Přejít na obsah

Omega Constellation - co s nimi?


Maeve

Doporučené příspěvky

Dobry den, 

 

chcela by som vas poprosit o radu. Od stryka, ktory v 70. rokoch posobil v Libanone, som dostala stare hodinky. Nie su uz funkcne, zial zatiekli a teda z vnutra su poskodene. Bola som s nimi u zlatnika, ten mi potvrdil, ze cela zadna strana a cast okolo cifernika je zlata. Mohli by ste mi prosim poradit aku asi maju cenu a co sa s nimi da robit? Mam ich skusit predat nejakemu hodinarovi na suciastky alebo dat rozobrat a predat zlate casti?

 

Dakujem za kazdu radu.

Maeve

post-59504-0-90956800-1504439526_thumb.jpg

post-59504-0-25399100-1504439539_thumb.jpg

post-59504-0-39456000-1504439548_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozřejmě zlato na váhu jde prodat vždy. Já bych se snažil ty hodinky nějak rozchodit, ale těžko říct, když není vidět, jak to vypadá vevnitř. Myslím, že strojek se dá na Ebay koupit, a není to zas tak strašnej majlant. A taky je otázka jestli chceš do toho něco investovat a hodinky zachovat , nebo se toho chceš jen zbavit za nějakej peníz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj

Je v nich kaliber 564. Dva su aj teraz na predaj na E-bay, otazka je, ci budes ochotna do toho investovat tie peniaze.

ww.ebay.de/itm/OMEGA-CONSTELLATION-564-original-automatic-watch-movement-working-4885-/262843434401?hash=item3d32b085a1:g:~hQAAOSw6-hYm24f

Ale dal by sa tam namontovat aj iny stroj z rodiny  560, teda 560,561,562,563,564,565

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otazka je co vlastne chces. Z toho co pises chapu se ptas jak z teto trosky dostat co nejvic...Tudiz za me - pokud je stroj k.o., tak to ma cenu jen toho zlata, ktereho na tom neni moc.
Strojek muzes nabidnout na soucastky, ale otazka je, co je pouzitelne, voda je svine a pravdepodobne to bude na prach po tech letech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

 

dakujem za odpovede. Hodinky by som chcela predat, pripadne rozdelit na dve casti - cast zlatnikovi a cast niekomu, kto zuzitkuje pouzitelne suciastky.

Dam ich otvorit u hodinara a nafotim vnutorny stav, aby ste vedeli ako to tam vyzera.

 

Zatial dakujem za ochotu a este sa ozvem.

Prajem pekny den.

m

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se teda ve vintage úplně neorientuju, ale dát to pouzdro "na zlato" mi příjde krapet škoda... Spíš bych šel cestou sehnání nového strojku a prodeje komplet.

 

Souhlasím. Navíc vypadají krasně. A prodavat je jen za cenu materialu je podle mého nesmysl. Člověk- sběratel- snad da víc peněz za celek než jen za material z kterého jsou udělany.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Zdravím,

 

tak ako Seamaster napisal, hodinky uz vo vnutri maju najlepsie casy za sebou - pripajam foto. Je to full gold case, ako som sa medzitym dozvedela, viem, za kolko by to vykupil zlatnik. Nechcem ich dat len roztopit, to si ich radsej necham doma, ale ak by mal o ne niekto zaujem, kto da serioznu ponuku, tak ich predam. Rozumiem, ze by sa dali opravit a sfunkcnit s novym strojcekom, ale do toho si ist netrufam. Takze ak ich chce niekto kupit, opravit a ponukne viac ako zlatnik, tak ich rada posuniem.

m.

 

post-59504-0-57517400-1510688100_thumb.jpg

post-59504-0-92523600-1510688128_thumb.jpg

post-59504-0-60905900-1510688143_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...