Přejít na obsah

dr.sphinx - krátká těžká nemoc


Doporučené příspěvky

Uz mi to neslo editovat, v kontextu ty tvy povrchovky a ostryho nastroje jsem chtel doporucit kobercovku, neb pokud ti ujede pracka, mohlo by to mit pomerne nehezky a v tomto pripade asi nevratny nasledky:-)

Jo, mam takovej pocit, ze to je jak pises. Jak jsem to tam natlacil, slibil jsem sam sobe, ze to vytesnim z pameti a uz o tom nebudu mluvit:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 555
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

 

Například tady je to ale hnus (8R s jinou organizací cifru, SRQ019), včetně zpracování, dyť to vypadá, že ten smalt provrtali nebozezem .

Tenhle kus se jim nepovedl. Ten můj je lepší.

Ale obecně, ten smalt má nějaké technické omezení, co s tím můžeš dělat, takže nedává moc smysl to srovnávat s klasickým (i když lakovanym) cifrem. A je skoro až neuveritelné, ze v této cenové hladině ten smalt udělali. Takže pokud si něco takového pořizuješ, tak s tím trochu počítáš ( pokud nechceš 4x dražší kus, který bude mít ten smalt perfektní).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tvůj kus je až na jednu drobnost samozřejmě lepší :)

 

Demokratizace smaltu je asi fajn (o cenách tříruček už vůbec nemluvě). Rozumím tomu ale jako koza petrželi, čili nevím, jak si Seiko-socko-smalt stojí ve srovnání s opravdu drahými kusy. 

 

Hlavní otázka je, proč tam tu hnusnou díru vůbec dělali, zejména u takového retrokusu by bylo namístě si datum úplně odpustit.

Upraveno uživatelem dr.sphinx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

IN Seiko Shogun SBDC029

post-38718-0-65123700-1552728758_thumb.jpg

Když ještě byly ke koupení/objednání v Praze, cuknul jsem, ale čert ví, třeba to taky mělo groteskně rozjeté indexy a rehaut, už si to nepamatuju. Nakonec šly z DE. Jinak už si nablind nechci kupovat u Seika nikdy nic (ona je to teda asi rozumná zásada všeobecně), snad mi to předsevzetí vydrží.

 

Fajn je korunka s "S" a pokud člověk pomine ty už fakt neobhajitelné problémy s QC, jedny z nejatraktivnějších Seiko diverů, ne-li diverů vůbec - taky není divu, že i hi-beat GS potápky jsou ze stejné designové rodiny. Kdyby Seiko udělalo něco jako GS Šóguny bez hi-beatu, asi bych se na ně zašel mrknout :)

 

Docela jsem se těšil na gumu, ale trochu mě zklamala: je to ta tužší uretanová (jako u tříkil), což mi samo o sobě nevadí, ale tím, jak se ani nezužuje, ani není tolik profilovaná, je ve výsledku docela nepohodlná. Tah je na druhou stranu super, pocitově, designem, vším, holt jen jednopolohová extenze.

 

Nakonec si je samozřejmě spravit nechám, i když si trochu hraju s myšlenkou se na to vykašlat a mít je jako memento i profylaxi.

 

IN Citizen Ecozilla BJ8050-08E

post-38718-0-65005400-1552730095_thumb.jpg

Přihozeno do košíku k šógunům podobně jako snikrska u kasy v supráči. Moc se mi je nosit nedaří, ale hustý jsou. A jako popelník to nejen vypadá, ale i váží. V zimě je docela sranda nosit je jak úchylák zvenku přes bundu, s tou extenzní gumou navíc to není problém.

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 5 týdnech...

Úder tupým předmětem. Kdyby se dělaly za Poirota, Agatha by nestíhala psát.

 

IN/OUT Sinn U1 Professional

Potápky od Sinnu ještě nebyly, tohle se nabídlo tak akorát včas a tak nějak samo. Díky těm OP39 jsem už dal i nedatum. Určitě jedna z nejlepších variací na téma U, díky omezení červené nepůsobí tak lego-vitě. Chod lunet u Sinnů podle mě není žádná sláva (zkušenost ale nemám se systémem přitlačit - otočit od některých pokročilejších modelů), ale zase to nic nedělá vyloženě špatně.

post-38718-0-47547500-1555427471_thumb.jpg

Hnidopichovi by samozřejmě (a oprávněně) vadila ničemu nesloužící první poloha vytažené korunky, relikt po odebraném datu.  

Tegiment celkem tegimentuje, ale zejména na tahu (se kterým ta limitka nechodila, tady byl od 757, pasoval akorát) jsou povrchovky spíš jen takový bonus, jmenovat se to může, jak chce.

