Přejít na obsah

dr.sphinx - krátká těžká nemoc


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 555
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

dr.sphinx: to bude kryt, si myslim i kdyz je metro dal, nez je standart :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doktore popsal jsi to dobře, trochu jiný svět na trochu jiné planetě :-) Galante je jiná galaxie :-)) Já jsem jen zaprděný pozemský pětkař:-))

Ono je to možná tak myšlené, mají vzbuzovat velké emoce, totální nadšení a občas ostrý zásek pochybnosti....

Každopádně mě síří, že se nedostanu na sraz a nebudu moc kibicovat tam...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bydlet hned u vody není pro slabý povahy:

post-38718-0-12926900-1532090458_thumb.jpg

 

Takže hodinky vlastně i k tématu:

post-38718-0-37236700-1532090573_thumb.jpg

 

Roztomilý fakáč obrozencům a jejich obsesi pozdně renesanční češtinou, pojďme hezky, jak nám zobák narost:

post-38718-0-84966000-1532090697_thumb.jpg

 

Co to je a kde to je (myslím, že to nemusí být zvlášť těžký)? Okolí Prahy.

post-38718-0-09396500-1532090934_thumb.jpg

 

Mimochodem - že by smítko na sklíčku? Nene, a normálně prostým okem, mAra_- ovi jsem je ani půjčovat nemusel :)

post-38718-0-96044100-1532091221_thumb.png

Já už na další akci asi nemám nervy. Hlavně, že mi spravili sponu.

Kdybych musel být OWG, s SBGA029 by se to dalo. Zaplať pámbů nemusím :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja to vidim na dolni tok Vltavy, ale kde presne to je, netusim :D

Zajimava stavba, to se musi nechat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bol som mimo nejaku chvilku.

Vidim tu krasne Ananta. Tie som mal a poslal som ich kedysi niekomu z fora...fakticky pekne hodinky, len som mal s nimi mensi problem, kedze som nevidel, kolko je hodin :-)

No a ohladom toho "smietka na sklicku"...este stastie, ze nemam doma lupu ani mikroskop :-) ale chrobacik uz vo mne hloda, nech si nieco take pořidim a preskumam svoje hodinky. Tak to teda dakujem za namet :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tano: Labe. Na příslušné mapě (normální KČT) si to dokonce vysloužilo fotku v textové části.

 

Epstejn: tyhle Ananty krásný jsou, ale čitelný nejsou, přesně.

 

Lupu nepotřebuješ, respektive potřebuješ, ale jen abys si potvrdil, čeho sis všiml neozbrojeným okem. Věci patrné jen pod lupou jsou mi buřt. Jinak je fajn občas strčit GS pod lupu jen tak, fakt se je na co dívat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dr.sphinx: muzes nahodit odkaz, nemuzu to najit. Dik.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pan doktor, ja som mlady muz v stredom veku :-) 

A teda na xy metrov precitam cokolvek, ale zblizka vidim akurat tak velku riť... cize ziadne z mojich hodiniek nedisponuju vadou, ktoru by som bol schopny zhliadnut a identifikovat volnym okom :-) A rozne zväcsovacie skla si prave preto nekupim, bratm.  :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja bych to mozna videl, ale jelikoz nejsem zamereny na detail, tak to radsi na svych hodinkach nestuduju a mam klid :) Vzdyt hodinky s nejakou vadou prave maji tu dusi, ne? Nejsou aspon strojove dokonale.

Jinak doktore, ze ses to ty, tak bych ti umel od tech vadnych GS diveru pomoct. Ani to nebude drahy ;)

 

P.S. ?Vejska Vody? mi jako Moravakovy zvedla chlupy na zatylku, ale zase se mi libi to urcite rebelstvi :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou to pozůstatky zdymadla v Obříství, od Prahy kousek na sever směrem na Mělník. Projektoval to Pavel Janák, čili architektonická hvězda první velikosti.

http://www.hrady.cz/?OID=9715

S povídáním o okolních lesích a historickou fotkou: http://www.mistopis.eu/mistopiscr/podripsko/melnicko/zamecky_les.htm

Na stránkách NTM k dispozici fotka modelu zdymadla:

post-38718-0-19092400-1532257770_thumb.png

zdroj: http://www.ntm.cz/en/en-exponat/dreveny-model-pohybliveho-jezu-v-obristvi-1908-1912

 

post-38718-0-90416000-1532261217_thumb.png

 

Stačí mít lodičku a můžete si zajet udělat zcela soukromou pohodu na protější břeh k modré šipce (přes infrastrukturu plavební komory se tam civilista asi jinak nedostane).

post-38718-0-65595300-1532260404_thumb.jpg

 

Obříství samotný stojí z mnoha důvodů za návštěvu, dokonce je tam i kde se slušně najíst (dohledatelné v aktuálním Maurerovi). Kromě mnoha jiného i veřejnosti nepřístupný zámek:

post-38718-0-87438400-1532260510_thumb.jpg

post-38718-0-92889300-1532260534_thumb.jpg

 

Jedna trochu záhada - na trafostanici mi to přišlo bejt starý (hnědá šipka). Našel jsem si, že je to jediný pozůstatek dávno zaniklého vekého mlýna na původním rameni Labe.

post-38718-0-97844900-1532261236_thumb.jpg

 

***

 

@EpsteinBarr: buď rád, nebudeš si muset chodit vypíchavat oči, jak mi tady někdo už radil  :)

 

@Andy: určitě to není jenom o detailech, ale je to taky o detailech. A taky je to něco jinýho u funglovek. Hlavně nemám energii to řešit kvůli riziku kroku vpřed - kroku (či dvou) vzad.  Mně možná budete i věřit, že vím, o čem mluvím.

