Přejít na obsah

dr.sphinx - krátká těžká nemoc


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 555
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Sice jsem si musel vygooglit co to znamená, ale nemyslím si ze by to bylo ono. Je tam spousta příspěvku (relevantních) pro i proti, takže to úplně nesplňuje definici toho prapodivného slova :)

Celej subreddit watches je glorifikace GSka a Seika, dela si z toho i srand /r/WatchesCirclejerk nektere posty fakt nevymyslis :D

 

Nejvic omylanane "moudro" je "You buy GS to impress yourself and Rolex to impress others"

Upraveno uživatelem Exiztence
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Existuje vlastně dobrej českej protějšek circlejerk? Léta mám za to, že ne, ale třeba je to jen nedostatkem zkušeností na mojí straně.

 

Každá výrazná značka má mezi svými fanoušky výrazný kontingent blbců, co pak budou něco někam psát, třeba na reddit. Že zrovna tam někdo něco psal je asi tak stejně zajímavý, jako že někdo něco psal do Blesku.

 

To moudro "You buy GS blabla" by znělo míň nabubřele, kdyby se přeformulovalo, třeba:

 

You buy GS for your own appreciation and Rolex for others to appreciate.

 

Je to ale stejně hovadina - ani ne kvůli první větě, ale kvůli tý druhý - což ale nerolexáci často nechápou, to máš Kubo recht.

 

Každá značka svádí ke specifickýmu typu machrování - u GS je prostě fakt, že je to za relativně málo peněz ale že hodně muziky. Což pak některé občany svádí k posmívání se (v lepším případě) těm, kdo "neprozřeli". I jako GSákovi je mi to protivný a trochu se přitom za kolegy stydím.

 

Co se ale dá dělat - GSa jsou uhrančivý, s lidma, co si je poříděj, to většinou fakt zacloumá.

 

A pořád to dopadá ještě dobře - si vemte, kdyby třeba takovej Hasňa v nejlepší formě býval GSař, to by byl teprve bugr, současný Seiko pozitivní trollové hadr :)

 

...

 

kamilb, na machrování bys musel mít od R něco lepčejšího, než třeba suby, moc banál :)

Upraveno uživatelem dr.sphinx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele ja obecně mám pocit že stejně jako si Rolex někdo kupuje aby machroval na plebs tak hodně WISu si kupuje GS aby machrovalo na jiný WIS a povyšovali se nad ty co si koupili Rolex.

 

Vždyť píšu, že každá značka má mezi svými fanoušky i blbce. A někdo to má přesně tak, jak píšeš. Ale rozhodně ne všichni. Si to moc pouštíš k tělu se mi zdá :)

Upraveno uživatelem dr.sphinx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vždyť píšu, že každá značka má mezi svými fanoušky i blbce. A někdo to má přesně tak, jak píšeš. Ale rozhodně ne všichni. Si to moc pouštíš k tělu se mi zdá :)

Ale to ne ;) Ja myslel v kontextu toho redditu, odlehčení je to solidní. Však me znáš nakonec si koupím Octo a Lange a budu vysmátej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Celej subreddit watches je glorifikace GSka a Seika, dela si z toho i srand /r/WatchesCirclejerk nektere posty fakt nevymyslis :D

 

Nejvic omylanane "moudro" je "You buy GS to impress yourself and Rolex to impress others"

Ja Reddit nesleduju, takže nedokážu posoudit. Ja jsem to vztahoval k té diskuzi na HODINKEE, kde mi to na tu definici nesedělo (relevantní připomínky pro/proti). Jak píše Doktor, je to o hlavně o lidech, bez ohledu na značku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Ja Reddit nesleduju, takže nedokážu posoudit. Ja jsem to vztahoval k té diskuzi na HODINKEE, kde mi to na tu definici nesedělo (relevantní připomínky pro/proti). Jak píše Doktor, je to o hlavně o lidech, bez ohledu na značku.

No Já psal že jestli chceš GS pozitivní diskuzi koukni na reddit, takže tam jsme si asi nerozuměli, předpokládám, když si odpovídal že ti to tak nepřišlo, tak si stále myslel hodinkee nikoliv reddit a můj koment byl tudíž zbytečný. Upraveno uživatelem Exiztence
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No Já psal že jestli chceš GS pozitivní diskuzi koukni na reddit, takže tam jsme si asi nerozuměli, předpokládám, když si odpovídal že ti to tak nepřišlo, tak si stále myslel hodinkee nikoliv reddit a můj koment byl tudíž zbytečný.

Ano, nerozuměli. Nejsem bezvýhradní zbožňovač, takže pozitivní  diskuzi nepotřebuju  :) . Jenom mě občas zaujmou některé argumenty proti GS  :) .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Bundus pořád bundusuje, vlákno ale nevláknuje. To jsem teda vostuda.

Určitě všem moje ošklivý fotky moc chyběly, tak namísto PFka dvakrát silvestrovská momentka s miláčkama největšíma, navíc fakt zimní, to je letos vzácnost. 20201231_095031.thumb.jpg.7f8180ed6108355266729c086d3531f9.jpg

20201231_100239.thumb.jpg.a6a253f182f00171a2432b163f44257b.jpg

Kromě všech samozřejmých věcí si popřejme, aby se nám zase pěkně rozjel spolkový život a hlavně abychom tu v co největším počtu prostě rádi byli. Někdy mi to přijde těžší, než to bývalo.