Dokoupil jsem gumu, jedna věc mě nakrkla: překlápěčka ke gumám je ve vztahu k velikosti neobhajitelně hloupá - ani jedna mikroregulační dírka, nic (aspoň jejich gumomotýlovka má na každý straně dvě dírky - jen tak mimochodem).

post-38718-0-41904200-1555427501_thumb.jpgpost-38718-0-17928000-1555427525_thumb.jpg
Jinak je Sinn guma lícující s pouzdrem dobrá, ale NEUVĚŘITELNĚ blbě se to tam zapasovává.


Pěkně vyražené číslo limitky na dýnko. Odbočim: docela mě prudí, že u limitek s průhledem, kde Sinn dřiv vyrazil XXX/YYY přímo na rotor, nyní napíše jen EINE von YYY. Jestli jsem správně pochopil vysvětlení, tak je to kvůli tomu, že vznikalo moc třenic ohledně toho, kdo chce jaké číslo - A VOD ČEHO JINÝHO JSOU LIMITKY LIMITKAMA VOE LOTHARE???

post-38718-0-99197100-1555427546_thumb.jpg

Erm. Takže by mě zajímalo, jestli zneatraktivní i plná dýnka.

Šly ze dvou důvodů:

  • měl jsem vždycky zato, že čim víc tool, tim líp, ale možná jsem narazil na svůj limit, jsou opravdu hodně strohý (ale to být mají), to samo o sobě by ale na bleskový rozchod nestačilo
  • naskytla se výměna, která dávala smysl - mně. Potřeboval jsem si něco jednou provždy rozhodnout, aby mě to v dalším životě nestrašilo. Jak už to tak bývá, stalo se to asi týden po dokoupení hromady příslušenství - černá guma, červená guma, výše ohundraná spona, bordel celkem tak za devítku :)

Pomalu se pokusím resuscitovat hádanky, tahle je spíš pro Pražáky, zachovalá komomozaika:

post-38718-0-30051300-1555427650_thumb.jpg

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Barrandovske terasy, mozaika ukazuje Prazske povstani!

 

Uz jsem myslel, ze jsi zlenivel a valis se jen u pc :)

Upraveno uživatelem tano
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj jasně :)

 

IN Stowa Flieger White

post-38718-0-59074600-1555430983_thumb.jpg

Mám pro Stowu slabost. Akceptuju, že pouzdra asi dělaj u ťinpchinga, uznávám kritiku, že co maj dělat malý, dělaj velký (retro oblekovky), a co maj dělat velký, dělaj malý (pilotky).

Měl jsem Ikary a doteď mi přijdou být super, no a bílá s ručním nátahem si mě během vánočních slev zavolala tenkým, leč průrazným hláskem.

Líbí se mi, že se Stowa snaží pracovat se základním designem, nejde na to přes Malé prince, topgan a podobné hodinkově irelevantní hovadiny.

Díky tvaru korunky se ručně natahují fajn, na 2824 s odebraným samonátahem (což je bizarně ahistorické) je docela fajn pohled. Taky jsou tenký, pod 10 mm.

post-38718-0-84026700-1555431012_thumb.jpg

No a nejlíp samozřejmě vypadaj na origo meshi:

post-38718-0-55233500-1555431044_thumb.jpg
 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

IN/OUT Grand Seiko SBGA031

post-38718-0-15331000-1555588580_thumb.jpg


Vyměnit podařený a vzácný Sinny za snadno dostupnou verzi hodinek, který už vlastně mám. Zpovykanost. Snad jsem si to ale problém 029/031 vyřešil a ocelový mě budou provázet už nafurt, bez lítosti či výčitek.

Jedna z drobností, který to nakonec vychýlily k oceli, byl chod lunety. Titanovky ho v mojí zkušenosti mají o něco lepší - lehčí, ale stále precizní.

Doktore jebe ti? Takže titan teda lepší, ne?

Jo. Jenže ten rozdíl není tak velkej a když se chod u obou porovná s tím, co umí jinde, ta malá výhoda přestane být podstatná, poněvadž to perfektní není ani u jedněch.

