Přejít na obsah

Lze poškodit safírové sklo?


kulix

Doporučené příspěvky

Zdravím pánové znalci,

lze poškodit safírové sklo myslím tím drobný škrábanec nebo důlek při větší zátěži tohoto skla?

Nemyslím tím prasnutí, to už je pak konec..

Dá se to pak nějak opravit nebo už pomůže jen výměna?

Máte nějaké zkušenosti??

 

Sem s nimi..

 

Dík Kulix

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 69
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Zdravím pánové znalci,

lze poškodit safírové sklo myslím tím drobný škrábanec nebo důlek při větší zátěži tohoto skla?

Nemyslím tím prasnutí, to už je pak konec..

Dá se to pak nějak opravit nebo už pomůže jen výměna?

Máte nějaké zkušenosti??

 

Sem s nimi..

 

Dík Kulix

 

Někde jsem četl (ne promo prosim) že opravdový safír má na stupnici tvrdosti číslo 9, 10 je pak diamant. Teoreticky by šel poškrábat pouze tim diamantem...

Osobně jsem ještě safírové sklíčko neškrábnul.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já už viděl komplet rozbité a ani to nebyla moc rána :wacko: A když není úplně zapuštěné, tak si myslím, že se dá poškodit hrana

 

Mně se "povedlo" hodinkama lehce zavadit o štukovou omítku (bez nátěru), pouzdro bylo u hrany zapuštěného sklíčka mírně poškrábané, sklíčko vydrželo bez sebemenší úhony. O křemennou omítku bych to podřít určitě nechtěl...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já už viděl komplet rozbité a ani to nebyla moc rána :wacko: A když není úplně zapuštěné, tak si myslím, že se dá poškodit hrana

Safír je sice tvrdý ale křehký. Může ho poškrábat korund(9) a samozřejmě diamant(10). Ta nezapuštěná hrana může náchylná na odštípnutí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdesi na forech pred lety jsem videl test, kdy se nektery experimentalni dobrovolnik snazil znicit safirove sklicko na Sinnech 756. Delal to ziletkou, sroubovakem a vrtakem. Nakonec se mu to povedlo, mam dokonce za to, ze tim sroubovakem.

 

Moje sklicko na Sinnech je po 4 letech denniho noseni bez jedineho zraneni (na rozdil od pouzdra, ktere uz ma sem tam maly sramek).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdesi na forech pred lety jsem videl test, kdy se nektery experimentalni dobrovolnik snazil znicit safirove sklicko na Sinnech 756. Delal to ziletkou, sroubovakem a vrtakem. Nakonec se mu to povedlo, mam dokonce za to, ze tim sroubovakem.

 

Moje sklicko na Sinnech je po 4 letech denniho noseni bez jedineho zraneni (na rozdil od pouzdra, ktere uz ma sem tam maly sramek).

 

Trošku jsem si jednou hrál a podařilo se mi staré safírové sklíčko poškrábat jedině smirkem (to je jasný korund) ale ničim jinym ani náhodou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam doma jedno safirove sklicko mierne poskriabane. Raz som si dal vymenit bateriu v Tissotkach ktore boli ako nove no a po vymene baterie bolo poskriabane sklicko a osuchany remienok titanovy. Samozrejme po rozculeni my sklicko vymenili a remienok prelestili alebo vymenili za iny to som uz nepoznal. Sklicko poskriabane mi dali takze s nim mozem experimentovat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam doma jedno safirove sklicko mierne poskriabane. Raz som si dal vymenit bateriu v Tissotkach ktore boli ako nove no a po vymene baterie bolo poskriabane sklicko a osuchany remienok titanovy. Samozrejme po rozculeni my sklicko vymenili a remienok prelestili alebo vymenili za iny to som uz nepoznal. Sklicko poskriabane mi dali takze s nim mozem experimentovat

 

 

Tak čakáme na cash trest :nuke: Dej vědět, jak to dopadlo!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Chlapí děláte si srandu ?

SAMOZŘEJMĚ ,že jde poškodit a jak lehce.

 

Tím nemyslím, že celé prdne jako meloun což je velice lehké správně do něho i nechtěně ťuknout, ale dá se odštípnout a stejně tak se do něho udělá rýha.

 

Futro u dveří, čerpací stanice a tankování, auto atd atd.

 

OPRAVOVAT NELZE jen tak že to bude vidět.

 

Safír TEDY PŘÍRODNÍ A NE TEN VÁŠ V SKLE V HODINKÁCH je ve skupině KORUNDU s vyšším obsahem oxidu hlinitého s relativní hustotou 4 a tvrdostí 9.

 

Přírdodní je ve všech barvách sad krom TÉ VAŠÍ bílé a jen červený se označuje jako Rubím i když je to vlastně stále safír.

 

Nejlepší jsou na Srí lance, Barmě ale také v Tanzánii, Kambodži, Thajsku a nebo v Austrálii a nebo v Novém Jižním Walesu.

 

V hodinkách je tvrdost 8, 9 jak se to povede.:smile_anim:

 

 

Chytré dotazy ?

 

Sem s nimi !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapí děláte si srandu ?

SAMOZŘEJMĚ ,že jde poškodit a jak lehce.

 

Tím nemyslím, že celé prdne jako meloun což je velice lehké správně do něho i nechtěně ťuknout, ale dá se odštípnout a stejně tak se do něho udělá rýha.

 

Futro u dveří, čerpací stanice a tankování, auto atd atd.

 

OPRAVOVAT NELZE jen tak že to bude vidět.

Safír TEDY PŘÍRODNÍ A NE TEN VÁŠ V SKLE V HODINKÁCH je ve skupině KORUNDU s vyšším obsahem oxidu hlinitého s relativní hustotou 4 a tvrdostí 9.

 

Přírdodní je ve všech barvách sad krom TÉ VAŠÍ bílé a jen červený se označuje jako Rubím i když je to vlastně stále safír.

 

Nejlepší jsou na Srí lance, Barmě ale také v Tanzánii, Kambodži, Thajsku a nebo v Austrálii a nebo v Novém Jižním Walesu.

 

V hodinkách je tvrdost 8, 9 jak se to povede.:smile_anim:

 

 

Chytré dotazy ?

 

Sem s nimi !

 

Malý upřesnění.

Ten náš v hodinkách je taky korund (i když je syntetický), jen se mu nepřesně říká safír. Korund sám o sobě je oxid hlinitý. Vyrábí se ve verneuilově peci - Tavením čistého kysličníku vyrobíme bílý korund. Získání nejrůznějších barevných variet umožňují přísady oxidů (Cr pro rubín, Ti a Fe pro modrý safír a další s výsledky podobnými jako u barevných skel.

Tady víc: http://gemologie.turnovec.cz/2008/12/19/synteticke-sperkove-korundy

 

Bezbarvej přírodní korund se nazývá leukosafír - i když nebude tak průzračnej, jako ten náš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tedy musím říct, že se mi se safírovým sklem několikrát stalo, že jsem se nechtěně otřel o železná futra dveří + další excesy a nic se s ním nestalo. Stále jako nové. Nyní mi ovšem po téměř dvou letech upadly hranou na dlažbu a ouvej. Vytvořila se v místě dopadu na sklíčku "pavučina".:-( Povrch skla za necelé dva roky intenzivního nošení byl jako nový.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...