Přejít na obsah

Tempo Doro


Daemos

Doporučené příspěvky

Těší mě,

 jsem nově přihlášeným členem zde na fóru a chtěl bych se zde podělil o malou recenzi na laciné automaty.

Rád bych nejprve popsal, co mě vedo ke koupi tolika členy fóra opovrhovaných hodinek a především k tak nedbalému vyhození peněz za tyto hodinky.

Přesto že jsem doteď nosil především bateriové hodinky, po získání a opravení několika starých kousků Prim, mi to nedalo a zatoužil jsem po mechanických hodinkách nových.

Bohužel po smutném zjištění, že jakýkoliv zajímavý kousek je mimo mé současné finanční možnosti, upl jsem pozornost na lacinější automatické hodinky.

Mezi záplavou zcela jasných napodobenin jsem nalezl několik kousků použitelných hodinek za rozumný peníz a to od společnosti SEIKO (podle informací ze zdejšího fóra dobrá a spolehlivá značka pro začátečníka). Také jsem ale narazil na dvě zajímavosti, které mi nedali a proto jsem se na ně musel podívat. Tím prvním byli letecké hodinky Parnis (podle informací zde na fóru už známá záležitost s nevalnou kvalitou) a poté právě mnou nakonec zakoupené hodinky Tempo od Tchibo.

Jak jsem se tedy dostal k tak hloupé koupi? Samozdřejmě jako mnoho lidí předemnou, především díky zvědavosti!

 Vrtalo mi hlavou, zda je možné aby tyto hodinky mohli spolehlivě sloužit dekladované tři roky a zároveň vypadat lépe než hodinky z tržiště a to vše za cenu 2000 Kč.

Takže jsem od 23.08.2017 majitelem těchto hodinek a rád bych tuto recenzi využil spíše jako test použitelnosti takovýchto hodinek.

Nyní Vám je lehce popíši a recenzi budu doplňovat v určitých rozestupech podle toho co se s hodinkami bude dít.

 

post-59023-0-50783500-1503754056_thumb.jpg

 

Tak tedy vzhled: Na první pohled příjemný, snadno čitelný, ale také je mi jasné že okopírovaný(mám pocit že jsem někde viděl reklamu na hodinky Breitling s tímto vzhledem).

Pouzdro je však pěkně opracováno a vyleštěno, spodní dýnko je šroubovací a má průhled na jednoduše avšak vcelku slušně působící strojek bez vzhledových úprav. Páseček je nějaká lacinější kůže v černé barvě.Ciferníček je udělán jednoduše a příjemně, osobně se mi zdá kvalitní, ručičky ukazují přesně a to i datum a den.

sklo je klasické minerální a je na něm první kámen úrazu a to odlesk šmouh zespodu po čištění při pohledu na slunci.

Korunka a nastavení budíčků je příjemné a klade přiměřený odpor.

 

Chod strojku: Zde budu prozatím stručný neboť na jeho recenzi nemám hodinky dostatečně dlouho, tak tedy pouze řeknu že po mém osobním seřízení se předbíhají asi o minutu za tři dny.

 

Ještě přidám nějaké parametry:

Velikost pozdra: 42mm

Šíře řemínku:     22mm

Vodotěsnost:      3bary

 

Odkaz na stránky: http://www.tchibo.cz/automaticke-naramkove-hodinky-p400078498.html?x=H4sIAAAAAAAAAAFiAJ3_ETMsDgAAAV4etBoXABRBRVMvQ0JDL1BLQ1M1UGFkZGluZwCAABAAEGh0yk6ecc_OD5HRs41MXjAAAAAQOn8Txkgn3W2rZ0h5kFeucgAUi4C5DTuV1coxo_yrUQlCfQTLYZK61WGrYgAAAA%3D%3D

 

Doufám že se zde nebudou rojit hloupé diskuze o tom, že jsem udělal hloupost s jejich koupí a měl si raději koupit SEIKO, neboť koupě takových hodinek by bylo pouze účelné a nebyla by to sranda.

Přeji všem krásný den a recenzi budu postupně doplňovat o své postřehy.

Věřím že se najdou další jako já, které zajímá zda se takovéto lacinné automaty mohou dát reálně nosit a plnit svou úlohu.

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 40
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Test trochu o ničem. Me ty výsledky nezajímají. Je to čínskej superhnus - skoda času a peněz. Kup si neco pěkného a poctiveho a tomu věnuj energii. A samozřejmě, ze budou fungovat a par let vydrží, aneb krabicovym vínem se dá taky ozrat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je pravda a nemohu než nesouhlasit, ale popravdě o hodinkách od SEIKO nebo Orient se už nedá nic psát. Jak fungují a jaké jsou ví tady asi každý a nikdo s nimy problém nemá. Na dražší kousky zase nemám já a popravdě o hodinkách za 50k + už taky není co recenzovat, pokud se ti líbí počítá se s tím že stroječek je stejně dotažen k dokonalosti, což také zaručuje obrovská schopnost hodinářů takové hodinky dělající. 

