Přejít na obsah

Presnost SWISS MADE hodinek


odklizec

Doporučené příspěvky

Pánové, SWISS MADE dnes již bohužel není absolutním symbolem kvality, hned vysvětlím proč. Vlastním chronometr od firmy FREDERIQUE CONSTANT, je to jedna z mladších firem. Chronometry jsou dražší hlavně proto, že strojek prošel certifikačním procesem COSC a tudíž mohou vykazovat denní odchylku mám pocit - 4, +6 ?. No ale každopádně mně se zpožďovaly o 25 sec.denně. Poslal jsem je prodejci a on je okamžitě seřídil a poslal s omluvou zpět. To je hezké, ale stávat by se to nemělo. A druhé hodinky, chronograf JACQUES LEMANS se strojkem VALJOUX 7750 po 2.měsících chodu nepočítaly minuty na 30 min.sčítači. Opět proběhla reklamace ( údajně mi vyměnili strojek, ale to mi jeden známý hodinář zpochybnil) a od té doby jdou s tím, že jsem musel 2x měnit minerální sklíčko ( není nad safír). Poprvé to dělal výhradní servis a sklíčko snad ani nebylo originální, protože bylo jaksi zapadlé. Originální sklíčko je vypouklé a okraj sklíčka přesně kopíruje lunetu pouzdra. Napodruhé ho již dali správné, ale vše to trvalo 3. měsíce. Možná, že je to vše náhoda nebo smůla, ale fakt je ten, že můj známý hodinář mi vyprávěl o problematickém servisu např. na OMEGY, kdy zákazník čekal na záruční opravu 6.týdnů. Jaké máte Vy zkušenosti??????

 

[prispevek od uzivatele Otto presunut moderatorem]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Mam zkušenost se servisem Dušák na Příkopech a s hodinářstvím v Pařížské. u Dušáka servisuji Breitlingy a Omegy, tedy každoroční tlakovou zkoušku, a občas přeleštění náramku. V Parížské Raymondy Weiy. Nad rámec běžného servisu jsem Dušáka měnil na Seamastrech vteřinovou ručičku (650,- Kč), stará vybledla, a leštil náramek cca (800,- Kč). Tllakové zkoušky a kontrola u Breitlingu cca 500,-. Weily jsem měl na kompletní čištění, měnili zoxidovanou minutovou ručičku, a přeleštili tah, celkem 2.600,- Pařížská je dražší, a navíc jim to většinou trvá mnohem déle (cca 6 týdnů), než u Dušáka. Zkoušel jsem i jiné servisy, ale bída s nouzí. V Opletalově mě měli vymenit sklíčko u Roamerů, a zpackali to. Sklíčko nakřivo, a vodotěsnost v tahu. Dobrou zkušenost mám z Londýna. Kontrola vodotěsnosti na Fortisy zdarma, výměna řemínku zdarma. A to jsem ty Fortisy nekupoval u nich.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník jan555

Co se týče té Pařížské - to je řeč o Carollinum (servis R. Městka)? S nimi mám velmi dobrou zkušenost, ovšem na méně obvyklé součástky se skutečně čeká cca 6 týdnů (tuším, že obvyklá lhůta je "do 2 měsíců") - z prostého důvodu, že nejsou u dovozce v ČR a musí se objednat ze Švýcar (vlastně jsem tam poprvé byl na odkaz dovozce právě kvůli objednání). Dušáka posoudit nemohu - byl jsem tam jednou se svými Speedmastery a udělal jsem velmi špatnou zkušenost, bylo mi vlastně vysvětleno, že jsou to staré hodinky, oprava bude velice drahá a abych si radši koupil nové ... Dával jsem je hodináři v CH a oprava byla pouze otázkou práce, byla na počkání a za "pár" franků. Ze své zkušenosti bych doporučil hodinářství Bechyně ve Štěpánské ulici - pravda, potřeboval jsem tam vždycky pouze maličkosti, ale nebyl problém a vše bylo na počkání.

