Přejít na obsah

Víkend / kulinárium jaro 2018


tommas4

Doporučené příspěvky

Podle nápadu v kulinářském vláknu zakládám téma k diskuzi,

před rokem proběhl sraz v Jeseníkách, podívejte se sami, bylo nás asi 100,

každý přivezl nějaký kuchařský výtvor na ochutnání a bylo to skvělé.

 

Určitě si s Vámi rád znovu sednu k dobrému jídlu a pití a nejsem sám,

takže prosím - seznam (nutně potřebujeme vědět počet lidí)
rodiny vítány
lokalita zatím není, prosím pište svoje nápady, ideálně něco prudce atraktivního (ženy a děti)
a se vstřícným provozovatelem co by nás nechal sníst svoje výtvory nebo i vlézt do kuchyně?

tommas4 - 2 dospělí, 1 dítě
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 40
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Zkuste se podívat na Tvrz Holešice u přehrady Orlík. Teď jsme tam byli na víkend parta cca 40-50 lidí a v pohodě. Kapacita cca 100 lidí, pohodová posádka a myslím, že kuchyni by klidně půjčili.

Jediný problém - část ubytovací kapacity je v chatkách a na to už bude asi zima...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tommas4 - 2 dospělí, 1 dítě
sphinxx - 2 dospělí, 2 děti
tittus - 2 dospělí
Maxel - 2 dospělí, 1 dítě

omCZ - 2 dospělí, 2-3 děti

Upraveno uživatelem TomCZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Člověk tu chvíli není a helemese :)

 

Záleží asi na počtu...já jsem už tuším v tom kulivlákně navrhoval 4 kočky na Vysočině. Nebyl jsem tam, ale už dlouho po tom místě pokukuju a je to tak nějak uprostřed republiky....

http://www.e-chalupy.cz/vysocina/penzion-vlachovice-chalupa-u-4-kocek-6726.php

 

Dle termínu bych se pokusil přidat i s rodinou = 2+2

 

tommas4 - 2 dospělí, 1 dítě
sphinxx - 2 dospělí, 2 děti
tittus - 2 dospělí
Maxel - 2 dospělí, 1 dítě
omCZ - 2 dospělí, 2-3 děti
leebauer - 2dospělí

lamiczka - 2 dospělí, 2 děti (50%)

Upraveno uživatelem Lamiczka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si konečně přečetl i příslušnou pasáž v kulivlákně a napadlo mě pár možností jak to řešit:

 

Hned na úvod si nemyslím, že by bylo potřeba řešit nějakej extra servis třeba na snídaně atd. Podobný akce jsem taky páchal a podle mě se většina lidí zvládne obsloužit sama, max se vždycky našla parta podobně střelených bláznů (count me in), co to dobrovolně nachystala....

 

1) Outdoor & hodinky - v létě jsem byl na "firemní" akci, kde jsme si pronajímali areál pro letní tábory a podobný akce. Výhoda byla komplet vybavená kuchyň (zhruba na úrovni malé školní) a sami jsme si vařili. Bylo to uprostřed lesa, s děckama by to mohlo být fajn na vyblbnutí, ale asi ne takto na podzim, netuším.... Byl by to i víc low cost a asi trochu punk...takovej chrono tábor :D

Areál je asi jedno, jsou různé a různě dobře vybavené, my byly zde http://www.rekreace-deti.cz/stredisko/nadeje/ (koukám, že na webu je objektů víc....)

 

Něco napůl mezi 1 a 2 mě napadly sruby na Dolní Moravě - Moravanka (vlastně jakákoliv chata plná apartmánů s větší společenskou místností). Už jsem tam pořádal 2 akce asi pro 50 lidí. Dá se na víkend domluvit i ten "penzion", ale pokoje jsou určený pro školní akce a dle toho to vypadá (malý a pro moc lidí s patrovejma postelema). Sruby vypadají imho použitelněji, je k nim samostatná společenská místnost pro 50 lidí s vlastním výčepem, v penzionu byla fajn hospoda a ta kuchyň by tam snad šla domluvit - opět tam byla taková ta školní pro výlety...

http://www.dolni-morava.cz/sruby.htm

 

2) Hodinky ala Jezinky - jen dva prstíčky si k vám do kuchyně strčíme, jen co si uvaříme, hned zase půjdeme. Jak navrhoval Tomáš, ukecat nějakého hodného penzistu, teda provozovatele penzionu, jestli by nás na jeden večer nepustil do kuchyně, že si sami nachystáme rautík. V této kategorii mě toho moc nenapadá, nikoho neznám a penziony co jsem za poslední dobu viděl byly katastrofa...

Chtělo by to něco adekvátně velkého, kde by byla jistota, že kapacitu naplníme a budeme tak v hospodě sami....přecejen na stolech se toho neválí málo a bude i větší šance, že nám kuchyň půjčí...

 

3) Akce BB (bez bab) - pronajmou nějakou rozumnou chatu s přiměřenou kuchyní, byl by asi dost omezený počet, většnou jsou dimenzované tak na 4x4 osoby max. Tohle beru asi jako nejvíc okrajovou variantu...

Já mám dobrou zkušenost třeba s touto chalupou, kuchyň na hraně, celkově dobrý... http://www.e-chalupy.cz/orlicke_hory/pronajmuti-chalupa-barbucha-destne-v-orlickych-horach-6164.php

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aloha,

 

věděl bych o jednom středisku, kde by se snad podobná akce dala lehce uspořádat. Je tam v okolí fakt krásná příroda na turistiku, ubytování pro min 100 lidí a zkusil bych tam třeba i dohodnou tu kuchyni na večer.

Zažil jsem tam několik firemních akcí a vždy to tam dobře dopadlo.

 

Areál je na Slovensku cca 15 min od dálnice sjezd na Púchov, 85 km od Zlína, popř 150 km od Bratislavy.

Když by byl zájem, nemám problém tam osobně skočit a zjistit podrobnosti.

 

http://www.podskalie.sk/galeria.php

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak psal v prvním příspěvku Tom "něco prudce atraktivního pro ženy a děti", tak musím říct, že manželku na podzim dostanu do outdooru, leda když tam bude pořádně zatopeno a koupelna s teplou vodou. Ženě je zima i v létě u moře, když zafouká chladný větřík. Holt jsme rozmazlení luxusem, no.

 

A za sebe teda přiznávám, že to Slovensko je fakt už docela daleko. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nějaká taková vybavená a dostatečně dimenzovaná chata bude imo nejlepší kompromis mezi soběstačností a přijatelnou mírou pohodlí. Že by se objevil někdo "místní" s hotelem a chutí nám jej propůjčit je rovno téměř nule.

 

Prozatim seznam čítá 14 dospělých a 9 dětí (včetně Lamiczky 50:50).

Na Slovensko to popravdě taky spíš nevidim, rád bych se vešel s cestou do 4-5h max., což je tak ten perimetr max. do Jeseníků.

 

Jelikož to začíná lehce opadat, nabízí se otázka, zda to chceme spáchat ještě letos, nebo to necháme na jaro 2018 a trochu lepší počasí pro případné outdoorové/mimo-horské aktivity. Za mě jsou přijatelné obě varianty, loni se nám na horách moc líbilo a řekněme konec října mám víkendově pořád ještě relativně volný.

 

Pokud se shodneme ještě na letošku, nechal bych otevřený seznam ještě pár dní a pak už začal plánovat reálnější obrysy = primárně se shodnout kde a kdy.

Upraveno uživatelem Maxel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...