Z mého pohledu je momentálně na trhu ke sledování co se zajímavosti v pokroku který dělají týče právě jen Čína.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výborně Daemosi. Jen pokračuj. Časem si Tvé záslužné práce určitě někdo všimne. Staneš se takovým Babicou Chronomagu. Podle vzoru: "Když nemáte houby, dejte tam žampiony, když nemáte ani žampiony, nedávejte tam nic!" sis koupil strašný sračky, a teď o nich chceš ještě psát. Třeba z toho ale bude zajímavý projekt ...... :wallbash:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď když jsem si lépe pročetl fórum vidím, že tato má recenze je zde naprosto bezpředmětná vzhledem k tomu kolem jakých hodinek se věčina členů pohybuje a především jaké částky za hodinky dává je mi jasné že tyto číny ani za hodinky nepovažuje. Nevadí přenesu tuto recenzi někam kde to bude mít snad nějaký užitek.

I když si o lidech co dávají za hodinky 100k + myslím že jsou pouze zbytečně bohatí, nemohu než souhlasit s nadšením které pro hodinky pociťujete.

Proto Vám přeji hodně štěstí :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď když jsem si lépe pročetl fórum vidím, že tato má recenze je zde naprosto bezpředmětná vzhledem k tomu kolem jakých hodinek se věčina členů pohybuje a především jaké částky za hodinky dává je mi jasné že tyto číny ani za hodinky nepovažuje. Nevadí přenesu tuto recenzi někam kde to bude mít snad nějaký užitek.

I když si o lidech co dávají za hodinky 100k + myslím že jsou pouze zbytečně bohatí, nemohu než souhlasit s nadšením které pro hodinky pociťujete.

Proto Vám přeji hodně štěstí :D

Jsi mimo. O peníze nejde - udělej recenzi na jakékoli hodinky a uvidíš, ze to bude mít úspěch. Ale čínská srajda hodinky nejsou, to je cele.

Zdraví zbytečně bohatej Frantik!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Popravdě moje oblíbená hláška. Jsem totiž tak trochu závistivej :D

Jinak jen pro zajímavost, včera jsem byl na Rock for Churchil ve Vroutku a zapomněl jsem si hodinky sundat, takže zažili asi sedmihodinové pohazování ruky ve stanu s dnb. Kupodivu přežili tak jsem za to osobně rád. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sám ale chápu jak to myslíte s tím že jsem si měl pořídit něco rozumnějšího než tyhle číny, mám Casia a Primky ale chtěl jsem něco otestovat a čína je docela zajímavá na to co se s hodinkami snaží dělat. Snad mě zkušenější omluví je mi jasné že je něco takového asi nezaujme ale snad nějakého studenta který má rád mechaniku a chce něco takového by mohlo. aspoň zjistí jestli je mechanická hodinka dost zajímavá a nebo zůstat u bateriového strojku a pokud ho to zaujme může si našetřit na něco pořádného.

Já například už teď pokukuji po tomto: https://www.timestore.cz/Znacka/Seiko-295/Seiko-Automatic-24906?gclid=EAIaIQobChMIrde68ef31QIVB14ZCh37Jw4IEAkYEiABEgJqF_D_BwE

Tak si aspoň udělám na vánoce radost.

Jinak ale tyhle hodinky rozhodně unosím.

Nehodlám zde na fóru dělat reklamu čínám za dvojku a tvrdit jak jsou super a vyrovnají se xkrát držší evropské konkurenci.

Na to by mi stejně nikdo ze zde znalích nenaletěl.

Chci hodinky pouze denně nosit a dát jim klasický denní zápřah a následně informovat ty co by to mohlo nějak zajímat zda jsou hodinky použitelné nebo ne.

Jinak jsem koukal že základní SEIKO se dá koupit nové za nějakých 2400,- takže co se týče ceny tak je může mít opravdu každý,

bohužel bych s nimi já kvůli jejich velikosti vypadal as idost směšně, asi jako když si vezmu své Prim kalibr 66,3. Malé hodinky na zápěstí muže měřícího 190cm a vážícího 140 kg totiž podle mě nejsou pěkné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stejně mám pocit, že na to, kolik je na tomto fóru znalých členů, se zde většina vyjadřuje ke všemu, jen ne k hodinkám.

Po přečtení několika článků podobných tomu mému, mám pocit že je to spíše fórum plné trolů. Pravděpodobně následováno několika zbytečně bohatými nadšenci :D

A teď mě prosím někdo přesvěčte o opaku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sám ale chápu jak to myslíte ...

Mně se tvůj střízlivý přístup k věci líbí. Nesnažíš se z těch levných čínských hodinek dělat něco (lepšího) co nejsou a ani nejsi jedním z těch, kteří se pak zároveň snaží přesvědčit zbytek Chronomagu o tom, že jsou blbci a snobi, když za hodinky dají víc, než 2 tisíce. 

 

Takže testuj, dej jim zabrat a dokud tě to bude bavit, tak nás tady informuj, já si to určitě rád přečtu.  :smile_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...