Přejít na obsah

Rok 1978 - brand, nebo model.


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 60
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Oukej, tak tady máš příběh ke Glycine Airman Crosswise: rok 1978 je poslední rok slavné éry řady Airman, v padesátých, šedesátých a sedmdesátých letech je nosili s oblibou piloti ve vietnamské válce (zejména piloti vrtulníků). V r. 1978 se dělaly poslední mechanické Airmany, pak přišlo dvacet let quartzovýho temna.

 

Airman Crosswise je samozřejmě novodobá produkce, ale airmany to jsou a design je stejně děsivej jako u dýzlu.

 

Cenu jsem neřešil, protože v zadání nebyla.

Boží, díky!:) Jenom já blbec poslal i to s děsivím designem, snad to přehlédne:) Díky moc!

 

Ostatním taky díky, mám 2 další volby k Diesel a tím se dostanu do cíle. Jenom doufám, že to nakonec nebudou Big Daddy:)

Upraveno uživatelem swenak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejdřív bys měl zjistit, jestli chceš quartz nebo manuál/automat. Rok 78 v době quartz krize moc nepřál manuálům.

 

No a potom, jestli chceš vintage = na 99% použité hodinky (protože sehnat pěkný NOS bude za ten budget nejspíš problém), nebo to musí být nové hodinky, tedy nějaká inspirace či retro nebo odkaz jako třeba ty Airmany. 

 

Zadání samo o sobě je tak trochu nesplnitelný, takový velky vobludy se tenkrát až na pár výjimek nedělaly. Ale dá se najít něco kolem 42 - 45 mm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná jsem to nenapsal úplně přesně, ten styl oblud a podobně, to bylo jenom na ukázku, co si vybral teď. Já se teď zaměřil pouze na ten rok, protože z toho, co jsem z něj dostal, to byl hlavní důvod, proč Diesel a jejich hodinky jsou z mého pohledu hrozné všechny (ale to už je věc vkusu, neodsoudím ho za to, že se mu líbí). Aktuálně díky předešlému jsem dosáhnul toho, co jsem potřeboval, tedy něco (cokoliv) spojeno s rokem 1978 a dle reakce uvidím, jestli mám hledat dál a co.

 

Díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O tom brandu tedy nemůžu nic najít. Pokud jediné spojení na 1978 má být gravírování, tak s tím bych si uměl jistě poradit i bez zakládní topicu:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, sice je to můj bratr, ale není tak blbý, snad :-) To, co psal martar alespoň něco s rokem 1978 má, no :-) Ale ty už jsou zamítnuty (uff, díky bohu, bych krvácel to platit), ale údajně už nějaký "finální" výběr má, jen musím zjistit, o co jde. Big Daddy to díky bohu nejsou, tam správně vyhodnotil, že chce něco na ruku a ne na zeď :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ok, zvážím to.

 

Každopádně jsem zvědavý, jak to dopadne. Sám čas od času přemýšlím, že bych pořídil něco z roku mého narození. Nejčastěji jsou v hledáčku nějaké vintage Seiko nebo se tu klasicky k této příležitosti kupují Omegy.

Upraveno uživatelem Ondoni
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oukej, tak tady máš příběh ke Glycine Airman Crosswise: rok 1978 je poslední rok slavné éry řady Airman, v padesátých, šedesátých a sedmdesátých letech je nosili s oblibou piloti ve vietnamské válce (zejména piloti vrtulníků). V r. 1978 se dělaly poslední mechanické Airmany, pak přišlo dvacet let quartzovýho temna.

 

Airman Crosswise je samozřejmě novodobá produkce, ale airmany to jsou a design je stejně děsivej jako u dýzlu.

 

Cenu jsem neřešil, protože v zadání nebyla.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Abych to tedy doplnil, bude to dýzl. Nevím sice který, ale buď ten Little Daddy, co jsem postoval od něj, nebo něco podobného, jen ještě chce počkat, jestli dýzl něco nové do ledna neuvede. Ještě tedy uznal, že se mu líbí i tyto Breitlingy, ale to je mimo to, co jsem ochoten do něj vrazit (krom toho, nelíbí se mi) :-))) No a samozřejmě, neměl jsem k nim nic na téma 1978 :-)

 

 

post-50350-0-56658600-1506065351_thumb.jpg

 

I tak všem děkuji moc na pomoc!

Upraveno uživatelem swenak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aneb vyhozené prachy na téma vymyslet si sám pro sebe lživou báchorku o roce svého narození a na jejich základě si koupit ten nejhorší shit, který se stejně brzo vykurví nebo nedejbože dotyčný přijde k rozumu, vyhodí je sám a bude litovat, že si ke 40tinám nekoupil něco pořádného.

 

Aneb chybama se člověk učí, navrhuju toto vlákno přišpendlit nahoru jako odstrašující případ.

Upraveno uživatelem Mitak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To bych si nemyslel, ač samozřejmě, nemá a asi ani kdyby měl, tak nedá tolik peněz za hodinky, což si nemyslím, že je ostuda, i když chápu, že zdejší chronomagoři to nemusí chápat. Ale to by asi byla debata, která je zde opakovaně. V tom roce se narodil, to vím věřím bezpečně, znám ho od narození :-) A hodinky má rád, má jich více, než já. A i kdyby si to vymyslel, aby měl báchorku, tak by mi to nevadilo, ale nevidím k tomu důvod. Mně je fuk, co nosí, asi jako jemu a všem kolem, co nosím já.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já se teď chystám prodávat jedny Seiko a narodil jsem se v roce 1978 ;) ale to asi nebude uplně to spojení co hledáš, co? 

Jdeš taky do těch dieselu, jak je vidno tak nosit hnusné hodinky je dnes taky styl ? :D

 

Jestli mu sedí takhle velké hodinky, tak leda mě napadají nějaké pilotky. Ale to bude jak cenově tak s rokem problém

:D Na chronu +- splňuje parametry tak leda tohle: http://www.chrono24.cz/all/russische-militaer-taucheruhr-bj-1978--id6555440.htm

post-22755-0-73905200-1506087004_thumb.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, radši to už neřešme, protože pokud sem náhodou zabrousí, tak se ke mně už nebude znát :-) Já jsem své splnil, chtěl jsem mít jistotu, že chce, co chce, jeho věc. Jenom tedy díky tomu jsem se zase koukal na chrono24 a IWC, co bych rád, jsou tam za fajn ceny :-)) Snad mě to přejde, protože ani já nechci mít v tom moc peněz a jedny hodinky mi stačí (tlacenko, pokud to tady čteš, tak ano, stačí! :-))) ).

Upraveno uživatelem swenak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...