Přejít na obsah

Hodinky pre zberatela modelov veteranov


Doporučené příspěvky

zdravim zavislaci,

 

vedeli  by ste mi poradit hodinky pre mna? mam rad veterany a zbieram modely veteranov (1900 - 1950). 

poziadavky:

velkost: 38 - 40mm

stroj: nie quartz a ani mechaquartz

sklo: zafir/plast/hesalit

idealne NODATE, ale prekusnem aj datum

cena: do 400,00 EUR

 

zatial som nasiel Gerlach LUX SPORT. tie sa mi v skutku pacia. 

vdaka za rady. 

post-7077-0-21709000-1503509854_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 51
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Já bych ještě v tomto případě položil ještě jednu otázku - má jít o nové hodinky, nebo může být odpovídající vintage?

spravna otazka. zabudol som doplnit, ze preferujem nove hodinky, resp. pouzivane, ale 80 rocne vintazky nie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vláčiky nezbieraš?

Keby hej, tak Mondaine...

nie, tie nezbieram. zbieram hlavne civilne verzie aut, ani pretekarske. sluzobne a formule nie.

Co tyhle Certiny? Vintage look jak z 50. let a uvnitř moderní střeva. Z druhé ruky se za požadovanou cenu dají sehnat. 

attachicon.gifcert.jpg

nevyzeraju zle, ja by som ale radsej nieco viac sportovejsieho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Popravdě to co jsi vybral mi přijde hodně dobrý, trochu mi to připomíná kreace od Genty (Retro Sport)

 

 

Další mě napadá:

 

Něco od Tissotu, např PRS 516 (už tu padly)

 

Renovace primek v Eltonu - cena bude jen mírně vyšší, budou to "nový vintage hodinky"

 

Seiko nedávno udělalo remake Seiko 5 Rally Diver, reference byly SRP729 731 a 733, jen už asi budou moc "novodobý", nicméně v pětkách by vybrat šlo třeba ještě SSA285

 

Výběr trochu mimo (většinou cenou), ale spíš jako průzkum vkusu:

Hamilton pan europ

 

Seiko teď nedávno udělalo pěknou reedici některých modelů např od giugiara, ale to je spíš na youngtimery a hlavně tuším všechno bylo quartz, takže to spíš hodně na okraj

 

Frederique Constant Vintage Rally Healey - tohle by mohlo sedět dost

 

Junghans meister driver - hodně podobné výběru

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Popravdě to co jsi vybral mi přijde hodně dobrý, trochu mi to připomíná kreace od Genty (Retro Sport)

 

 

Další mě napadá:

 

Něco od Tissotu, např PRS 516 (už tu padly)

 

Renovace primek v Eltonu - cena bude jen mírně vyšší, budou to "nový vintage hodinky"

 

Seiko nedávno udělalo remake Seiko 5 Rally Diver, reference byly SRP729 731 a 733, jen už asi budou moc "novodobý", nicméně v pětkách by vybrat šlo třeba ještě SSA285

 

Výběr trochu mimo (většinou cenou), ale spíš jako průzkum vkusu:

Hamilton pan europ

 

Seiko teď nedávno udělalo pěknou reedici některých modelů např od giugiara, ale to je spíš na youngtimery a hlavně tuším všechno bylo quartz, takže to spíš hodně na okraj

 

Frederique Constant Vintage Rally Healey - tohle by mohlo sedět dost

 

Junghans meister driver - hodně podobné výběru

neviem, ktore Primky maju odkaz na motorizmus. musis mi poradit  :cheers:

o tych Seiko som ani netusil. cena je velmi fajn, ale zial su velke - 44mm :(

Pan Europe, Junghans, Constant a Chronoris poznam, ale nedaval som ich do vyberu kvoli cene tak, ako si spravne uviedol.  

vdaka za ocenenie vyberu. mne pridu asi ako naj volba, velmi zdareny dizajn starych budikov

mňa ešte napadli tieto, je tam ETA a aj cenove to nie je až tak mimo :

 

attachicon.gifprs38-1.jpg

tieto su velmi fajn, aj ked cenovo nad limit, ale su skor pre motocyklistov ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tiez ma napadli Alpha chrona, ale to by som nerad, prilisna kopirka, ak nie 100%-na. 

:cheers: priatelia, vdaka vsetkym, smelo davajte kazdy napad, aj micrombrand. nicomu sa nebranim na rozsirenie obzoru  :notworthy:  :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sorry ano tie sú skôr moto , sú tamale  jedny práve pre zberatelov auto modelov ale za dvojnásobný budget, za to skvelý strojček

post-41342-0-50194800-1503589106_thumb.jpg

post-41342-0-97927900-1503589163_thumb.jpg

limitovaný počet kusov hoci u Eddyho nikdy nemôžeme vedieť

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neviem, ktore Primky maju odkaz na motorizmus. musis mi poradit  :cheers:

o tych Seiko som ani netusil. cena je velmi fajn, ale zial su velke - 44mm :(

Pan Europe, Junghans, Constant a Chronoris poznam, ale nedaval som ich do vyberu kvoli cene tak, ako si spravne uviedol.  

vdaka za ocenenie vyberu. mne pridu asi ako naj volba, velmi zdareny dizajn starych budikov

 

No, pravda žádný, krom těch co si maloval cigi :D

 

Bohužel mám všechny tipy mimo ceny a některý až nestoudně, tak snad nebude vadit, když to sem i tak dám jen pro potěchu oka....

 

V tomto segmentu dělá zajímavý kousky Autodromo např stradale - miyota, 40mm, bohužel cena 2x tolik, ale třeba někde bývají v akci dostupnější, našel jsem jen z 2. ruky kolem 500 USD

http://www.autodromo.com/watches/stradale-automatic-2/

stradale_cream.jpg

 

Pěknou limitku udělal i Ch.Ward model C9 DB4 '1 VEV' ale to je cenově úplně mimo :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Archivováno

Toto téma je nyní archivováno, a proto není možné odpovídat na toto téma.


×
×
  • Vytvořit...