 

Jinak co se týče Omeg, tak mám ještě jednu podobnou zkušenost - týkalo se to starších dámských hodinek, na které se nepodařilo sehnat opravu v ČR vůbec a byly klasifikované jako "neopravitelné". Je to už pár let, každopádně opět ve Švýcarsku na počkání (cca hodinu, výměna několika mechanických součástek + údržba) v ceně cca 100 CHF. Mimochodem tyhle dámské (bohužel teď nevím přesný model, ale jsou cca 20 let staré) mají dost velký rozptyl a rozcházely se vždycky :(

 

Osobně chápu, že pokud chce člověk např. nové ručičky, nebo dílky na tah u starších modelů, nemusí být vždycky v republice, u sklíček bych předpokládal, že budou dostupné vždycky a v řádu dnů ...?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
Návštěvník jan555
Ze své zkušenosti bych doporučil hodinářství Bechyně ve Štěpánské ulici - pravda, potřeboval jsem tam vždycky pouze maličkosti, ale nebyl problém a vše bylo na počkání.

Tak na základě dnešní svojí zkušenosti v tomto hodinářství si sypu popel na hlavu zato, co jsem před nedávnem napsal. Od hodináře očekávám primárně preciznost a to, co mi bylo předvedeno dnes při banálním výkonu v tomhle hodinářství, tomu se mi ani věřit nechtělo ... Takže se s velkým pokáním omlouvám, ale tohle hodinářství naopak důrazně nedoporučuji. U hodináře neplatí 3x a dost, ale 1x a dost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obávám se, že hodinky JACQUES LEMANS nejsou tak úplně SWISS MADE, v automatech sice používají švýcarské strojky, ale pokud vím, tak ve Švýcarsku vlastní jen nějakou stodolu, kde se nic nevyrábí a hodinky montují v Rakousku a řekl bych, že některé jejich kousky jsou i z Asie. S designem si příliš starosti nedělají a kopírují švýcarské modely... Nejsou ani členy Fédération de l'industrie horlogère suisse FH. Ale taky bych si u nich pár modelů vybral, švýcarskou kvalitu bych tam ale úplně nečekal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

máte prosím někdo zkušenost ze servisem fr. hanák, brno na svobodáku, ted po přečtení příspěvků si nejsem jistý ani vlastním jménem, ale faktem je že na úroven servisu a prodeje u prestižních prodejen v praze často slýchám kritiku a raději prý česko vynechat při nákupu, nedejbůh servisu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně pana Hanáka znám a mohu ho jen doporučit. Věřím, že i jeho personál má odpovídající kvality a ctí stejný přístup k zákazníkovi, jako pan Hanák. Pokud se jedná o opravy zahraničních hodinek, většinou trvá vše déle proto, že nejsou skladem potřebné díly. V tom budeme mít s našema hodinkama vždy výhodu.:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čekal jsem že brno je zlata loď, jinak ocenuji, že PRIM stojí o názory "smrtelníků", každému říkám, že byl měl mít doma jedny hodinky prim, co se týká prezentací výrobků, je potřeba opavdu zapracovat, zákazníka by měly ony vychytávky kterými prim může doložit svoji kvalitu "lisknout" hned, a ne aby na ně narazil při brouzdání jenom jako na vedlejší produkt, plus fotografie výše uvedené dokumentující. patřím ke kupní síle tak 20000-25000, v této kategorii si u prim nemohu vybrat. Už jsem několikrát stál před otázkou koupě hodinek přítelkyni ale to je nesmírně obtížné u nás, pokud člověk nemá bezednou peněženku - solidní nižší střední třída kolem 10000-15000, myslím že by ženy dnes již ocenili i mechaniku, ale u prim jsem si nevybral vůbec, neoslovila mě nabídka dámských hodinek, přijdou mi takové nijaké, možná je to zase klam způsobený úrovní prezentace. jinak nový web už je opravdu dál, uvidíme. brtník

