Přejít na obsah

V čem vlastně spočívá hodnota Primek?


Doporučené příspěvky

Mě třeba mrzí, že nové Primky nejsou větší masovka. Čili si troufám tvrdit, že současný výrobce je se svou představou o hodnotě (a mužem se teď dohadovat, jestli té značky jako takové nebo těch konkrétních výrobků) trochu mimo. Mimo trh, mimo představu potencionálních zákazníků. Je to škoda.

Edit: Když to srovnám třeba se Škodovkou (autem). Taky masovka, taky k tomu mají češi nějaký historický vztah.

subjektivní pocit. Jak můžou být cenově mimo trh, když nestíhají vyrábět?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 143
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Návštěvník YPO

subjektivní pocit. Jak můžou být cenově mimo trh, když nestíhají vyrábět?

málo montérů

montéři jsou líní

malé výplaty = malá motivace = pracuje se pomalu

subdodávky z číny váznou

zreznul poslední funkční stroj

hnusný vobědy

zase nesvítí světlo

nepřišla iňekce od státu

vrátnej nezved závoru

 

hele důvodů muže být milijón

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

subjektivní pocit. Jak můžou být cenově mimo trh, když nestíhají vyrábět?

 

Ano, subjektivní. Ale masovější zastoupení na trhu a potažmo na rukách zákazníků (mám na mysli teď novou produkci) prostě nemají a to je mi líto. Nestíhají vyrobit těch pár promiňte, ale předraženejch (subjektivně) kousků. Jenom než jsem se kdysi před těma cca deseti lety na netu k té značce dobral a našel a zjistil, jak to s nima je, mi chvilku zabralo. A pak ty ceny. Já to ochoten dát nejsem, alespoň ne dnes za současnou produkci, někdo ano, dobře. Ale je škoda, že taková tradiční značka by měla mít jenom řekněme užší okruh zákazníků. To myslím nemusí s tím, zda stíhají nebo nestíhají souviset. Pokud ovšem vezmeš v potaz pouze ten malý okruh zákazníků a malý trh, který by neměli zájem rozšířit, měřeno tím, kolik mají momentálně práce a jak rychle ji zvládají, tak prosím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podla mna PRIM proste nasiel dieru na trhu, priemerom mozno malu, ale zato hlboku. Kupit si za niekolkonasobok priemerneho platu technicky neoslnivy a nie prilis likvidny sperk, ktory v zahranici absolutne nikto nespozna a doma si tu znacku vsetci spajau s hodinkami pre robotnikov, to si vyzaduje uplne ineho chpala nez kupit rolady a za pol roka ich predat o 10% drahsie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen takový nápad - vyšší/vysoké ceny a s tím související poměrně úzký okruh zákazníků může zvyšovat exkluzivitu značky, tedy aspoň pro někoho, v něčích očích, třeba je tomu někdo (v NMnM) rád...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobre vlakno. ;-)

Tak me jen napadla otazka:

Bavime se jeste o sberatelstvi anebo jen o penezich?

Ja kdyz ukazal tchanovi svou sbirku PS2, tak jen odsekl "Takovy sunt!".

A vovovo tom to je!

Kazdy mame hodnoty nastavene jinak.

Pro me, jako sberatele, je to radost.

Pro druheho to jsou vyhozene penize. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

málo montérů

montéři jsou líní

malé výplaty = malá motivace = pracuje se pomalu

subdodávky z číny váznou

zreznul poslední funkční stroj

hnusný vobědy

zase nesvítí světlo

nepřišla iňekce od státu

vrátnej nezved závoru

 

hele důvodů muže být milijón

To nebude jen montérama.

Já už řeším s Eltonem jednu licenční smlouvu tři roky. Prostě je to firmou jako takovou. Jinak si to nedovedu vysvětlit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mám jedny primky, které mi koupil strejda v první třídě... byl to super strejda a chlap, takže památka. Nechal jsem je u Tondaka zrenovovat a mám je na památku, asi je dám vnukovi až půjde do 1.třídy a pak mám fialky, tím to pro mě končí :-) Ale třeba mě zase někdy některé uhranou , ale koule na to abych koupil dnešní primky za 40 až 100k nemám :-) a jsem zvědav, jestli někdy mít budu.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mám jedny primky, které mi koupil strejda v první třídě... byl to super strejda a chlap, takže památka. Nechal jsem je u Tondaka zrenovovat a mám je na památku, asi je dám vnukovi až půjde do 1.třídy a pak mám fialky, tím to pro mě končí :-) Ale třeba mě zase někdy některé uhranou , ale koule na to abych koupil dnešní primky za 40 až 100k nemám :-) a jsem zvědav, jestli někdy mít budu.....

 

Já taky, ty z avataru. Dostal jsem je od babičky v 1. třídě. Tak jsem si pak po dost dlouhý době chtěl nějaký koupit jako dospělej, Ale přesně. Ty prachy, co za to chtěj, nedám, takovou hodnotu pro mě nové nemají ani s ohledem na tu značku a nostalgii. Škoda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K tomuto vláknu se hodí rozhovor marketingového ředitele z Eltonu pro MediaGuru (cca 14 dnů zpět). Např. hezky zapadá jeho odpověď :"Myslim si, že většina našich zákazníků už má zkušenost například se švýcarskými hodinkami a hledá něco originálního a českého". Můj překlad této myšlenky: neprodáváme masovky pro celou republiku, chceme být lokální konkurence pro zavedené světové značky čistě pro úzkou skupinu lidí -> a od toho se odvíjí cenová politika... myslet si o tom můžeme své (třeba že je to úplně špatná marketingová a obchodní strategie, nebo geniální...), ale takto to já čtu (opravte mne pokud se mýlím).

 

Další faktor podle mne také opravdu hraje to (opět zmiňováno v rozhovoru), že dokud není dořešen problém jménem MPM, tak nechtějí investovat do plošné reklamy -> tedy budovat podvědomí o značce - a dělat zároveň reklamu i MPM -, což já docela chápu.

Upraveno uživatelem rick71
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mozna dost lidi naseru, ale Prim vnimam jako etalon siditka pro lidi uzavreny v neprodysnym komosytemu, nasledna nostalgie je spis Helsinskym syndromem.
Co se tyka kvality je to klasicka komunistcka kopirka, LIP, Omega atd. V podstate ty komousky fabriky byly takovi prvni fejkari. O to smutnejsi me prijdou pak treba ty Orlik limitky co tu pachate, to je oslava  podprumernosti. Ale kazdemu co jeho jest.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...