Přejít na obsah

Parnis Pilot


Doporučené příspěvky

Dostal jsem k narozeninám pilotky Parnis. Mám trochu obavu je sem dávat (proto jsou tady, ne v chlubení :) ), protože vím, že hodně lidí tu má k čínským hodinkám negativní vztah a tohle je celkem kopie, asi nejvíc IWC Big Pilot?

Nicméně jsem je dostal od ženy a radost mi udělaly. O pilotkách jsem uvažoval, a žena se to dozvěděla od kamaráda, který pomohl vybrat.

Hodinky mají 47mm a měl jsem obavy z nositelnosti, ale na mé ruce mi to přijde OK. Pokud jde o pocit a zpracování, to je dost dobré na to, aby mi ten velký ocelový obrobek na ruce dělal radost. :) Strojek je seagull, za první den udělal cca -7 vteřin. I řemen je akceptovatelný, jen zvedá už tak masivní hodinky ještě dále od ruky. Těžko říct, co ta kůže vydrží, bude to spíš lisovaná. Délka řemenu jen tak tak, ale na ruce jsou hodinky na něm pohodlné. Jak jsem od pilotek čekal, jsou výborně čitelné, aby ne, při té velikosti :) Sklo je minerál, a asi největší slabina je mizerná luminiscence, ručky jakž takž, zbytek ciferníku fakticky nic. Zato se mi líbí ukazatel rezervy nátahu, to považuju za užitečnou funkci a překvapilo mně, jak snadno se hodinky natahují i mírným pohybem.

Já jsem váhal mezi Tissel, nebo připlatit za Steinhart, ale teď je to vyřešené za mě (minimáně na čas) a jsem celkem příjemně překvapený. Hodinky působí solidně, bytelně a nevypadají lacině, nosit je budu. Asi nejvíc mě překvapilo, že se dá nosit těch 47, to bych si asi sám fakt nekoupil. :)

post-49331-0-73908800-1503950444_thumb.jpg

post-49331-0-75700100-1503950895_thumb.jpg

post-49331-0-33795200-1503950903_thumb.jpg

post-49331-0-45613200-1503950911_thumb.jpg

post-49331-0-00042500-1503950917_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 45
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Pozor! Jednak naprostá většina lidí tvoje hodinky buď ani nezaregistruje a pokud si jich vůbec všimne, stejnak nebude vědět, co jsou zač. Hodinky vypadají impozantně a troufnu si napsat i ne zrovna levně a řemen s podložkou jim vyloženě sluší. A velikost - podobně jako ty - sám bych si tak velké hodiny nepořídil, ale kdybych je dostal od člověka, jehož mám rád a vážím si ho, nosil bych je taky. A rád. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

......ja proti činskym hodinkam pokial sa prezentuju ako vyrobene v čine s priznanym činskym strojčekom absolutne nič nemam,sam mam microbrandy ktore su na 99% vyrobene alebo ich časti v čine.U parnisu mi tam chyba to made in china na cifre.Tiež ked už je dynko priehladne tak aspon na to zavažie rotoru mohli vygravirovat niečo pekne trebar logo parnis

 

.......Super darček nezaleži vobec na cene ,hodnote ,značke ale na tom že niekto si Ta všima,vie po čom tužiš a ma Ta rad.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pozor! Jednak naprostá většina lidí tvoje hodinky buď ani nezaregistruje

Tak to je jasný, to jsem ani nepředpokládal :)

 

To Karol: made in China holt není moc k chlubení, logo na rotoru by bylo samozřejmě fajn :)

 

A samozřejmě si cením, že mi žena kupuje hodinky, i když si myslí, že sem cvok :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po 3 týdnech...
  • po 4 týdnech...

Aj ja som dostal Parnis Pilot k narodeninám  :-) , priemer 44mm, strojček Miyota (21 kameňov), spracovanie púzdra bezchybné, sklíčko zafírové (aspoň podľa nálepky ktorá bola na ňom), poradové číslo 195 z 500 kusovej série, model PA6063, jediné čo by so chcel zmeniť je remienok za hnedý z hrubej tvrdej kože . 

post-59277-0-29786400-1508613420_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lumi, nič moc, trošku ručičky , keď to porovnám napr. s obyčajnými quartz Sectormi ktoré mám doma tak cca 40% ich svietivosti ak to tak môžem nazvať, ale ani jedny z hodiniek ktoré mám nevydržia dlho svietiť, v noci je určite  lepší mobil :-) alebo Timex indiglo :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ešte jeden postreh - strojček Miyota je trochu hlučný, už pri nepatrnom pohybe sa roztočí rotor a vydáva pri tom trošku hrkotavý zvuk, neviem či je to normálne, zatiaľ som sa s tým nestretol, automaty mám len staré Prim(trochu šelestia) a Ingersolly, (bez akýchkoľvek zvukov navyše)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ešte jeden postreh - strojček Miyota je trochu hlučný, už pri nepatrnom pohybe sa roztočí rotor a vydáva pri tom trošku hrkotavý zvuk, neviem či je to normálne, zatiaľ som sa s tým nestretol, automaty mám len staré Prim(trochu šelestia) a Ingersolly, (bez akýchkoľvek zvukov navyše)

Podle mě je to u Miyoty normální, jednu mám a taky chrastí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presné sú, prakticky žiadna badateľná odchýlka. By ma inak zaujímalo ako číňania fotia tie ciferníky so svietiacimi indexami a ručičkami, keď si na aliexpresse pozriete parnis pilotky, všetky na fotkách fotených v tme dobre že neoslepujú a v praxi potom prakticky vôbec nesvietia, teda aspoň tie moje nie. Je to naozaj škoda lebo inak sú spracované kvalitne.

Upraveno uživatelem 2175
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...