Kňourat se ale nemá, všechno to sem řádně v následujících týdnech nasypu, zase Sinn, Stowa, na Seiko jsem taky ještě nezanevřel, prostě klasika ... až na ty béčka teda :)

Jinak jsem se ještě rozhod, že už se nebudu patlat s hádankama, nějak na to není ani elán, ani apetit. Prostě jenom hodinková nuda. Ale ony ty úchylárny stejně nikomu moc chybět nebudou, páč ... to byly úchylárny :)

Všem pěknýho domácího silvestra a co nejmilosrdnější kocovinu (jsem zvědav, jestli letošní konstelace bude znamenat horší nebo lepší ráno :)).

Upraveno uživatelem dr.sphinx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

IN Sinn 1736 St I 4N

20201228_152734.thumb.jpg.31e7bb93500085cdee7f5a6a38a9d1fe.jpg

Sinn umí elegantní hodinky stejně dobře, jako všechny ty svoje tooly (ale to se opakuju). Referenční kód by měl Elon Pižmo určitě zvážit, až bude Grimes Pižmová zase v očekávání, ale pokud jste hodinky, tak je báječné, pokud je tohle váš největší problém.

20201228_144755.thumb.jpg.d4644758ee1c49df2a67288c189e6d0f.jpg

20201228_144720.thumb.jpg.2a341e233e59adc1d4c56aea0b0e3744.jpg

(z pole nad Radlickou to vysílači stejně sluší nejlíp)

Teda jinak - problémů mají  hromadu, ale to jen, když člověk není na stejný vlně. Zaplať pámbů působí větší, než papírových 36mm, trochu blbě se kombinují s řemeny, páč se ten jemný ciferník dá snadno přetlouct, taky musí být morál na dvojručky (je to mimochodem osvobozující, uklidňující a u spíš příležitostně nošených hodinek i mnohem pohodlnější). Navíc člověk dostane i normální 100m vodotěsnost, takže budou OK, až mi je @nickolas hodí do piva.

20210103_154209.thumb.jpg.db7405421fd671a250cecadc83db888b.jpg

Sinn taky umí dobře vybalancovat proporce velikosti strojků a hodinek (556, 103 ad.), takže tady 2892 (ne SW300, malé, spíš bezvýznamné plus, ale stejně jsem mnohem radši) sedí jak zadnice na kastról.  Vuvuzela ručičky (v reálu je to jemný detail, fotky klamou) fungujou, navíc u z definice jen nedokonale seřiditelných dvojruček to sedí i koncepčně - prostě nejde a ani nemůže jít o vteřiny.

Sunburst ciferník dokáže ve vhodném i krásně zazrnit, prostě čistá poezie

Poetický bonus, oblast evidentně inspiruje nejrůznější osoby k nejrůznějším věcem:

20201228_150919.thumb.jpg.4f10aa4a9ec55b483f405c71a5175394.jpg

20201228_150940.thumb.jpg.7f04ee3e22bd3085efeb961dc2e8c85b.jpg

P.S.: ta hromada problémů: pokud člověk pomine samozřejmou otázku vhodnosti menších oblekovek pro každého, tak tu máme

  • skládaný cifr
  • mrtvou mezipolohu korunky u data
  • bikolorní fluidum, které ty hodinky přeci jen chtě nechtě v nějaké míře mají
  • nábytek na cifru celkově (trumpety, přečuhující indexy, krátké ručičky)
  • Bark a Jack (což je vlastně stejně jeden chlap, ne? - ale asi nemusím rozumět všemu) by měl/i kecy, že to má 19mm rozteč, protože v tom rozměru sám/sami nic nevyrábějí
  • nejsou to Lange (ale zase to nestojí jako nová velká koupelna)
  • se sunburstem smůla, holt jsem kuncák-light a eště ke všemu bylo pošmourno

 

 

 

Upraveno uživatelem dr.sphinx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
V 31. 12. 2020 v 20:21, dr.sphinx napsal:

všechno to sem řádně v následujících týdnech nasypu

Že člověk radši nedrží hubu :)

Dneska to šlo, po velkým servisu i ty Seika choděj docela hezky. Tak byl za odměnu vejlet.

20210224_155247.thumb.jpg.d5a93aee16d132a8c87b6b8185915d2c.jpg

20210224_171058.thumb.jpg.e4150d2e99a8542d604fe68888f1fa58.jpg

20210224_171105.thumb.jpg.4c1c55117ee58cacb481c10ceaa6a58e.jpg

20210224_170617.thumb.jpg.68ef1bdde371df3fe133efee8522d005.jpg

20210224_175305.thumb.jpg.77447e62a00b8b438a0f846038780ea4.jpg

20210224_200715.thumb.jpg.816d4af5d742cff764b9f6da05cb5f52.jpg

JInak se tříkila možná brzy stanou hrdiny další Doktorovy Seikokauzy™, ale to spíš někde samostatně. Je to i malilinko vidět :)

 

Upraveno uživatelem dr.sphinx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...