A taky to mám pořád stejně s tím, že se tlusté bílé linky lunety prostě nekamarádí se zlatými logy - která jsou sice decentní, ale prostě to pro mě nefunguje. A taky se mi s tou zlatou trochu tluče zelená lumi:

post-38718-0-07771500-1555588736_thumb.jpg

 

Ještě jsem měl plán zkusit se poptat na možnost prohození cifru (nezlatý do Ti) - ale nějak jsem neměl morál něco zase řešit - a potom taky platit.  
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

IN Grand Seiko SBGR051

post-38718-0-68238300-1556217097_thumb.jpg

Důvod, proč jsem se o GS vůbec začal zajímat, byl quartz. Když jsem pořizoval svoje první (jediný, který budu potřebovat :) ), baterka nebyla kompromis, naopak.

Springdrive jsem zkusil až pozdějc a přišel mu na chuť. K čistý mechanice mě to ale u GS nikdy netáhlo, troufnu si taky kacířsky prohlásit, že na lepší Švýcary (samosebou jen podle mě) prostě z hlediska inovací i standardizace nemají (na druhou stranu jsou podle všeho osmičky a devítky dělaný robustně a vcelku pořádně). Když jsem se ale už tímhle směrem jednou vydal, jsou mechaniky povinný cvik. Taky když už jsem teďka proti vlastní vůli defakto sběratel, žejo :)

Takže který? Hi-beat nechci (ke značce to patří, je to frajeřina, ale přidanou hodnotu tam tolik nevidím - ledaže bych někdy přece jen zkusil Iwate cifr), potápky tím pádem nejdou (a i kdyby - to, co se za ty titanový hi-beat potápky chce, nejsem ochotný dát). Antimagnety jsou fajn, ale úplně ke mně nemluvily, GMT jsem taky tolik nechtěl, blablabla ?

Nakonec mi největší smysl dával skoro nejvíc základní model (001?051)  - nic na něm nepřebývá, nic na něm nechybí. Trochu jako ty OP39 - dobrý buď na začátku nebo na konci.

Stříbrný sunburst je super - většinou se schová, občas vyleze, občas to celé tak trochu zmodrá, no a někdy se podaří, že cifr krásně ztmavne a svítěj nad ním indexy.

post-38718-0-93181200-1556217276_thumb.jpgpost-38718-0-19682800-1556217291_thumb.jpg

 

Dekorace strojku se mi vždycky líbila, působí až trochu textilně - ale pochopitelně je ze všecho nejhezčí ten pětiřádkovej nápis :)

post-38718-0-93553300-1556217343_thumb.jpg

Jsou to GSa, čili: tlustý, bez mikroregulace a kupujete si je jenom pro sebe. Standard -3/+5 je ?when static?, v reálu slíběj -1/+10. COSC je taky jen v laboratorních podmínkách, čili je otázka, jestli Seiko nezatěžuje spotřebitele zbytečnými informacemi. U mě si to zatím řekněme sedá.

Dobrej je u mechanik návod - básničky, srandovní ilustrace, prostě Japonci :)

post-38718-0-74808700-1556217446_thumb.pngpost-38718-0-75061400-1556217465_thumb.png

Praha: Dům, kterej mě fascinuje léta, Když jsem si jako malej představoval, že jsem něčeho velitel, velín jsem měl tam.  Svojí atmosférou celkem pasuje k instituci, které dnes patří. Kde to je? :)

post-38718-0-45136200-1556217537_thumb.jpgpost-38718-0-78214900-1556217550_thumb.jpg
 

Upraveno uživatelem dr.sphinx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ja to zkusim film. ateliery Barrandov. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Baráková instituce:

post-38718-0-04730900-1556482996_thumb.png

 

IN Rolex Submariner 116610

post-38718-0-83650000-1556483254_thumb.jpg

 

Koupený nový, nijak výrazně to (z hlediska čekačky) nebolelo - respektive chtěl jsem nejdřív ND, ty nějak zrovna nešly, tak jsem se po určitý době zeptal, jestly by místo toho neměli daty, měli a vlastně jsem radši. Vnější krabice a tag ale smolík, to je fuk.

 

Já jsem určitě na keramiky, to skoro hranatý pouzdro velikostně vytříská ze 40mm maximum a extenzi a moderní tah chci.

 

Pokud se v budoucnu ukáže, že updatovaný MM300 nejsou propadák, možná to bude podobný jako plechaři VS keramici - leckterý nově příchozí nebude chápat, co na blbý lunetě a hardlexu všichni vidí, zatímco majitelé starých budou jen krčit rameny a tajemně se usmivat.

 

Nechávám je na sebe teda působit, ale fakt je, že tak první měsíc a půl jsem nic jinýho nenosil. Teď už to takový drama ale neni :)

 

Pokud člověk neřeší nános značky i neexkluzivní exkluzivity, jsou to dost dobrý divery. Luneta tomu chodí fakt hezky.

 

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...