Přejít na obsah

Fotka

Seiko věčný kalendář

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
5 odpovědí na toto téma

#1 Honza Č.

Honza Č.

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 53 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Oris, Mido, Tagheuer

Publikováno 31.srpen.2017 - 20:40

Zdravím vážení členové fóra,
Můj tata dostal tyhle Orienty k Vánocům a moc je nechce nosit, jsou na ne dost složité, nemá je někdo z Vás?
1c2e2a55a5ad3050aa78d7e6187f6d80.png
Hodil by se mi nějaký příběh, jaký za tim je, popřípadě Vaše zkušenosti jak tu funkci věcného kalendáře používáte.
Popřípadě budu rad když posdilite Vaše kousky.
Hezky večer
Honza

Sent from my iPhone using Tapatalk

#2 Radek124

Radek124

Mr Creosote

• Member_50
  • 3 918 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž

Publikováno 31.srpen.2017 - 22:09

Když jsem se před 6 lety po dekádě s holým zápěstím nechal uvrtat do hodinek, měl jsem za to že právě tenhle mechanický stoletý kalendářík (doplněný o logáro) je funkce, která by mě mohla odnaučit tahat na vše související s datem/časem z kapsy mobil (např. chci zběžně kouknout na hodinky, kolikátého bude Středa za 3 týdny) - a koupil jsem za pár kaček tohoto líbivého orientálce

R0018796.JPG

První zjištění bylo, že "stoletý kalendář" není až tak úplně "věčný" a dokonce ani ne stoletý. Přímo ukazuje jen v rozsahu roků na vnitřním prstenci - a mimo tento rozsah se na horním segmentu musí nastavit "vhodný rok", ve kterém (s ohledem na přestupnost) měsíce a dny sedí k příslušnému roku. 

Bohužel, hodinky se (i přes místní legendy o nezničitelnosti, ale klidně to na plnou hubu zopakuju) po pouhých 2 měsících nošení ukázaly být mechanicky naprostý drek.

První závada spočívala právě v cyklování toho plastového kotoučku pro výběr roku tlačítkem. Což mimochodem není vůbec praktické, protože po nakouknutí do dalšího měsíce (a nebo po stisknutí toho tlačítka manžetou bundy/kabátu) se musí jak u blbých cyklovat tím pojebaným čudlíkem celý okruh dokola - a to "v případě používání" neodvratně vede k rychlému omačkání lagricového plastu a zakousnutí v poloze odkud není návratu. Kdyby tam idioti dali obyčejnou (třetí) korunku s ozubeným kolem a řehtačkou pro chod vpřed/vzad (u jiných verzí kalendáře toto dělal i samotný Orient a hnusné licenční modely s touto fíčurou se dokonce kdysi dělaly i v Rusku), vydrželo by to věčnost, listování příslušného měsíce by bylo rozumně použitelné, Orienty bych možná nosil dodnes a ušetřil statisíce za švýcary.

Ale abych pochopil že tudy cesta nevede, závada číslo 2 byl po pouhých 2 týdnech zadřený automatický nátah (použitý primitivní strojek bohužel neměl ukazatel rezervy chodu, ruční nátah a dokonce ani hacking) a neschopnost autorizovaného servisu s tím 2 měsíce cokoliv udělat ⇒ odstoupení od kupní smlouvy a zanevření na veškerý orientální low-end.

A poučení? V té samé době kdy jsem čekal vrácení peněz se kupodivu s přesně takovými "autobusáckými orienty" jaké vyfotils vytasil kolega elektroprojektant: za 2 týdny mu taky odešel nátah, po dvou marných měsíčních "servisech" to vzdal, koupil solární rádiem řízené Citizeny - no a ty mu radost dělají dodnes...   :cool02:

PS: Spousta nacackaných "HH" srágor se chlubí nápisy "Calendar Perpetuelle" - ale ve skutečnosti jde jen o postupně přeskakující ukazatele dne, data, měsíce a registru přestupného roku. Žádný "kalendář" (ve smyslu nakouknu kolikátého je příští středu, ala tenhle Orient za pár kaček) se u nich nekoná  <_<

Tento příspěvek byl upraven od Radek124: 31.srpen.2017 - 22:28

#3 Radek124

Radek124

Mr Creosote

• Member_50
  • 3 918 příspěvků(y)

Publikováno 31.srpen.2017 - 22:45

PPS - multi-year kalendář s korunkou koukám existuje i v novodobém provedení:

wv0871er-1.jpg

Dělá se koukám ale takovýto i ojeb bez vazby na aktuální rok:

orient-ffx01002bh_images_1531162319.jpg

#4 ivo8177

ivo8177

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 80 příspěvků(y)
  • Bydlí:Bratislava
  • Fanoušek značky:Sinn, Orient, Omega, Vostok

Publikováno 15.listopad.2017 - 20:42

Ja mam tieto 14 mesiacov a idu zatial bez jedineho problemu. Ale pojdu na predaj, su mi strasne velke. A aj ked to na foto nevidno, su zelene.

post-40594-0-93404800-1510734731.jpg

Orient Star SDK05002D

Straton VDC MKII Automatic / Syncro Automatic

Marloe Lomond Chronoscope

Alpha "Daytona" Chronograph

Baltic Bicompax

Steinhart Ocean One Ceramic

Vostok Amphibia 670921

Sinn 104 St Sa I W

Zahnd & Kormann ZK No. 1

Casio A500WEA-1EF

Christopher Ward C5 Malvern MkIII

Orient FFM03004B / FEM65008B / FEU0B003F FAA02003B

#5 Radik

Radik

Megazávislák

• Member_50
  • 1 433 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:kola, koloběžky, hodinky, origami

Publikováno 15.listopad.2017 - 22:18

Vecny kalendarovky byly moje prvni automaty a z ruky neslezly snad osm let :) A dodnes slapou presne bez jedinyho servisu.

"Čoveče, vy jste do toho bouch!"

"To je hadrák, pane, ten neublíží. Ten leští!"

--

"A je to tady. Největší akce v dějinách stěhování končí v kuchyni paní Jechové..."

--

"Odejít musíme všichni, ale někteří odjedeme autem."

#6 sodekcz

sodekcz

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 284 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Wenger, Citizen

Publikováno 20.listopad.2017 - 10:38

Koukám na název Seiko věčný kalendář a ony to Orientky :)

Citizen BM7170-53L, Wenger Sea Force