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já bych s brtnikem tak úplně nesouhlasil. Můj strýc je hodinář a už více jak 15 let spolu diskutujeme o hodinkách, porovnáváme stroje, kvalitu , pouzdra, hodnotíme kvalitu. Musím se přiznat, že i u mě po dlouhou dobu vyhrával názor, že hodinky prim jsou jen obyčené hodinky, kterých je všude plno, které nikoho neoslovují a za totáče je měl každý. Postupem času jsem musel názor změnit. I když jsem obdivovatel některých švýcarských značek, musím uznat, že prim svou kvalitu má, umí udělat pěkné hodinky a hlavně se netlačí tam kde to prostě neumí nebo by neměl ůspěch. Sám nepokládám hodinky TdB s cenovkou 96t za zajímavé. ale asi si chtěli něco ověřit. Nedávno jsem na netu uviděl hodinky prim elegant za cca 8000Kč a při porovnání co za tu cenu zákazník dostane, o určitých zakázkových vylepšeních hodinek za rozumné peníze nemluvě, jsem neváhal a zavolal jsem si o podrobnější informace a jsem na 100% rozhodnuty pořídit do vánoc hodinky elegant s automatickým nátahem. Toto není reakce člověka zamilovaného do hodinek prim, k mým švýcarům jsem také chtěl kvalitní český výrobek za který se rozhodně nebudu stydět a primky za ty peníze nabízejí opravdu hodně. díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslel jsem si, že si u Hanáka nechám zlepšit přesnost seřízení chodu strojku. Tak jsem tam emajloval jestli je to možné a když jo, tak za kolik. Byli vstřícní to jo, ale odpověď na konkrétní otázku byla sice odborně správná, ale bylo potřeba ještě několik upřesňujících majlů než jsem se dozvěděl co jsem potřeboval. Finále akce bylo to, že když jsou nové a chod je v normě nebudou do toho vrtat. :-(

Myslím, že ETA 2834-2 má rozhodně na víc než nějakých +8 vteřin/den.

Takže jsem nabyl pocit, že buď jsou lemry a neumí to nebo nestojí o mé peníze. Asi to risknu- zajdu k místnímu hodináři, nechám si povolit víčko a seřídím si je sám na můj režim nošení tak jako řadu hodinek před tím a pak si víčko nechám dotáhnout. Vodotěsnost do 100 M vem čert....a odborný servis taky....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mít doma jedny hodinky prim jsem myslel v dobrém jako uznání k českému výrobku s tradicí,nemluvím o době minulé, ale o nákupu hodinek v budoucnu, primkám jako každému kvalitnímu českému výrobku fandím,obzvláště v této době, kdy se modlíme ke všemu cizímu, ale bylo hůř, jde to k lepšímu. Myslím, že ještě neumíme dobře "prodat" v čem jsme opravdu dobří, zatím nás válcuje "špatné, ale uřvané".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych u nových automatů se seřízením nespěchal, nejdříve tak po třech měsících sledování chodu na ruce a v různých pozicích (pokud je člověk na spaní sundává, já jo). Člověk tak může třeba zjistit, že na ruce se předcházejí a v noci sklíčkem dolů se zase trochu zpozdí a výsledkem je přesný chod. Jinak +8 vteřin by mně osobně vyhovovalo, ale to jsem já, hodinky dost střídám, takže když nejdou úplně vedle, tak mi to moc nevadí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To brtník:

Jak píše Viktor, přesnost je ovlivněná tím, jestli je máš na ruce nebo ne, v jaké poloze je nejčastěji máš, jak moc jsou natažené a také teplota. Musíš sledovat jak dlouho je máš na ruce, jaké činnosti děláš a průběžně sledovat velikost odchylky pokud je máš na ruce. Dále pak tímto způsom sleduješ odchylku jaká je, když je nemáš na ruce. A pak podle těchto údajů si seřídíš hodinky.

Příklad: vím, že celková odchylka je +8 vteřin. Přes den je to +2,5 vteřiny a za noc +5,5 vteřiny. Pak už to musíš mít v oku kolik ubrat. Pokud bych zjistil, že odchylka přes den nově dělá -5 vteřin tak je předpoklad, že za noc pujdou dopředu o +5,5 vteřiny a celková denní odchylka bude +3 vteřiny.

Takto to bude fungovat pouze za předpokladu, že je budeš používat způsobem ze kterého jsi zjistil původní odchylku. Pokud je začneš nosit jinak, začnou ti jít s jinými odchylkami a můžeš tento postup opakovat.

Výrobce hodinky seřídí podle toho jak se domnívá, že by mohly být nošeny a pokud chceš něco víc, musíš je seřídit tak jak je ty používáš. Takže to není věda. Holt do toho vrtáš tak dlouho až to jde podle tvých představ. Akorát to musí být kvalitní strojek, který má schopnost udržet stejnou denní odchylku za všech podmínek. Což podle mě ETA 2438-2 nepochybně má. Zkoušel jsem takto seřídit i mechanické Citizeny než jsem je zahodil, ale u nich je něco takového vyloučeno z hlediska jejich (ne)kvality.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za link,

sice to do této rubriky nepatří, ale také přispěji zajímavými linky.

(možná už tu někdy byly)

http://www.heirloom2.com/Newadditions_index.htm/

http://www.ledwatches.net/photos.htm/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...