Přejít na obsah

Hueuer Turler


Duri-MI

Doporučené příspěvky

Zdravim, som tu novy a doposial som sa o hodinky vobec nezaujimal, dostal som vsak darom zo svajciarska kusok, ktory sa javi ako celkom zaujimavy, podla toho, co som zatial vygooglil a rad by som zistil viac.

 

Chcel by som poprosit skusenejsich o niekolko rad.

1. Je to nejaky vynimocny model, aspon tym, ze ma takmer 80 rokov a povodny zarucny list?

2. Jedna sa o prestizne hodinky alebo skor bezny model?

3. Na ebay som nasiel predane, v cene cez 4000?, oplati sa mi ich predat?

4.viem za ne realne dostat priblizne tuto sumu? alebo si ich radsej nechat ci uz z hladiska vyssej hodnoty v buducnosti, resp. prestiznosti.

post-59495-0-81986300-1504452460_thumb.jpgpost-59495-0-58988400-1504452471_thumb.jpgpost-59495-0-93116900-1504452477_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Duri, Heuerkám nerozumím, tak mě ber s rezervou, ale:

 

- logo svým provedením (barva, kvalita tisku) moc nesedí ke zbytku potisku cifru

- neměla většina heuer chronografů (snad až na vojenské modely) v téhle době tři tříminutové telefonintervaly na pravém subdialu?

- mám pár cenin, kupónů, certifikátů a diplomů z téhle doby a u toho tvého mě zaráží absence v té době běžných řemeslných ceninových prvků, zejména kvalitního guilloché rámečku.

- ad manželka původního vlastníka... může to tak být a taky nemusí - věř jen tomu, u čeho jsi sám byl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na Heuer jsou tu jiní odborníci - počkej jestli a až se k tomu dostane Vintage Lover, snad bude vědět.

 

Logo bych až tak moc neřešil, ale co mi přijde divné jsou zdvojené stupnice na sčítačích chronografu, kde podle všech dostupných obrázků i původních reklam z té doby na obdobný model jsou jen jednoduché. Opravdu je potřeba je někde nechat otevřít a mrknout na strojek. Nenechával bych to ale dělat u kdejakýho měniče baterek a nechodil bych s tím ani do pochybných antiků...

 

Pokud by byly hodinky origo včetně krabičky a dokumentace (což je tak 50:50), tak bych řekl:

 

1. Rozhodně jsou to zajímavé hodinky, chronografů z té doby zas tak moc nebude a pokud sedí nákup 1941, tak jsou z válečného období, což pro někoho může přidat. Kompletnost balení je u takových hodinek celkem ojedinělá, takže další body k dobru.

2. Běžné modely byly spíš bez chronografu, takže by se jednalo o lepší kousek, ale není to zas nedostupný nesmysl

3. Prodat se vyplatí cokoliv, záleží jaký k nim máš vztah. Bez jistoty, že jsou OK to bude výrazně nižší suma, kterou ti nejlépe řekne aukro, imho v rozmezí 10-20k

4. Viz předchozí bod, vše stojí a padá na tom, zda jsou origo.

 

Jak jsem psal, má za mě smysl je vzít k hodináři a ideálně zrovna domluvit servis. Pokud nevíš kam a co s tím a nechce se ti do toho vrážet řádově vyšší tisíce, tak je buchni zrovna na aukru a neřeš to ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ha, tak moje chyba, ty "kolejnice" by měly být OK, ale nesedí ručky, což ale nemusí nic znamenat...

 

 

 

Martar: ty 3 minutový intervaly byly na pravým subcifru u podobnýho modelu, ale se 3 subciframa

 

Také jsem našel model s kolejnicemi ale chyběl napis turler a byli jiné ručičky. Celkem se těším co na to řekne Vintagelover

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Caute, tak konecne sa mi podarilo k tomu dostat, nasiel som schopneho hodinara v Kosiciach.

Hned na prvy pohlad povedal, ze su prave, a ze ma velmi podobne akurat nie od Turlera.

Otvoril ich a bol prekvapeny, ze na strojceku nebol podpis. 

Zvnutra bolo seriove cislo, ktore sedi so zarucnym listom a zaznam o oprave, ale nevedel rozlustit ci 1949 alebo 1969. 

Hodinky by vraj mal vediet opravit, potrebuju nove pero.

 

Co myslite o tom stroji?

post-59495-0-26911400-1508227632_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...