3D192192441592&_trksid=p2047675.c100012.m1985

 

je to nejlepší cena co jsem kde našel. Taky jsem na  ebay našel za 3500,- s poštovným. Psal jsem tenkrát i do FASTu (zastoupení v ČR) a psali, že by byl na objednání, protože se sem nedodává a cena by byla 2800 + poštovné 120,- a dodací lhůta 4-8 týdnů. Lepší nabídku, než tam kde jsem koupil já na eBay, jsem nikde jinde nenašel. 

Upraveno uživatelem Strocek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky. Tu 2, až 3. dírku moc u zápěstí 18 cm nechápu. Sám jsem pohodlně na třetí dírce při zápěstí 225 mm. Jedině, že bys je nosil o půl metru výše, než já...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 Mám to rád volnější, teď to nebudu zase přehazovat abych přesně zkoušel dírku, ale u tahů tam strčím ještě prst u všech co nosím. U toho nového řemínku jsem to v rychlosti zkusil třeba by si sednul časem líp a tím by se zkrátila délka k zapínání, ale hned mě překvapilo, že je docela krátkej. Klidně postni foto jak je máš pohodlně na třetí dírce, rád se kouknu a myslím, že by to zajímalo i ostatní

Upraveno uživatelem Honza.manta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neumím to přesně vyfotit, hodinky nosím také volně min. na jeden prst, zde foto na ruce 225 mm a třetí dírce. Nic nedře a netlačí. Jedině, že bys tam snad měl kratší řemínek, než já, ale to se mi z hlediska velkovýroby moc nezdá.

 

 

post-15103-0-13619700-1503239440_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vyfoť to z druhé strany a zkus tam dát ten prst aby bylo vidět zapínání, takhle nic nepoznáme. Mě se to moc nezdá, že by si všichni si stěžovali na to jak je to krátký a ty tam dáš prst a ještě má ruku 225. 

Upraveno uživatelem Strocek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mi to pánové nedalo a nechtěl jsem nechávat pochybnosti, tak jsem zase namontoval řemínek a mám to na 4 dírce od konce. Takže 3 dírky zbývaly a to mě asi zmátlo, když jsem si hodinky koupil, tak jsem je zapnul stejně jenom jednou a hned jsem tam dával tah, ale byl to neurčitý údaj a pořád platí, že někdo kdo bude mít velký zápěstí bude atakovat dírky na konci řemínku.

post-26998-0-70597200-1503245327_thumb.jpg

post-26998-0-98003400-1503245348_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díkes  :)

 

tah má označení Casio 10440758 [/size]a je použitelný na všechny modely 5600 a jde i na model 6900. Já ho koupil asi za 2400, ale ten prodejce kde jsem ho koupil tak trošku podražil a nyní ho má o stopade dražší:[/size]

http://www.ebay.com/itm/G-SHOCK-BRAND-NEW-GW-M5610BC-GW-6900BC-ORIGINA-METAL-HARD-PLASTIC-BAND/192262131515?_trkparms=aid=777003&algo=DISCL.MBE&ao=2&asc=41375&meid=24a4b340417d4d49b353faa54cc99808&pid=100012&rk=1&rkt=12&sd=192192441592&_trksid=p2047675.c100012.m1985

 

je to nejlepší cena co jsem kde našel. Taky jsem na  ebay našel za 3500,- s poštovným. Psal jsem tenkrát i do FASTu (zastoupení v ČR) a psali, že by byl na objednání, protože se sem nedodává a cena by byla 2800 + poštovné 120,- a dodací lhůta 4-8 týdnů. Lepší nabídku, než tam kde jsem koupil já na eBay, jsem nikde jinde nenašel. [/size]

Diky, kouknu na to :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...