 

@Andy pt. 2: od GS diverů mi bude moci být pomoženo jen v případě, že mě uloví titanová sekta, tzv. jedenatřicátníci.

 

A do třetice @Andy: ten chlápek, co vejšku vody na zeď vyvedl, ani rebel být nemusel.

 

Normálně se to povídá tak, že čeština byla před obrozením ve stavu klinický smrti a strejdové ji jen tak tak resuscitovali. Ona ale úplně mrtvá nebyla - vycházelo plno věcí, včetně gramatik a tak, ale chyběla ta vysoká literatůra. (Samozřejmě doba jejímu rozkvětu nepřála z mnoha dalších důvodů). Obrozenci se ale uchýlili ke staršímu standardu, kterej jim přišel dostatečně rozkvetlej, k veleslavínský češtině. No jo - ale během těch cca dvou století mezitím čeština nestagnovala a nějak se vyvíjela dál - čili týpkovi, co psal vejška vody, to takhle přišlo normální.

 

Tohle vysvětluje tu divnou jazykovou situaci, kterou máme: v Čechách vlastně všichni mluví ošklivou nespisovnou obecnou češtinou (terminus technicus) - až na to, že ta nějak respektuje historický vývoj v daném území. Moraváci hlavně na jihu, kde tak jako všude jinde šly nářečí nějakou svojí cestou, teď dělaj ramena na Pražáky, ale přišli k tomu jako slepí k houslím, ne, že líp poslouchali paní učitelku.

 

Jinak Hanáci, dávejte si bacha, taky nepoužíváte standard, ale už nějakou nářeční variantu (ten epigram od Borovskýho, kterej začíná Hanák velké panák je asi profláklej dost, ne? :) ).

Upraveno uživatelem dr.sphinx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dr.sphinx: vyborna prace, jak fotky, tak povidani i odkaz.

Musim Te pochvalit a podekovat, tohle se jen tak kazdy den nevidi, bravo!

Narodostni a jazykovou cast, rad prenechan druhym.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

OUT Exp II 216570  Neštvaly mě a ani jsem se je prodávat (ještě) nechystal, holt se někdo ve správný čas ozval se správnou výměnou. Vím, že hodně rolexákům (a nejen jim) leží tahle reference v žaludku kvůli celkovým proporcím, oranžové GMT lopatě, velkým ručičkám a já nevím čemu ještě. Já ale asi nemám správný RLX instinkty, předchozí generace mi naopak přijde být taková neduživá - možná s velikostí by bylo dobrý tak něco mezi, je to fakt velká těžká placka na ruce.

 

Velikost ručiček úplně OK, ono bez AR čím větší, tím lepší, žejo. Rolex má taky fakt dobrý ty spony, i když si myslím, že u hodinek jakoby do akce by měla být plynulá extenze samozřejmost i u nepotápek, někteří výrobci to dokonce i chápou (tady ale rozhodně nehřeší jen korunky). Luneta je prostě krásná, tlustší linky čísel a indexů jsou u mě další jednoznačné plus oproti předchozí generaci.

 

IN  Sinn 144 St Sa

post-38718-0-69716000-1535062630_thumb.jpg

Může za to Honza z Chronoshopu - provinil se tím, že je měl jednou v mojí přítomnosti na ruce. Aha, tak ty do tý doby pro mě snad nejmíň zajímavý Sinny nejsou zas tak nezajímavý. Možná trochu motoristický, ale něco na nich je.

post-38718-0-47051800-1535062838_thumb.jpg

Barevný odlišení chron je fakt funkční. Nešroubovací knoflíky jsou pro mě taky plus. Šroub místo Ar kapsle je trochu srandovní, ale z dlouhodobýho hlediska (haha) jsem skoro radši, že ji nemají. A úplně blbě to taky nevypadá. Mají ještě tenký tah (jako třeba u starejch 556), což nevadí - když už jsou díky velikosti pouzdra celkem lehký, tak to ten neduživý tah nekazí. Má to holt tu moc ochotně se rozepínající extenzi, taky se ta spona celkem nepohodlně otevírá, ale to už znám.

post-38718-0-96884300-1535063398_thumb.jpg

Pouzdro je pozoruhodný a páč jsem nikdy žádný podobný neměl, docela si s tím vyhraju a vlastně se mi líbí, jak si to každý řemen hezky vcucne. Pískování je taky fajn.

post-38718-0-62841100-1535064139_thumb.jpg

post-38718-0-89777100-1535063523_thumb.jpg

7750 je velikostí akorát, u Sinnu to s ní často vyjde proporčně hezky (třeba stotrojky jsou z tohohle hlediska taky povedený).

 

No a když vám to kolega předá i s taškou, hned ji můžete využít k bohulibým účelům :)

post-38718-0-99795700-1535064237_thumb.jpg

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...